Diğer
  Ana SayfaGüzellikEstetik mevsimi

  Estetik mevsimi

  -

  Her sebze ve meyveyi mevsiminde tüketmek ne kadar önemli artık hepimiz biliyoruz. Bir portakalın nasıl tüketilmesi gereken zaman belliyse estetik operasyonlar için de uygun dönemler oluyor. Tepeden tırnağa en çok yaptırılan estetik operasyonları sizin için takvime yerleştirdik.

  Yüz germe ameliyatlarında ‘gençleşme’den söz edilmesi doğru olmaz. ‘Yaşının iyisi’ terimi bu ameliyatlar için en gerçekçisidir.

  Bedeninizde memnun olmadığınız bir bölgeyi değiştirmeye karar vermek aslında hiç de kolay değildir. Yanlış atılan adımlar bazen geri dönüşü olmayan sonuçlara yol açabiliyor. Op. Dr. Osman Oymak’tan, en çok yaptığı altı estetik operasyonu ve bu işlemler için ideal dönemin ne zaman olduğunu anlatmasını istedik. Op. Dr. Oymak, bu altı popüler operasyonun nasıl yapıldığını, risklerini ve iyileşme sürelerini de anlatmayı ihmal etmedi.

  mart-2013-estetik-resim-2YÜZ GERME
  Risklerin minimal olduğu ameliyatlardan biri olarak kabul ediliyor. Kulağın içinden geçen ama belli yerlerde gözüken izler kalıyor. Op. Dr. Osman Oymak, dünyada izsiz hiçbir ameliyatın olmadığını söylüyor ve ekliyor: “Kulağın arkasına, içine saklayabilirsin ama izsiz bu işin yapılabilme ihtimali yok. Sonuçta fazla deriyi atmak için kesmek zorundasınız; kesik varsa da, iz olur.” Bir gece hastanede yatılıyor. Ameliyat iki saatten daha az sürüyor. Op. Dr. Oymak, yüz germe ameliyatlarında kesinlikle “gençleşme”den söz edilemeyeceğini anlatıyor: “Derinin pırıltısı yaştan yaşa değişiyor. Cildinizi bir yorgan gibi düşünebilirsiniz; yeni bir yorgan puf puf dururken, eskimiş olan ince ve kalın bir görüntü çizer. Benim için iyi bir yüz germe ameliyatı ‘Vay be hiç bozulmadı’ dedirtendir. Ayrıca ‘yaşının iyisi’ terimi benim için en idealdir. Yoksa gençleştirme adı altında hastanın her tarafını gerdirip, bariz bir ameliyat yapılması benim almış olduğum eğitime ters. Ben eski ekoldenim. Bir insanı germek veya çok germek biz cerrahların elinde. Önemli olan burada sahip olduğunuz estetik anlayışıdır.” Yüz germe gibi tüm ameliyatlarda hastanın sigara kullanımına dikkat edilmesi gerekiyor. Ameliyatlarda yüzeyel damarlara ihtiyaç oluyor, sigara da yüzeyel damarları büzdüğü için sigara kullananlara bu tip operasyonların yapılması önerilmiyor. Kan sulandırıcı ilaç kullananların da dikkat etmesi gerekiyor. Op. Dr. Oymak, psikolojinin de önemli bir faktör olduğundan bahsediyor; hastanın “Kocam evden kaçmasın” veya “Müdür olacağım, genç görüneyim” kaygıları ile bıçak altına yatmasını sakıncalı buluyor.
  İyileşme süresi: 3-7 gün içerisinde normal hayata dönülebiliyor. 15 gün sonra dikiş aldırmaya gidilmesi gerekiyor. Netice alınması bir buçuk ayı buluyor. Yara izleri, altı ve dokuz ay arasında son şeklini alıyor.
  Zamanlama: Yaz aylarına denk getirmemek gerekiyor. Aşırı soğuklardan da kaçınmak öneriliyor. Mayıs sonuna kadar yapılması tavsiye ediliyor.

  - Advertisement -

  Neden şişlikler doktorun söylediği zamanda inmez?
  “Normalde hekimler biraz işi yumuşatıp, hastalara daha kolaymış gibi gösterebiliyor. Öncelikle hastanın şunu bilmesi gerekiyor; bu tarz ameliyatların etkilerinin geçmesi için bir buçuk ay süre gerekiyor. Üçüncü günün sonunda sokağa çıkabilir hale gelirsiniz ama kimsenin anlamayacağı duruma gelmeniz uzun sürüyor.”

  Devamı diğer sayfada  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz


  Tam bir sebze canavarıyım

  ‘Binbir Gece’ dizisindeki rolüyle her hafta evlerimize konuk olan, sevilen oyuncu Ceyda Düvenci “bakımlı, kendini her haliyle seven ve güvenen, sağlığına dikkat eden kadınlar...

  Diyette başarısızlık yoktur, vazgeçmek vardır

  Yeni kitabı ‘Afiyetle Diyet’’in raflardaki yerini aldığı bugünlerde Uzman Diyetisyen Dilara Koçak ile bir söyleşi yaptık ve ondan stil sırlarını öğrendik...Yeni kitabınızdan biraz bahseder...

  Tek yaptığım spor oğlumla yürümek

  G.O.R.A'nın çekimleri için ne diyeceksiniz?Çekileli uzun zaman oldu! İnsan bir şey çektiği zaman hemen seyretmek istiyor ama bu filmin başına hakikaten gelmedik şey kalmadı....