Diğer
  Ana SayfaSağlıkDaha iyi hissetmeniz için...

  Daha iyi hissetmeniz için…

  -

  1274781282-0_thumb_medium96_Meditasyon ve yoga gibi rahatlama yöntemleri stresin yanı sıra endişelik hali ve kronik yorgunluğu da azaltıyor. Uzmanlara göre bu yöntemlerle vücudun gönderdiği tokluk sinyalleri daha kolay algılanıyor, kalp atış oranı, kan basıncı ve hormon salgılanması psikolojik etkiyle dengeye ulaşabiliyor. Eğer diğer insanlarla bireysel yakınlık kurmakta zorlanıyorsanız, yoga sosyalleşmeniz için iyi bir yol olabiliyor.

  Sıcak taş terapisi, ısıtılmış taşlar kullanılarak yapılıyor ve ısının bedenin derinlerine nüfus ettirilmesi sağlanıyor. Taşlardan emilen ısı, kan dolaşımının hızlanmasını ve dolayısıyla kasların, dokuların ve hücrelerin daha çok oksijenle beslenmesini sağlıyor.1274781282-1_thumb_medium96_ Ayrıca lav taşlarının su içinde ısıtılması nedeniyle, suyun terapi özelliğinden yararlanılıyor. Sıcak taş terapisi, bel ve sırt ağrılarından , stres ve gerginliğe, uykusuzluğa ve spor yaralalanmalarına da iyi geliyor.

  1274781282-2_thumb_medium96_Türk Hamamı bedene olduğu kadar ruha da iyi geliyor. Stres atmak ve dinlenmek için artık hamamlar tercih ediliyor. Hamamda atılan ter sayesinde vücut toksinlerden arınıyor. Verdiği rahatlama ve arınma sayesinde başağrısı ve soğuk algınlığına da iyi geliyor. Kese sayesinde yeni hücrelerin oluşum süreci çabuklaşıyor. Kendinizi daha iyi ve zinde hissediyorsunuz. Çünkü 35 yaşından sonra vücudun kendini yenileme süreci yavaşlıyor. Fakat ayda bir kese yapıldığı zaman cilt normal fonksiyonlarına devam edebiliyor.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz