Diğer
  Ana SayfaGüzellikGençleştiren ışınlar

  Gençleştiren ışınlar

  -

  Tıp ve teknoloji gençliğimizi korumak için “ışık hızıyla” elinden geleni yapıyor. Anti-aging yöntemleri daha sağlıklı bir beden vaat ederken, estetik cerrahinin ve tıbbi teknolojinin yeni yöntemleri de bu bedene uygun genç bir yüze sahip olmamızı kolaylaştırıyor. Üstelik artık neştersiz. Çünkü özel ışınlarla, cildi gençleştirmek, güzelleştirmek ve germek artık çok pratik.

  Elif Duran

  Yaşlanmanın klinik belirtileri arasında, kırışıkların ve ciltteki lekelerin belirginleşmesi, cilt sıkılığının kaybolması başta geliyor. Hızla gelişen anti-aging endüstrisinin tüm amacı bu süreci mümkün olan en kolay yöntemle durdurmak hatta geriye döndürmek. Cildin yaşlanmasıyla ilgili değişik tip ve derecedeki sorunlara karşı geliştirilmiş pek çok teknolojik yöntem var. Bunların hepsinin de ilk hedefi cilt dokusunu sıkılaştırmak, daha pürüzsüz, kırışıksız bir ten yaratmak. Kısaca bizi gençlik yıllarımızdaki halimize en yakın görünüme sokmak. Teknoloji geliştikçe bu amaçla kullanılan yöntemler de gelişiyor. Yüz gençleştirmek ve germek amacıyla yapılan işlemler, daha basit, acısız, hızlı ve ucuz hale geliyor.

  Özel ışınlar ve lazer işbaşında

  Örneğin bundan 15 yıl önce yüz germe, saatler süren zahmetli ve zor bir işlemdi. Günümüzde ise çok daha pratik yöntemlerle gençleşme sağlanmaya çalışılıyor. Bunun için kullanılan yöntemlerin arasında ışınlarla yapılan işlemler dikkat çekiyor. Genel olarak yüzdeki kolajen üretimini tetiklemeye ve yüzün daha genç, gergin bir hal alması temeline dayanan bu işlemler gençlik ve güzellik tutkunlarının yüzünü güldüreceğe benziyor… Eskiden cildi gençleştirmek için en sık kullanılan yöntemlerin başında yüz germe, lazerle ve kimyasal maddelerle yapılan peeling işlemleri geliyordu. Ancak bir süredir bu yöntemler çeşitli dezavantajları yüzünden o kadar da tercih edilmiyor. Şimdi yüz gençleştirme işlemlerinde lazer teknolojisi ve özel ışınlar kullanılıyor.  Önceki İçerik
  Sonraki İçerik

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz