Diğer
  Ana SayfaModaDoğada ve formda

  Doğada ve formda

  -

  Doğayla baş başa yapılan dağ bisikleti, cross, trekking ve tırmanma gibi sporların keyfi bir başka… Tabii sizi zor şartlardan koruyacak uygun kıyafetleriniz varsa. Bu kıyafetleri seçtikten sonra, büyük bir zevkle doğada form tutabilirsiniz.

  Keyifli tırmanış:

  Belki de şimdiye kadar hiç denemediğiniz bir form tutma yöntemi ağa tırmanış. Hem vücudunuzun kısa sürede ısınmasını sağlıyor, hem de kaslarınızı egzersize hazırlıyor. Egzersize başlamadan önce yapacağınız 15 dakikalık tırmanış, enerjinizi kontrol altında tutmanızı sağlıyor.

  Rüzgarla yarışın:

  Rüzgarı hissetmek ve ormanın içinde keyifli bir spor için pedallara asılmanın tam zamanı. Özellikle, bacak kaslarını çalıştıran bisiklet,tüm vücudun uyum içinde hareket etmesini sağlıyor. Seçeceğiniz parkur engebeliyse, harcayacağınız enerji ve kalori doğal olarak daha yüksek oluyor.

  Dengenizi bulun:

  Ormanın içinde karşınıza bir nehir çıktı ve köprü yerine sadece bir kütük var. Ne yapacaksınız?Kütük üzerinde denge antrenmanları yapmışsanız işiniz kolay. Vücudun dengesini geliştirmek için oldukça iyi bir egzersiz.

  Doğa şartlarına uyun:

  Doğa sporları yaparken, ihtiyacınız sizi soğuktan, rüzgar ve nemden koruyacak kıyafetler. Teri emen, rüzgar geçirmeyen ama vücudun hava almasını sağlayan kumaşlar ideal. Ayakkabı seçerken, taban yapısının engebeli araziye uygun olmasına dikkat edin.

  - Advertisement -

  Cross'un galibi kim?

  Cross, doğayla baş başa yapacağınız uzun soluklu koşu anlamına geliyor. Koşacağınız alan asfalt değil. Bu hem iyi, hem kötü. Toprak zemin darbeleri emdiği için, ayak ve bilek sağlığı için yararlı, ancak ayakkabılarınız çamurlanıyor.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz