Diğer
  Ana SayfaGüzellikFazlalıkları atın dışarı

  Fazlalıkları atın dışarı

  -

  Diyet de yapsanız, kilo da verseniz, spora da gitseniz kurtulamadığınız bölgesel fazlalıklarınıza ağrısız bir şekilde ve gündelik hayatınızı aksatmadan veda etmeye hazır mısınız?

  ocak-2012-estetik-3-resim-2Estetik dünyası, son yıllarda ağrısız, kolay ve özellikle hızlı sonuç veren yöntemleriyle dikkat çekiyor. Lazer Lipoliz yöntemiyle bir öğle molasında yağlarınızdan kurtulup, işinize dönmeniz mümkün olabiliyor. Lazer Lipoliz bölgesel yağlanma ve cilt gevşekliği tedavisinde uzun zamandır kullanılan ancak adını yeni yeni duyduğumuz bir yöntem. Uygulama karın, basen, bel, yüz bölgesi, çene altı, kolbacak içleri, uyluk içi, diz içi, ayak bileği ve bacak bölgesindeki yağlardan lokal anestezi ile tek seansta, kanama olmadan ve sosyal hayatı fazla etkilemeden kurtulmaya yardımcı oluyor. Lazer Lipoliz yöntemi sadece bölgesel yağ fazlalıklarını yok etmekle kalmıyor aynı zamanda ciltteki kolajen üretimini artırarak cildin daha gergin ve genç görünmesini de amaçlıyor. Konuyla ilgili olarak merak edilen soruları Op. Dr. Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Arif Eroğlu yanıtladı.

  Lazer Lipoliz nasıl etki ediyor?
  Lazer Lipoliz işleminin, uygulandığı bölgede temel olarak üç etkisi oluyor. Lazer lipolizde lazer ışığının kanülden çıktığı bölgedeki fotomekanik etki sonucu bu bölgedeki yağ hücrelerinin zar bütünlüğü bozuluyor. Hücrelerin içerdiği yağ, hücreler arası alana akıyor. Bu düşük viskoziteli içerik istenirse vücudun doğal yollardan dışarı atması için o bölgede bırakılabiliyor ya da ince bir kanül yardımıyla düşük bir basınçla çekilerek dışarı alınabiliyor. Fotomekanik etkinin oluştuğu alanın hemen dışındaki alanda Fototermal etki ile bu bölgedeki ince damarlarda büzüşmeye neden oluyor. Bu etki sonucu işlem sırasında ya da sonrasında kanama görülmesi engellenerek uygulama sonrasında morarma olmaması sağlanıyor. Kolajen sentezi uyarılarak yeni bağ dokusu oluşumu sağlanmış oluyor. Bu etki sonucunda uygulama yapılan ciltte belirgin bir toparlanma ve gerilme elde ediliyor.

  Kimlere uygulanabiliyor?
  Lazer Lipoliz, her yaş ve kilo aralığında, estetik görünüm için tüm bölgesel yağ fazlalıklarına uygulanabiliyor. Bel çevresi ölçümünün fazlalığı Tip 2 diyabet ve kalp krizi riskini direkt artırdığı için, sadece sağlık amaçlı uygulanan bir yöntem olarak da biliniyor. Devamı diğer sayfada



  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz