Diğer
  Ana SayfaHaberGüneşten nasıl korunuyorlar?

  Güneşten nasıl korunuyorlar?

  -

  Yaz geldi! Deniz, kum ve güneş bizleri çağırıyor ama dikkatli olmak kaydıyla… Uzmanlar güneş banyosunun fazlasının zararlı olduğu konusunda hemfikir. Bu yüzden güneşe çıkarken yüksek koruma faktörlü ürünler kullanmayı ihmal etmemek gerekiyor. Tatilde güneşin zararlı etkilerinden nasıl korunduklarını sorduğumuz ünlü isimler, kendilerine özel yöntemlerini bizlerle paylaştılar.

  Başak Sayan
  Güneşten kaçıyor!

  Deyim yerindeyse adeta güneşten kaçan oyuncu Başak Sayan, hassas cildi nedeniyle 50 faktör güneş koruyucu krem kullanıyor. Plaj çantasının vazgeçilmezleri arasında ise krem, kitap ve büyük bir şapka yer alıyor. Şapka ile omuzları dahil tüm yüzünü güneşten koruyan Başak Sayan, güneş gözlüğü kullanmayı da ihmal etmiyor. Yanık ten rengini sevmediğini belirten Sayan, ayrıca güneşin zararlı etkilerinden mümkün olduğunca korunmaya da özen gösteriyor.

  unluler-temmuz-2012-resim-2Selen Seyven
  Bronzlaşmaya ihtiyaç duymuyor

  Esmer tenli olmanın keyfini yaz kış sürdüğünü belirten oyuncu Selen Seyven, olduğundan daha da bronzlaşmak istediğinde ise akşamüstü güneşinden yararlanıyor. 30 faktörlü koruyucu krem kullandığını belirten Seyven, yaz aylarında vücudunun nem dengesini korumaya özen gösterdiğini de sözlerine ekliyor.

  unluler-temmuz-2012-resim-3Ece Vahapoğlu
  Yüzerek bronzlaşıyor

  Yılın her döneminde güneş koruyucu özellikli nemlendirici kullanan yazar-sunucu Ece Vahapoğlu, göz altları için de yüksek koruma faktörlü kapatıcı tercih ediyor. Yaz aylarında koruma faktörünü yüksekten düşüğe doğru azalttığını, ayrıca dudaklarının güneşten çatlamaması için lipstick kullandığını belirten Vahapoğlu, öğle saatleri dışında bol bol yüzerek güneşlendiğini de sözlerine ekliyor.

  - Advertisement -

  unluler-temmuz-2012-resim-4İpek Özkök
  Gölgeden ayrılmıyor

  Oyuncu İpek Özkök, çantasında güneş koruyucu krem ve body splash olmadan evden çıkmadığını söylüyor. Vücudu için tercihini 30 faktör ve üzeri güneş koruyuculardan yana kullanan Özkök, yüzü için de 50 faktör korumalı ürünler tercih ediyor. Güneş altında çok fazla kalmamaya özen gösteren İpek Özkök, plajdaki bir saatinin 10 dakikasını güneş altında, 20 dakikasını yüzerek geçirirken, kalan sürede ise gölgede oturuyor.

  unluler-temmuz-2012-resim-5Pınar Tezcan
  Tüm vücudu için farklı ürünler kullanıyor

  Yaz aylarında yüksek koruma faktörlü ürünler tercih eden Pınar Tezcan, çantasında yedek bikininin yanı sıra göz çevresi, yüz ve vücut için yüksek faktörlü ürünler bulunduruyor. Tezcan, saat 13.00-15.00 saatleri arasında güneşe çıkmadığını, plajda olduğu zamanlarda da güneş altında çok fazla duramadığını belirtiyor.

  unluler-temmuz-2012-resim-6Pınar Aylin
  Kontrollü güneşleniyor

  Yaz aylarında 12.00-16.00 saatleri arasında güneşe çıkmayan Pınar Aylin, denize girmek için akşamüstü saatlerini tercih ediyor. Vücudunun belli bölgeleri için farklı koruma faktörlerinde güneş koruyucular kullandığını belirten Aylin, çok açık tenli olmaktan hoşlanmadığını ancak mümkün olduğunca kontrollü güneşlenmeye özen gösterdiğini de vurguluyor. Plaj çantasından dergi, havlu ve tablet bilgisayarını eksik etmeyen şarkıcı, saçları ve cildi için kullandığı farklı nemlendiricileri de yanından ayırmıyor.

  Ayşegül Uyanık ÖRNEKAL

  Formsanté Dergisi Temmuz 2012 Sayısı  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz