Diğer
  Ana SayfaFitnessEgzersizin böylesi...10 dakikada fit

  Egzersizin böylesi…10 dakikada fit

  -

  Başlık pek inandırıcı gelmiyor değil mi? Oysa, yapılan araştırmalar günde iki kez 10 dakika egzersiz yapan kadınların, iki günde bir 40 dakika egzersiz yapanlara kıyasla daha çok kilo verdiğini kanıtlıyor. Evet, şimdi iş size düşüyor, 8 farklı önerimizden iki tanesini seçin ve hareket edin!

  Fitnes uzmanları ne diyor biliyor musunuz? Günde 45 dakika ağırlık çalışarak vücudu formda tutmak evet mümkün ama şart değil. Şaşırdınız değil mi? Amerikalı uzmanların yaptıkları son araştırmaların sonucu, bunun doğru olmadığını kanıtlamış. Pittsburgh Üniversitesi uzmanları 5 ay sürdürdükleri araştırmalarında iki günde bir, 40 dakika fitnes yapan kadınlarla, bunun aksine her gün iki kez sadece 10'ar dakika aktif olan kadınların kilo verme sonuçlarını kıyaslamış. Sonuç: Şaşırtıcı bir biçimde ikinci gruptaki kadınlar daha çok kilo vermiş. Virginia Üniversitesi uzmanları da benzer bir şekilde aynı konunun peşinde yürütmüş araştırmalarını. 30 kadından günde iki kez 10'ar dakika spor yapmaları istenmiş. Spor konusunda da serbest bırakılmış kadınlar. İsteyen yürüyüşe çıkmış, isteyen ip atlamış. 10 dakikaya ne sığdırabilirlerse. 21 gün sonra sonuçlara bakılmış. Güç, kondisyon ve hareketlilik bakımından yapılan ölçümlerde bu 30 kadının sonuçlarının "15 yaş genç" kadınlarla aynı olduğu ortaya çıkmış! Bu satırları okuyunca "Çok çalışıyorum, spor yapmaya hiç vaktim yok" diyenlerin yüzlerini görmek isterdim doğrusu. Öğleden önce ve öğleden sonra 10 dakika? Çok mu zor? Sanmam.
  Size sunduğumuz programla bugüne kadar hiç spor yapmamış olanlarınız bile zorlanmadan formda kalmayı başaracak. Size 8 farklı önerimiz var. Her gün bunlardan iki tanesini yapmanız yeterli. Çok seçenek, sıkılmanızı da engelleyecek. İşe bir de iyi tarafından bakın. Spor salonuna bile gitmeye gerek yok, hatta kilo vermeye başladığınızda spor salonlarında saatlerce ter döken ve avuç dolusu para harcayan arkadaşlarınızın bile size imreneceğine emin olun. E, sonuçları biz de bilmek isteriz, tabii eğer siz paylaşmak isterseniz…

  Devamı 2005 Ekim sayımızda…



  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz