Diğer
  Ana SayfaSağlıkDamak zevkime düşkünüm

  Damak zevkime düşkünüm

  -

  1274712168-024 yaşındaki Hande Dane, ekranların genç yüzlerinden. Rol gereği karşılıksız aşkının gözüne girmek için yemek yapmaya çalışırken, gerçek hayatta genellikle kendi usulünce salatalar hazırlamayı seviyor. Yemek yapmanın büyük keyif olduğu bir aileden gelen Dane, “Damak zevkimize düşkünüz “diyor.

  Gelelim konuğumuza. Bu ay ekranların genç yüzlerinden biriyle konuşuyoruz. Ölümsüz Aşk dizisinden tanıyoruz onu. Ölümcül hastalığa yakalanmış Özgür’e platonik aşık Ayşegül’ü oynuyor Hande Dane. 24 yaşında Müjdat Gezen’in konservatuarından mezun. Okulu henüz bitirmiş. Tiyatroya lisede merak sarmış. Bir şekilde bulaşmak istedim bu işe diye açıklıyor oyuncu olmak istemesinin sebebini.

  Ailesi üniversite sınavına mutlaka girmesini isteyince sınavlara giriyor ve İstanbul Üniversitesi sanat tarihi ve arkeoloji bölümünü kazanıyor. Ama gönlü tiyatrodan yana ve sonunda alternatif bir okul olarak adını duyduğu Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nin kapısını çalıyor. Yetenekli bulunuyor ve konservatuar bölümünü bitiriyor.

  Ekranla tanıştığı ilk dizi Gurbetçiler. Bu arada bir çocuk programı sunuyor, Unutma Beni adlı dizide rol alıyor. Bir iki reklam filminde görünüyor. Sonunda BKM Oyuncuları’nın ağırlıkta olduğu Ölümsüz Aşk dizisindeki rolü geliyor.

  - Advertisement -

  1274712168-1Umutsuz bir aşığı, saf bir mahalle kızını canlandırıyor dizide. Sevdiğinin gözüne girebilmek için de her yolu deneyen. Sevdiği adama mektuplar yazan, yemek yapıp zorla ona yedirmeye çalışan… Peki gerçek hayatta Hande’nin yemekle arası nasıl acaba? Yemek yapmayı da yemeği de çok seviyorum. Ama uzun süren çalışma saatleri yüzünden dengesiz besleniyorum. Her Türk kadını gibi benim de basenler ilerde sorun teşkil edebilir! Bugüne kadar hiç rejim yapmadım ama kilo aldığımı hissettiğim an abur-cuburu, pizzayı çikolatayı keserim. Salata çok sevdiğim yiyeceklerden. Kendim evde bazen karışımlar yaparım. O da herhalde babamdan geliyor. Aslında emekli memur ama yemekle arası çok iyidir. Yemek yapmayı ve yedirmeyi çok sever. Yemek bizim ailede önemli bir şeydir. Konserveler, tarhanalar yapılır. Her şey yerinden alınır. Mesela peynir Çanakkale’den, Zeytin Edremit’ten. Damak zevkine düşkünüz anlayacağınız.

  Genç bir oyuncunun hayalini nasıl bir rol süsler merak ediyorum. O çıtı-pıtı, ufak tefek kız “Bana zıt rolleri oynamak isterim. Mesela bir Lady Macbeth olabilir” deyiveriyor. İtiraf etmem gerekirse biraz şaşırıyorum…  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz