Fransa koronavirüs son durum tablosu ve vaka sayıları

Tüm dünyada hızla artan koronavirüs vaka sayıları gün geçtikçe daha da ağır bir tabloya neden oluyor. Avrupa’da koronavirüs rakamları zirve yapmış durumda. Bugüne kadar salgın rakamlarında başı İspanya çekerken son zamanlarda günlük vaka sayılarının ikiye katlanmasıyla Fransa zirveye oturdu. Peki, Fransa koronavirüs tablosu nasıl ilerliyor? Günlük Fransa koronavirüs rakamları artıyor mu azalıyor mu? Fransa’da günlük vaka sayıları ve ölüm sayıları ne kadar? Fransa nüfusu kaç? İşte yanıtı…

FRANSA KORONAVİRÜS TABLOSU VE SON DURUM (10 KASIM) *

Fransa’da 10 Kasım itibarıyla Worldometers verilerine göre toplam koronavirüs vaka sayısı 1 milyon 807 bin 479. Virüs nedeniyle 40 bin 987 kişi hayatını kaybetti. 129 bin 735 kişi ise iyileşti. Ülkede Coronavirüs tedavisi görmekte olanların sayısı 1 milyon 636 bin 757. Bu kişilerin yaklaşık yüzde 4.690’ının durumu ciddi.  —-> FRANSA GÜNCEL KORONAVİRÜS TABLO VE GRAFİĞİ

FRANSA TOPLAM VAKA SAYISI

Fransa’da Ağustos ayı sonraki vaka artışı aşağıdaki tabloda daha net görülüyor.

fransa koronavirüs tablosu

FRANSA KORONAVİRÜS GELİŞMELERİ *

  • Fransa’da sağlık alanındaki olağanüstü hal (OHAL) süresinin uzatılması parlementoda oylanırken iktidar milletvekillerinin tam kadro yer almaması nedeniyle süre ancak 14 Aralık’a kadar uzatıldı. (6 Kasım)
  • Fransa’da yapılan bir anket, 10 Fransızdan 7’sinin salgının ikinci dalgasına karşı koymada Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron yönetimine güvenmediğini ve hükümetin tedbirlerini tutarsız bulduğunu gösterdi. (6 Kasım)
  • Fransa Başbakanı Jean Castex, ülkede her 30 saniyede 1 kişinin Kovid-19 nedeniyle hastaneye yattığını bildirdi. (4 Kasım)

26 EKİM’DE BİR GÜNDE 52 BİN VAKA SAYISI *

Fransa’da salgında günlük en yüksek vaka sayısının dün 52 bin 10 ile görülmesinin ardından endişe verici bir açıklama da Bilim Kurulu’ndan geldi.

Bilim Kurulu Başkanı Jean-François Delfraissy, RTL kanalına yaptığı açıklamada, Fransa’nın günlük 100 bin vakanın eşiğinde olduğunu söyledi.

‘ÇOK ZOR BİR DURUMDAYIZ’

Bilim Kurulu Başkanı Jean-François Delfraissy, ülkede teşhis edilen, teşhis edilmeyen ve hafif semptom gösteren vakalar dikkate alındığında resmi olarak ilan edilen ikinci dalganın beklenenden ağır geçeceğine işaret ederek, “Çok zor hatta kritik durumdayız.” dedi.

FRANSA NÜFUSU NE KADAR? *

Birleşmiş Milletler verilerine göre, Fransa’nın 2020 nüfusu 65 milyon 273 bin 711 olarak belirtilmiştir.

İLGİLİ İÇERİKLER

YORUM YAZIN

Please enter your comment!
Please enter your name here