Diğer
  Ana SayfaKoronavirüsEskişehir koronavirüs haritası ve ilçe ilçe son durum

  Eskişehir koronavirüs haritası ve ilçe ilçe son durum

  -

  Türkiye genelinde artış gösteren günlük koronavirüs rakamlarından etkilenen şehirlerden biri Eskişehir oldu. Peki, Eskişehir ilçelerinde vaka durumları nasıl? Eskişehir koronavirüs haritası ne diyor? İşte ilçe ilçe Eskişehir koronavirüs haritası ve son durum…

  ESKİŞEHİR KORONAVİRÜS HARİTASI

  ODUNPAZARI ESKİŞEHİR KORONAVİRÜS HARİTASI

  TEPEBAŞI ESKİŞEHİR KORONAVİRÜS HARİTASI

  GÜLTEPE ESKİŞEHİR KORONAVİRÜS HARİTASI

  - Advertisement -

  EMEK MAHALLESİ ESKİŞEHİR KORONAVİRÜS HARİTASI

  ULUÖNDER ESKİŞEHİR KORONAVİRÜS HARİTASI

  VAKA ARTIŞ HIZI YÜKSEK İLLER

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı son açıklamada, “Son ay Van’da vaka sayımızda yüzde 100’e varan, son hafta ise yüzde 17 oranında artış yaşandı. Muş’ta son 1 ayda yüzde 15 olan artış, son haftada ise yüzde 8 azalma görüldü. Hakkari’de son 1 ayda yüzde 38 olan vaka artışı, son haftada sabit kaldı. Bitlis’te ise son 1 aya baktığımızda yüzde 9 düşen vaka sayımız, son hafta sabit kaldı. Bu dört ilimizde 65 yaş üstü vatandaşlarımızda görülen vaka oranının, bu yaş grubunun nüfusa göre oranına baktığımızda Van’da 4 kat, Bitlis, Hakkari ve Muş’ta ise yaklaşık 3 kat olduğunu gördük. Yani büyüklerimizi koruma konusunda çok daha fazla çaba göstermeliyiz. Onların virüse daha fazla maruz kalmasına izin vermemeliyiz.”

  HANGİ BÖLGELERDE ARTIŞ VAR?

  Ülke genelinde durum kontrol altında. İstanbul, Trakya ve Ege Bölgesi’nde ciddi bir artış yok. Orta Anadolu ve Güneydoğu’da maalesef artış var. Son dönemde artışın en fazla olduğu illerin başında Ankara geliyor. Yer yer Mardin, Gaziantep, Şanlıurfa ve Batman gibi bazı illerimizde hızlı hasta artışına bağlı hastane sıkıntısı yaşandı. Hızlı müdahaleyle sorunlar aşılmaktadır. (Filyasyon) Konya’da 460, Şanlıurfa’da 200, Mardin’de 111, Diyarbakır’da 370, Erzurum’da 207, İzmir’de 350, Kayseri’de 120 ekip sahada. Gençlerimiz ve orta yaş grubu vatandaşlarımızın iyileşme düzeyi yaşlılarımıza göre daha yüksek.

  İLGİLİ İÇERİKLER  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz