Diğer
  Ana SayfaGüzellikEl yaşlanması neden olur? El gençleştirme nasıl yapılır?

  El yaşlanması neden olur? El gençleştirme nasıl yapılır?

  -

  Eller vücutta yaşı en çok gösteren yerlerimizden birisi. Peki, el yaşlanması neden olur? Ellerimizi nasıl korumalıyız? El gençleştirme işlemi için hangi yöntemler kullanılır? El gençleştirme işlemini kimler tercih ediyor? Medikal Estetik Hekimi Dr. Meltem Ayran konu hakkında bilgiler verdi.      

  EL YAŞLANMASI NEDEN OLUR?

  El yaşlanması, yaşlanma sürecinin bir parçası, bunun sebeplerini şöyle sıralayabiliriz; Eldeki kasların küçülmesi, deri altı yağ dokunun azalması, cildin esnekliğinin azalması, cilt altındaki tendon ve damarların daha görünür hale gelmesiyle eller daha yaşlı ve yıpranmış görünür.

  EL GENÇLEŞMESİ İÇİN KULLANILAN YÖNTEMLER NELERDİR?

  Daha genç görünümlü eller için yapılacak uygulamalar var. El gençleşmesinde, yağ enjeksiyonu, dolgular (kalsiyum hidroksiapatit-radiesse, hyaluronikasit), lazer tedavileri, skleroterapi gibi yöntemler ve bunların kombinasyonları kullanılabilir.

  Kalsiyum hidroksiapatit (radiesse) bazlı dolgunun el gençleştirmede FDA onayı olduğunu belirten Dr. Ayran, yakın zamanda hyaluronikasit olarak Restylane Lyft isimli dolgunun da bu konuda ilk FDA onayını aldığını belirtti.

  ELLERİMİZİ NASIL KORUMALIYIZ?

  Ellerimizi tıpkı yüzümüzü koruduğumuz gibi korumalı hatta daha çok nemlendirmeliyiz, ellerimize iyi bakmalıyız. Yüzümüz boynumuz ve ellerimiz yaşımızı belli eder. Güneşlenirken yüz, boyun ve ellerimizi korumak, fazla kurumasını engellemek gerekir.

  - Advertisement -

  EL GENÇLEŞMESİNİ KİMLER TERCİH EDİYOR?

  El gençleşmesi için çok sayıda kişinin kliniğine başvurduğunu belirten Dr. Ayran, tüm diğer işlemlerde olduğu gibi erkeklerin de kadınlar kadar el gençleşmesine son yıllarda daha fazla önem verdiğini ekledi.

  Son yıllarda güzelleşme sektörüne bilgisi olmayan birçok insanın girdiğini ve insanlara yanlış uygulamalar yapıldığını, yanlış bilgiler verildiğini belirten Dr. Ayran, herkesin bu konuda dikkatli olması gerektiğini ve bu konularda eğitim ve tecrübe sahibi bir hekime kendilerini emanet etmelerini tavsiye etti.  

  İLGİLİ İÇERİKLER  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz