Diğer
  Ana SayfaTrendEnerji veren 7 dokunuş

  Enerji veren 7 dokunuş

  -

  Uygulaması son derece pratik olan “mini” masajlar, hem tıkanmış olan enerji kanallarını çözüyor hem de dolaşım sistemini hızlandırıyor. Böylece sabahları hızla canlanmanızı ve güne yüksek moralle başlamanızı sağlıyor.

  1. Pazartesi: Bacaklarınızı hafifletin

  Bacaklarımız, tüm yükümüzü hiç naz yapmadan çekiyorlar. Peki ya biz onların bu iyiliği karşısında ne yapıyoruz? Tabii ki bacaklarımızın bu hizmetini sonuna kadar kullanıyoruz. Bazı bacaklar ise bundan hiç hoşlanmıyor; tepkilerini de şişen ve ağrı oluşturan damarlarla veriyorlar. Ancak bu tüyomuzla bacaklarınızda oluşabilecek sorunların önüne geçebilirsiniz. Bunun için ellerinizi kalçanızdan ayağınıza kadar kaydırın (bacağınızın iç tarafından). Ardından ellerinizi bu kez ayağınızdan kalçanıza doğru gezdirin (bacağınızın dış tarafından). Hareketi 14 kez uygulayın. Bu masaj kan dolaşımını uyarıyor ve eğilme hareketi sayesinde kalçaları daha hareketli kılıyor.

  2. Salı: Zihninizi açın

  Bu masajın özelliği, sabah “uyandırma” hizmeti vermesi: Parmak uçlarınızı (örneğin başınızı yıkarken) başınızın sağ ve sol tarafına yerleştirin. Şimdi parmaklarınızla başınıza ritmik hareketlerle hafifçe 40 kez hafifçe vurun. Masajı uygularken parmaklarınızı önce önden arkaya, ardından da yanlara doğru gezdirin. Masaj, sabahları hızla canlanmanıza ve zihninizin açılmasına yardımcı oluyor.

  - Advertisement -

  3. Çarşamba:

  Ellerinizden vücudunuza enerji aktarın

  Baş ve işaret parmaklarınızla elinizin dış kısmını çimdikleyin. Bu masajı bileğinizden küçük parmağınızın ucuna kadar uygulayın ve tekrar geri dönün.

  Sonuç: Elimizin dış kenarı da bir refleks noktası ve bu bölüm omuriliğe karşılık geliyor. Bu çimdikleme hareketi canlanmanıza katkı sağlıyor. Her iki elinize 5’er dakika masaj yapın.

  Haberin devamı 2009 Ocak sayımızda…  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz