Diğer
  Ana SayfaHaberDolunay ne zaman 2023? Yay dolunayı ve burçlara etkileri

  Dolunay ne zaman 2023? Yay dolunayı ve burçlara etkileri

  -

  Dolunay ne zaman? Doğduğumuz anda bu hayata geliş amacımızı, nasıl bir karaktere sahip olduğumuzu, en önemlisi de kaderimizi gösteren bir harita oluşuyor ve biz astrologlar buna natal harita diyoruz. Gökyüzünün anlık hareketlerini takip ederek, bizlerin yaşamına yansıması ve yorumlanması noktasında ise astrolojiden destek alıyoruz. Yay burcunda gerçekleşecek dolunaya ait enerjileri ve bunun burçlara olan etkilerini Astrolog Funda KOÇ FormSante okuyucuları için kaleme aldı.

  DOLUNAY NE ZAMAN 2023?

  4 Haziran 2023 tarihinde sabah saat 06:41’de Yay burcunun 13 derecesinde bir Dolunay meydana gelecek.

  dolunay

  YAY BURCUNDA DOLUNAT VE ETKİLERİ

  Yaz ayının ilk dolunayı bizleri hemen her konuda cesaretlendirecek ve adım atmamızı sağlayacak. Anın yükseleni 28 derecenin sonlarında olan İkizler burcu olduğundan, iletişim krizleri yaşadığımız ve ruhsal olarak beslenemediğimiz ancak sadece mantığımızca hayatımızın şansı olarak nitelendirdiğimiz ilişkiler ya da arkadaşlıkları gündeme taşıyacak bu dolunay. Ancak bu dolunay diğerlerinden biraz farklı çünkü yukarıda bahsettiğim yükselen etkileri Türkiye’nin batısı için geçerli olurken, İstanbul’dan sonraki iç ve doğu taraflarında yükselen Yengeç Burcu olarak dikkat çekiyor. Yengeç burcu yükselene yerleştiğinde ev, aile, yuva konularını bizlerin odağı haline getirir ve kolektif alanda da toprak bütünlüğü, sınırlarımız, vatan millet konularını odak haline getirecektir. Tabii ki krizli olan ilişkiler bitecek ki sistemin desteklediği ve sizler için daha kadersel olan ilişkilere yer açılsın. Nihayetinde bu dolunay Yay burcunda gerçekleşiyor ve bu aynı zamanda ilahi demek oluyor. Aslında hayatımızda bizlere rahatsızlık veren koşulları halen sürdürme eğiliminde olmamız, duygularımızdan çok mantığımız ile hareket etmemizden kaynaklanıyor. İşte bu dolunay ise bu gibi durumları bitirmemiz için bizlere bazı fırsatlar sunacaktır. Ancak bu etki aynı zamanda bir süredir ayrı olmanın verdiği soğukluk sebebiyle birbirlerine yabancılaşmış olan kişilerin tekrar bir iletişim kurmasına da vesile olacaktır.  Aynı zamanda iş hayatımız, sağlık ve ev düzeni ile ilgili konularda yaşanacak bazı gelişmeler sebebiyle kendimizi dış dünyadan biraz izole etmemize sebep olabilir ve tabii ki endişe, kaygı sebepli bilinçaltı korkularımız tetiklenebilir.

  YENİ KEŞİFLER VE YURTDIŞI SEYAHAT İSTEĞİ ÖN PLANA ÇIKABİLİR

  Bu Dolunay, duygusal olarak bizlere etkileyici haberler getirebilir. Yay burcunun enerjisi, yeni keşifler, akademik ve kültürel bağlantılara yönelim ve yurtdışı seyahat isteğimizi ön plana çıkarabilir. Bu dolunay bizlerin konfor alanımızdan çıkarak, yeni ufuklara yelken açmamızı ve hayat amacımıza odaklanmamıza sebep olacak bir dolunay olacaktır. Mars ile uyumlu bir etkileşim içinde olması, cesaretimizin artmasına ve liderlik rolü üstlenme isteğimize işaret ediyor. Bu dolunayın yönetici gezegeni olan Jüpiter, aynı zamanda Venüs ve Mars ile de çatışma enerjisinde olacak, bu da bizleri zevk ve keyif odaklı yapabilir, ancak aşırıya kaçıp ölçülü olmayı beceremezsek sonrasında hayal kırıklığına uğramamıza neden olabilir. Son olarak, Jüpiter, Satürn üzerinde olumlu bir etkiye sahip olduğu için, bu dönemde kişisel veya profesyonel olarak uzun vadeli atılımlara, girişimlere odaklanarak yapılan planlar bizleri başarıya götürebilir. Ancak Satürn ile dolunay arasındaki gergin açı; bazı engellerle karşılaşabileceğimizi ve geçmişte yaptıklarımızla ilgili suçluluk veya üzüntü hissi yaşayabileceğimizi de gösteriyor. Özgüvenle hareket etmek ve uzun vadeli atılımlara odaklanmak, başarıya giden yolda bize yardımcı olabilir.

  HER TÜRLÜ GİZLİ KAPAKLI İŞLER DEŞİFRE OLACAKTIR

  Her türlü hedeflerimizi yeni baştan değerlendirmek isteyebilir, hedeflerimize yakınlığımızı sorgulayarak, gerekirse düzenleme yoluna gidebiliriz. Bu uğurda bazı kararlar alabilir ve bazı vedalar da yaşayabiliriz. Hem kolektif hem de bireysel alanda ilişkiler ve finansal konular ön plana çıkarken, bazı güç savaşları, kandırılma, dolandırıcılık ve bu uğurda söylenen yalanlar ortaya çıkabilir. Ticari anlamda ihracat veya ithalat gibi konular ön plana çıkabilir bu süreçte. Ancak şunu unutmamakta fayda var ki arkadan çevrilen her tür gizli kapaklı işler deşifre olacaktır. Ülkemiz açısından ise çalışanların gelirleri, emekli maaşları, sağlık konuları, hastaneler ve belki de hapishaneler ile ilgili konuları ve gelişmeleri sıklıkla konuşacağız bu dolunay ile. Her türlü gıda, tarım ve hayvancılık, gizli düşmanlarımız gibi konular da gene gündemde olabilir.

  - Advertisement -

  4 HAZİRAN YAY DOLUNAYI VE BURÇLARA ETKİLERİ

  Koç ve Yükselen Koç:

  Özellikle siz sevgili Koç’lar için yeni ufuklara yelken açma fırsatı sunan son derece destekleyici bir dolunay olacak. Bunlar yeni eğitimler olabileceği gibi yurtdışı ile ilgili belirsizliklerin ortadan kalkması ya da var ise mahkeme konularının sonuçlanarak yeni bir sayfa açmanız anlamı taşıyabilir. Bazı okurlarım yurtdışı konularında bazı netleşmeler yaşayarak yurtdışına gidebilirler.

  Boğa ve yükselen boğa:

  Bu dolunay sevgili Boğa burçları için mali konulara odaklanmanıza sebep olabilir. Alacaklar, borçlar, kredi, miras ve nafaka konularında bazı netleşmeler yaşayabilirsiniz. Bazı okurlarımın ameliyat konularında da bazı kararlar almaları gerekebilir. Ancak aynı zamanda ilişkileriniz de bu dolunay ile gündeminizi meşgul edebilir ve duygusallaşabilirsiniz.

  İkizler ve yükselen ikizler:

  Bu dolunay sevgili Boğa burçları için mali konulara odaklanmanıza sebep olabilir. Alacaklar, borçlar, kredi, miras ve nafaka konularında bazı netleşmeler yaşayabilirsiniz Bazı okurlarımın ameliyat konularında da bazı kararlar almaları gerekebilir. Ancak aynı zamanda ilişkileriniz de bu dolunay ile gündeminizi meşgul edebilir ve duygusallaşabilirsiniz.

  Yengeç ve yükselen Yengeçler:

  Bu dolunay sevgili Yengeçlerin yoğun günler geçirmesine sebep olacaktır. Yeni bir işe başlayabileceğiniz gibi, mevcut bir projenizin de tamamlanması söz konusu olabilir bu dönemde. Sağlık konularında bir netlik yaşarken, günlük hayatınızla iş hayatınız arasındaki dengeyi de sağlamanız gerekebilir.

  Aslan ve yükselen aslanlar:

  Bu dolunay sevgili Aslanların aşk, çocuk ve hobilerine odaklanmasına sebep olabilir.  Bazı okurlarım bu dolunayın etkisi ile yeni bir ilişkiye adım atabileceği gibi, bazı okurlarım ise mevcut krizli ilişkilerini bitirme kararı alabilirler. Aynı zamanda bebek sahibi olmayı isteyen okurlarım ise bu süreçte müjdeli haberi alabilirler.

  Başak ve Yükselen Başak:

  Bu dolunay sevgili başak burçlarının ev ve aile konularına odaklanmasına sebep olacak. Bazı okurlarım bu süreçte ev değişikliği yapabilir ya da tadilat işine girişebilir. Bir süredir devam eden tadilat veya ev projeniz var ise de bu dolunay ile artık tamamlanabilir. Bu dolunay aile bireyleri arasında bir takım anlaşmazlıklara ve gerilimlere de sebep olabilir.

  Terazi ve yükselen teraziler:

  Bu dolunay sevgili Terazilerin kardeş, kuzen ve komşuları ile bazı krizler yaşamasına sebep olabilecek etkiler barındırıyor. Ancak özellikle eğitim ve seyahat konularında ise bazı netleşmeler ve tamamlanmalar yaşayabilirsiniz. Ancak aynı zamanda yeni fikirleri hayata geçirmek ya da  sürüncemede olan projeleri bitirmek de bu dolunayın etkileri arasında olacaktır.

  Akrep ve yükselen akrepler:

  Bu dolunay sevgili Akreplerin finans konularına odaklanmasına sebep olabilir. Bazı okurlarım bu dolunay ile birlikte gelirleri noktasında bekledikleri haberleri alabilir ve gelir artışı yaşayabilirler. Ancak bazı okurlarımın da bu süreçte harcamalarına dikkat etmeleri gerekiyor çünkü oluşabilecek bazı masraflar bütçenizi zorlayabilir dikkat.

  Yay ve yükselen yaylar:

  Bu dolunayın starı sizsiniz sevgili Yay’lar ve bu dolunay sizlerin kendinize odaklanmanıza sebep olacaktır. Kendi dış görünüşünüzle ilgili bazı değişiklikler yapmak isteyebilirsiniz. Son birkaç aydır hayatınızda yaşadığınız krizler bu dolunay ile artık çözüme ulaşacak ve adeta bir kutlama yapmak isteyeceksiniz.  Sonuç itibariyle sistemin desteklediği şanslı burçlardansınız.

  Oğlak ve yükselen Oğlaklar:

  Bu dolunay siz sevgili Oğlakları biraz dinlenmeye itecektir. Bu dolunay ile birlikte kaygı ve korkularınız biraz artabilir. Aslında hem duygusal hem de mental olarak sistem sizlerin içinize dönerek biraz inzivaya çekilmenizi teşvik ediyor. Aynı zamanda gizli düşmanlarınız ve arkanızdan çevrilen bazı konular ile yüzleşmek durumunda da kalabilirsiniz.

  Kova yükselen kovalar:

  Bu dolunay siz sevgili Kovaların sosyal çevrenize odaklanmanıza sebep olacaktır. Yeni bir sosyal çevre içerisinde yer alabilir ve arkadaşlarınızla daha fazla zaman geçirebilirsiniz. Tam da bu noktada bazı Kovalar sosyal çevresinde bir düzenleme hatta temizlik eğiliminde de bulunabilirler.

  Balık ve yükselen balıklar:

  Bu dolunay siz sevgili Balıkların iş ve kariyer konularına odaklanmanıza sebep olacaktır. Terfi, iş değişikliği veya tayin gibi konular bu dönemde sizleri bekliyor olabilir. Hali hazırda üzerinde çalıştığınız projelerde de bir tamamlanma söz konusu olabilir ve üstlerinize kendinizi ispat edebilirsiniz bu süreçte.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz


  Tam bir sebze canavarıyım

  ‘Binbir Gece’ dizisindeki rolüyle her hafta evlerimize konuk olan, sevilen oyuncu Ceyda Düvenci “bakımlı, kendini her haliyle seven ve güvenen, sağlığına dikkat eden kadınlar...

  Diyette başarısızlık yoktur, vazgeçmek vardır

  Yeni kitabı ‘Afiyetle Diyet’’in raflardaki yerini aldığı bugünlerde Uzman Diyetisyen Dilara Koçak ile bir söyleşi yaptık ve ondan stil sırlarını öğrendik...Yeni kitabınızdan biraz bahseder...

  Tek yaptığım spor oğlumla yürümek

  G.O.R.A'nın çekimleri için ne diyeceksiniz?Çekileli uzun zaman oldu! İnsan bir şey çektiği zaman hemen seyretmek istiyor ama bu filmin başına hakikaten gelmedik şey kalmadı....