Diğer
  Ana SayfaGüzellikDermokozmetikte global vizyon

  Dermokozmetikte global vizyon

  -

  Uzun yıllar eczacılık mesleğini sürdüren Hatice Sarıyer, formüllerini kendi yarattığı kozmetik markası Dermoskin ile leke, akne, saç dökülmesi gibi problemlere çözüm sunuyor.

  • Dermoskin markası nasıl kuruldu?
  İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi mezunuyum. Öğrenciliğimde hayalim kozmetik ürünler formüle etmek ve kendi markamızı yaratmaktı. 1972-2015 yılları arasında eczanemde çalıştım ve bu arada laboratuvarımda çeşitli formüller geliştirme imkanı buldum. Yıllar sonra oğlum aile şirketini kurup eşiyle birlikte benim geliştirdiğim formülleri hayata geçirmek isteyince Dermoskin markası doğdu.

  • Şu an da aktif olarak ürün geliştiriyor musunuz?
  Evet. İstanbul Teknopark’ta markamız adına açılmış Ar-Ge merkezimizde beraberimde görev alan genç meslektaşlarım ve kimyagerlerimle birlikte formülasyonu tarafımdan belirlenen ürünler ile ilgili çalışmalar yapıyoruz.

  • Laboratuvarınızdan ve yaptığınız Ar-Ge çalışmalarından bahsedebilir misiniz?
  Yeni ürünün formülasyon çalışmalarına başlamadan önce formülde yer alacak etken maddelerin öncelikle kozmetik yasasına uygun olup olmadığını kontrol ettikten sonra kullanımları ile ilgili literatür araştırmaları yapıyoruz. Formülasyonun en önemli yanı pH’ı oluyor. Asla farklı pH’larda çalışan hammaddeleri aynı ürün formülasyonunda kullanmıyoruz. Çünkü hammaddelerin etkinliği, bitmiş üründe tüketicinin beklentisini karşılamıyor.

  • Markanın ürün gamında neler bulunuyor?
  Dermoskin markası altında ilk piyasaya verdiğimiz ürün grubu akneli-yağlı ciltler için formüle edilmiş Acgun serisi. Seride yüz yıkama jeli, canlandırıcı tonik, gece ve gündüz kremi ile arındırıcı maske yer alıyor. Daha sonra güneş serisi, leke ile antiaging için Be Bright serisi ve saç dökülmesi problemlerine yönelik gıda takviyelerini piyasaya sürdük.

  - Advertisement -

  • Türk kadınının sizce en büyük cilt problemi hangisi ve en çok satan ürünleriniz neler?
  Genel olarak kadınlarda saç dökülmesi, ciltte leke sorunları ve anti-aging problemleri öne çıkıyor. Ürünlerimiz arasında yer alan biotin şampuan ve Medobyocomplex gıda takviyesi saç dökülmesi alanında, Be Bright serisi ise leke sorunlarında en çok talep gören ürünlerimiz. Ayrıca artık günlük hayatın vazgeçilmezi olan güneş korumalarımız ise uzun zamandır dermatologlar tarafından tavsiye ediliyor.

  • Yaz dönemi için cilt bakımı konusunda ne tavsiye edersiniz?
  Güneşten aşırı etkilendiğimiz yaz döneminde besleyici nemlendiriciler ve güneş korumalar öncelikli kullanılması gereken ürünler olmalı. Unutulmaması gereken bir konu da güneş korumasının 12 ay boyunca, gün içinde vitamin içeren kremlerle birlikte kullanılması gerekliliği…

  • Ürünlerinize nereden ulaşılabiliyor?
  Sadece eczanelerde satılıyor.

  • Sizi diğer markalardan ayıran en büyük özelliğiniz sizce nedir?
  Ülkemize pek çok yabancı ve yerli dermokozmetik ürün satılıyor. Dermoskin markasının ayrıcalığı kuruluşundan bugüne değerli dermatolog ve eczacıların desteğini alarak büyümesi.

  Ecz. Hatice Sarıyer


  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz


  Tam bir sebze canavarıyım

  ‘Binbir Gece’ dizisindeki rolüyle her hafta evlerimize konuk olan, sevilen oyuncu Ceyda Düvenci “bakımlı, kendini her haliyle seven ve güvenen, sağlığına dikkat eden kadınlar...

  Diyette başarısızlık yoktur, vazgeçmek vardır

  Yeni kitabı ‘Afiyetle Diyet’’in raflardaki yerini aldığı bugünlerde Uzman Diyetisyen Dilara Koçak ile bir söyleşi yaptık ve ondan stil sırlarını öğrendik...Yeni kitabınızdan biraz bahseder...

  Tek yaptığım spor oğlumla yürümek

  G.O.R.A'nın çekimleri için ne diyeceksiniz?Çekileli uzun zaman oldu! İnsan bir şey çektiği zaman hemen seyretmek istiyor ama bu filmin başına hakikaten gelmedik şey kalmadı....