Diğer
  Ana SayfaFitnessEvde fit olmak çok kolay

  Evde fit olmak çok kolay

  -

  Spor yapmamak için üretilen bahanelere son! Çünkü işin uzmanları bir araya geldi ve evde fitness yapmanızı sağlayacak dijital ortamı yarattı!

   

   

  Spor salonunu evinize getiren evdefitness.com, özel hazırlanan antrenman programlarıyla evinizde kişisel spor koçluğu hizmeti veriyor. Kişiye özel egzersiz programından spor yatırımı danışmanlığına, online alışverişten sağlıklı yaşama kadar pek çok hizmeti tek bir adreste buluşturuyor. Sitenin en büyük özelliği ise üyelerinin istedikleri an evdefitness.com uzmanlarına soru ve taleplerini iletip, kısa sürede cevap alabilmesi. Evdefitness.com’un kurucusu Serhan Kaygısız merak ettiğimiz soruları yanıtladı.

  - Advertisement -

  HER ŞEYİ EVDE YAPARKEN, SPORU NEDEN SALONDA YAPIYORUZ? 
  Devir hız devri. İnsanlar istediklerine, istedikleri anda ulaşma hayali kuruyor. Bu nedenle alışveriş bile internet üzerinden yapılıyor. Durum böyleyken sağlıklı kalmak ve fit olmak adına spor salonlarının yolunu tutmak istemeyenler, bu hizmet de ayağına gelsin istiyor. Bu talepten yola çıkarak kurulan evdefitness.com, kişiye özel danışmanlıkla evde bilinçli ve sağlıklı egzersiz yapma olanağı sunuyor. Promosyon olarak ücretsiz üyelikle başlayan sistemde, kişinin hedef ve fiziksel özelliklerine uygun egzersiz programı 24 saat içinde oluşturuluyor ve paylaşılıyor. 

  SEVİYEYE ÖZEL PROGRAM 
  Siteye giren herkesin kolayca evde yapabileceği üç farklı test ile fitness seviyesi belirlenebiliyor. Böylece Push Up (şınav), Crunch (mekik) ve Step (step-aerobik) testleriyle üyelerin seviyelerine göre kişiye özel antrenman programları oluşturuluyor, gelişimleri takip ediliyor. Ayrıca hesaplamalar bölümü ile ziyaretçilerin vücutlarını daha iyi tanıyabilmeleri hedeflenirken, düzenli olarak her 15 günde bir değiştirilen 20 dakikalık ekspres antrenmanlar ile sıkılmadan fit bir vücuda kavuşma fırsatı sunuluyor. Egzersiz programları; kadınlar, erkekler, hamileler, yaşlılar, gençler ve çocuklar için ayrı olmak üzere özel olarak oluşturuluyor. 

  EVDE 5 HAREKETLE YAZA FİT GİRİN 
  Kış aylarının rehaveti üzerimizden kalktığına göre yaz için fit olma telaşı da başladı. Eğer spor salonunda vakit harcamak istemiyor ama bir yandan da fit kalma hayali kuruyorsanız, evdefitness. com’un uzman spor hocalarının hazırladığı programı evinizin rahatlığında uygulayabilirsiniz. 

  ŞINAV 
  Eller omuz genişliğinden daha fazla açık olarak yerde ve ayak parmak uçları üzerinde şınav pozisyonu alın. Kollar üzerinde üst vücut yere doğru inerken nefes alın. Ters yönde yukarıya doğru çıkarken nefes verin. Hareket esnasında sırtınızı düz, karın kaslarınızı da sıkı tutun. 

  HALTER LUNGE & OMUZ PRES 
  Ayaklar omuz genişliğinde açık, eller omuz genişliğinde barı göğüs hizası üzerinde kavramış olarak ayakta dik pozisyonda durun. Sağ veya sol ayak ile öne doğru atılan bir adım ile birlikte olduğunuz yerde aşağıya doğru inerken barı başın üzerine doğru itin ve nefes alın. Arkadaki ayağınızın parmak ucu üzerinde durun. İnilen son noktada diz yere değmemeli ve her iki bacağın diz açısı 90 derecenin altına inmemeli. Ters yönde yavaş ve kontrollü olarak yukarıya doğru kalkarken nefes vererek başlangıç pozisyonuna dönün. 

  PLANK 
  Dirsekler ve ayak parmak uçları üzerinde sırt düz, karın ve bel kasları kasılı haldeyken bu pozisyonda verilen süre boyunca sabit olarak, düzenli nefes alın ve bekleyin. 

  DAMBIL KOL BÜKME 
  Ayaklar omuz genişliğinde açık, dizler bükülü olarak ayakta olarak durun. Dirseklerinizi vücudunuzun iki yanında sabitleyin. Eldeki dambılları tek tek yukarıya doğru kaldırın ve nefes verin. Bir dambıl ile yavaş ve kontrollü olarak aşağı doğru inerken, diğerini yukarıya doğru kaldırın. 

  TRISEPS PARALEL BAR DIPS 
  Elleriniz sehpayı ya da sandalyeyi omuz genişliğinde bel bölgesi hizasına denk gelecek şekilde tutsun. Yavaş ve kontrollü olarak aşağıya doğru inerken nefes alın. Sırt sehpaya çok yakın kalmalı, dirsekler iki yana doğru açılmamalı. Ters yönde vücudunuzu yukarıya doğru iterken nefes verin. 

  Başlamadan önce… 

  Toplam 12 tekrar yapabileceğiniz bir ağırlık seçin. Egzersiz programından önce mutlaka 5 dakika ısının ve antrenman süresince azar azar su için. 

  4 egzersiz hareketini, hareketten harekete geçerken hiç durmadan 10-12 tekrar yapın. 

  2-3 dakika dinlenin ve sonra tekrar ilk 

  hareketten başlayarak 4’lü egzersiz grubunu bitirin. Kendinizi geliştirdikçe tekrar sayısını ya da ağırlıkları artırın.

  Tüm dünyada hızla yaygınlaşan evde spor yapma alışkanlığı Türkiye’de de evdefitness.com ile bir yaşam biçimine dönüşüyor. Üyeler, American Council on Exercise (A.C.E.) ve Aerobics Fitness Association of America (A.F.A.A) sertifikalarına sahip eğitmen kadrosu tarafından kişiye özel hazırlanan egzersiz ve antrenman programlarının yanı sıra pek çok konuda danışmanlık hizmeti de alıyor. Egzersizlerde kullanılmak üzere eve alınacak spor aletlerinin seçimi, spor yaparken dikkat edilmesi gereken noktalar, sağlıklı beslenme danışmanlığı bunlardan sadece birkaçı… 

  Formsanté 2016 – Nisan sayısı
  Elif Gürsoy  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz