Diğer
  Ana SayfaBurçlar ve AstrolojiHaftalık Burç Yorumları (10-16 Ocak 2022): Merkür Retrosu neler getiriyor?

  Haftalık Burç Yorumları (10-16 Ocak 2022): Merkür Retrosu neler getiriyor?

  -

  Koronavirüs pandemisi ile birlikte astroloji ve günlük, haftalık, aylık burç yorumlarına olan ilgi artmış durumda. 10 Ocak pazartesi günü itibarıyla yeni bir haftaya başlıyoruz. Peki, astroloji yeni hafta için neler söylüyor? Astrolog Dilara Yıldızhan formsante okurları için haftalık burç yorumlarını yazdı. İşte Dilara Yıldızhan’ın kaleminden haftalık burç yorumları (10-16 Ocak 2022) 

  HAFTALIK BURÇ YORUMLARI: 10-16 OCAK 2022

  Astrolog Dilara Yıldızhan

  12 Ocak tarihinde Mars – Neptün karesinden dolayı; herkesin sağlığına dikkat etmesi gerekiyor. Kolektif olarak İmmün sistemin zayıflayacağı bir hafta olacağı için bulaşıcı hastalıklara daha açık olunabilir.

  14 Ocak Merkür Retrosu bu haftanın en önemli astrolojik yapısı olacak. Merkür Retro etkisini tüm hafta boyunca hissedeceğiz. 14 Ocak’ta kova burcunda gerçekleşecek olan Merkür retrosu 5 Şubat tarihine kadar devam edecek. Merkür retrosunda; iletişimde, sosyal medyada, ticarette, sözleşmelerde, seyahatlerde, trafikte aksaklıklar ve problemler yaşanabilir. Yeni bir şey almak, yeni bir teknolojik alet almak için uygun değildir çünkü uzun vadede verim alınmaz ve alınan eşyalarda problemler gerçekleşebilir.

  Merkür retrolarında yeni adım , yeni başlangıç yapılmaz ama aklınızda ya da düşüncelerinizdeki projelerinizi düzenlemek, geliştirmek için fırsat zamanlarıdır. Ayrıca daha önceden başladığınız ama yarım bıraktığınız işlerinizi bu süreçte tamamlayabilirsiniz. Bu süreçte geçmişten gelen aşk, ilişki, flört, arkadaşlarınızla karşılaşabilirsiniz ya da yeniden iletişim kurulabilir. Terazi, İkizler ve Kova burçları ise problemleri çözmek açısından bu süreci daha verimli kullanabilecekler.

  16 Ocak tarihinde ise; Güneş&Plüton kavuşumu gerçekleşecek. Buda bizim kendimizi daha güçlü gösterdiğimiz bir gün olacak ama takıntı ve manipülasyona da açık bir tarih olacaktır. Daha stratejik ilerlemek bu süreçte bizi daha güçlü kılacaktır.

  - Advertisement -

  KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ 

  Haftaya kendinizle ilgilenerek başlıyorsunuz. Sağlığınıza ise dikkat etmelisiniz. 11 Ocak tarihinde maddi kazançlarda ani para çıkışları gerçekleşebilir, para çıkışı ise; sosyal çevrenizden ya da dahil olduğunuz sosyal gruplardan kaynaklanabilir. 12 Ocakta kariyer hayatınızla ilgili güçlü kararlar alınabilir ama eyleme geçmekte zorlanılabilir. Ayrıca sağlığınıza dikkat etmelisiniz. 13 Ocakta iletişimde abartılı tutumlar sergilenebilir. 14 Ocakta kısa mesafe seyahat gerçekleştirebilirsiniz, eğitim, kardeşlerle ilgilenebilirsiniz.  14 Ocak tarihinden 5 Şubat tarihine kadar Merkür Retrosu; sosyal çevre, arkadaşlar, topluluklarda içinde iletişimde sorunlar yaşanabilir. Eski aşk, flörtlerle karşılaşılabilir, görüşmediğiniz arkadaşlarınızla tekrar iletişim kurulabilir. 14 Ocak tarihinde kimseye söz vermeyin, yeni sözleşme imzalamayın. 15 Ocakta; aile, evinizle ilgili hayal kırıklıkları yaşanabilir. 16 Ocak tarihlerinde ailenizle ilgilenebilirsiniz. Aile içinde otoriteden ani beklenmedik engellerle karşılaşabilirsiniz.

  BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA

  Haftaya daha çok içe çekilerek, kendinizle ilgilenerek başlıyorsunuz. 11 Ocak tarihinde; fiziksel değişimler yapabilirsiniz ve buna ani şekilde karar verebilirsiniz. Kariyer hayatınızdan otorite, patronla anlaşmakta zorlanabilirsiniz, isyankar bir tutum sergileyebilirsiniz. Böyle bir durum içinde kalırsanız sakin kalmaya çalışın. 12 Ocak tarihinde maddi kaynaklarda para kayıpları yaşanabilir ya da para harcamak durumunda kalınabilir. Bu süreçte borçlanmamaya dikkat etmelisiniz. 13-14 ocak tarihlerinde maddi kaynaklarınızla ilgili yeni kararlar alabilirsiniz, ama 14 Ocaktaki Merkür retrosu etkisiyle yeni karar almak uzun vadede sorunlara yol açabilir. 14 Ocak tarihinden 5 Şubat tarihine kadar Merkür Retrosu; kariyer hayatınızda iletişim problemleri yaşanabilir. Yeni bir işe girmek, yeni sözleşme imzalamak için uygun değil. Otoriteyle iletişim problemleri yaşanabilir. 15 Ocakta; kısa mesafe seyahat gerçekleştirebilirsiniz. Kardeş, yakın akrabalar, yakın çevre, eğitimle ilgilenebilirsiniz. 16 Ocakta ise ani kazalara açıksınız, trafikte dikkatli olun. iletişimde duygularınızı ifade ederken zorlanabilirsiniz.

  İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER

  Haftaya arkadaşlarınızla, sosyalleşerek başlıyorsunuz. 11 Ocak tarihinde içe çekilebilir, inziva yapmak isteyebilirsiniz ve rüyalarınız 11-12 Ocak’ta mesajcı olabilir. 12 Ocak’ta ilişki, evlilik ya da ortaklık yapınızla ilgili tartışma ya da sürtüşme, bir takım skandal yaratan durumlar içinde kalınabilir. 13-14 Ocak’ta kendinizle ilenebilir, daha atak ve girişimci davranabilirsiniz ve iletişim konusunda daha aktif olacaksınız. Ayrıca 14 Ocak’tan itibaren 5 Şubat’a kadar iletişim problemleri yaşayabilirsiniz, 14 Ocak Merkür retrosuyla; eğitimi hukuk, uzak mesafe seyahatler sorunlar, eşyaların kaybolması gerçekleşebilir. 15-16 Ocak tarihinde; maddi kaynaklar, para konularıyla ilgilenebilirsiniz ve bu süreçte dolandırılmalara açık olabilirsiniz, dikkatli olmanız gerek.

  YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ

  Haftaya kariyer, iş hayatınıza odaklanarak başlıyorsunuz. 11 Ocak’ta; sosyalleşiyorsunuz, arkadaşlarınızla güzel zaman geçirebilirsiniz. Ama ani sorunlar yaşanabilir ve sizi şok eden durumlar yaşanabilir. Eğer bir bağlı olduğunuz dernek ya da grup varsa şok edici durumlar içinde kalınabilir. 12 Ocak’ta; sağlığınıza dikkat etmelisiniz, zehirlenmelere açık olabilirsiniz. Ayrıca yanınızda çalışanlar anlaşmazlıklar yaşanabilir. 13-14 Ocak tarihinde içe çekilebilir, içsel sorgulama gerçekleştirebilirsiniz bu 2 gün yazmak size iyi gelecektir. Düşüncelerinizi ve duygularınızı yazıya dökebilirsiniz. 14 Ocaktan itibaren 5 Şubat tarihine kadar; Merkür retrosu etkisiyle sigorta, nafaka, borçlar, para, eşin parası, yatırımlarla ilgili problemler yaşanabilir. Ticaret yapıyorsanız dikkatli olun ve söylenenleri 2 kere düşünebilirsiniz.  15-16 Ocak tarihinde; kendinizle ilgilenebilir, çevrenizdeki insanlara daha anaç ve besleyici yaklaşabilirsiniz. Mide problemleri yaşanabilir.

  ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN

  Haftaya eğitim, hukuk, eşin ailesi ya da uzak akrabalar, uzak mesafe seyahat, yurtdışı bağlantılarıyla ilgilenerek başlayabilirsiniz. 11-12 Ocak’ta; kariyerinizde ani şok edici durumlar yaşanabilir, otorite ve ortağınız varsa onlarla bazı anlaşmazlıklar yaşanabilir. 12 Ocak’ta; flört, aşk yada çocuklarınızla ilgili hayal kırıkları yaşanabilir. 13-14 Ocak tarihinde; sosyalleştiğiniz, arkadaşlarınızla iletişim halinde olduğunuz bir süreç olabilirsiniz. 14 Ocak tarihinden 5 Şubat tarihine kadar Merkür Retrosu; eski flört, aşk ilişkideki kişilerle iletişim tekrar kurulabilir, iletişim sorunları yaşanabilir ve aradaki yanlış anlaşılmaları çözmek için bu dönemi kullanabilirsiniz ama Venüs retrosu da varken yeni başlangıcı 5 Şubat’tan sonrasına bırakmanız uzun vadede daha iyi olacaktır. 15-16 Ocak tarihinde; ailenizle ilgilenebilirsiniz, içe çekilebilirsiniz. Meditasyon gibi mistik konularla bilinçaltınızı temizlemek için hafta sonunu kullanabilirsiniz.

  BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK

  Haftaya para, ortak ya da eşin parası, yatırım, borç konularıyla başlıyorsunuz. Şirondan dolayı miras ya da eşin parasıyla ilgili sorunlar yaşanıyor olabilir ama bu geçici bir süreçtir. 11-12 Ocak’ta; uzak mesafe seyahat, hukuk-dava, eğitim, inanç, yurtdışı konuları gündeminizi meşgul edebilir ve ani kararlar alınabilir. 12 Ocak’ta aile hayatınızda sorunlar yaşanabilir. 13-14 Ocak’ta kariyer, iş hayatınızda iletişiminiz artabilir. 14 Ocak tarihinden 5 Şubat tarihine kadar Merkür Retrosu; çalışma hayatı, yanınızda çalışanlar, evcil hayvanlar ve özellikle sağlığınızla ilgili problemler yaşanabilir. Eski konular tekrar gündeminize gelebilir. Eskiden planladığınız ama uygulamaya başlamadığınız projeleri ise yapmak isteyebilirsiniz ama Venüs de Retroyken süreç zor ilerleyebilir. 15-16 Ocak tarihlerinde arkadaşlarınızla, sosyal çevrenizle olabilir yada bağlı olduğunuz dernek ve gruplarda yer alabilirsiniz.

  TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ

  Haftaya ilişki, ortaklık ya da evliyseniz eşinizle ilgilenerek başlıyorsunuz. 11-12 Ocakta para, borç, finansla ilgili ani gelişen durumlar gerçekleşebilir ve para çıkışı olabilir. Ya da ani sağlık sorunu yaşanabilir, kronik rahatsızlıklarınız varsa mutlaka düzenli kontrol yaptırın, ihmal etmeyin. 12 Ocak tarihinde; iletişim problemleri ve kandırılma yaşanabilir. Trafikte ise dikkatli olun, zihniniz dağınık olabilir. 13-14 Ocak’ta yurtdışı, yabancılar, eğitim konularında planlama yapabilir iletişim kurabilirsiniz. 14 Ocak tarihinden 5 Şubat tarihine kadar Merkür Retrosu; eski aşk ve flörtler iletişim kurulabilir. Ama exten next olmaz; hobilerinizle ilgili ek iş yapıyorsanız iletişim problemleri yaşanabilir. Borsada ise bu süreçte söylenenlere göre hareket ederseniz yanılabilirsiniz. 15-16 Ocak tarihinde; kariyer ve işinizle ilgilenebilirsiniz. Ailenizden kadınlarla ilgili konular gündeminize gelebilir.

  AKREP VE YÜKSELEN AKREP

  Haftaya yanınızda çalışanlar, yardımcılarınız, çalışma hayatını ve sağlık konularıyla başlıyorsunuz. 11-12 Ocak tarihinde evlilik, ortaklık konularında ani gelişen durumlar yaşanabilir ve bu aile hayatınızı etkileyebilir. Ayrıca maddi para kayıpları yaşanabilir. Harcamalarınıza dikkat etmelisiniz. 13-14 Ocak’ta para, finans ve sağlık konularıyla ilgilenebilirsiniz ve maddi kaynaklarınıza yapılandırma konusunda bugünleri değerlendirebilirsiniz. Ama kadınlara dikkat etmelisiniz. 14 Ocak tarihinden 5 Şubat tarihine kadar Merkür Retrosu; aile içi iletişim problemleri yaşanabilir. Ev değişimi yapacaksanız bu süreçte yapmanızı önermem pek çok problem yaşayabilirsiniz. Yeni bir ev alma kararı alırsanız süreçte aksilikler çok olabilir. 15-16 Şubat’ta; uzak mesafe seyahat, eşin ailesi ya da uzak akrabalar, yüksek eğitim, hukuk konuları gündeminize gelebilir.

  YAY VE YÜKSELEN YAY

  Sağlığınıza 24 Ocak tarihine kadar çok dikkat etmelisiniz ve immün sisteminize dikkat etmenizi tavsiye ediyorum. Haftaya flört, aşk, çocuk, hobilerinizle başlıyorsunuz. 11-12 Ocak’ta; çalışma hayatınız, yanınızda çalışanlar, sağlığınızla ilgili ani sorunlar gerçekleşebilir. Özellikle de boyun, boğaz, tiroit rahatsızlıklarınız varsa dikkatli olun, zehirlenme de yaşayabilirsiniz. 13-14 Ocakta; ikili ilişki, ortaklık ya da evliyseniz eşinizle ilgilenebilirsiniz. Kadınlarla ilgili problemler yaşanabilir. 14 Ocak tarihinden 5 Şubat tarihine kadar Merkür Retrosu; medya, yakın çevre, yakın akrabalar, kardeşler, eğitim ve seyahatlerde sorunlar ve  iletişim sorunları yaşanabilir. 15-16 Ocak tarihinde; para, maddi kaynaklar, yatırım, borç, finansal yapılarınızla ilgili düzenlemeler yapabilirsiniz ama kandırılmalara dikkat.

  OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK

  Haftaya aile, ev, ev dekorasyonu ya da evinizle ilgilenerek başlıyorsunuz. 11-12 Ocak’ta aşk, flört, çocuk, hobilerinizle ilgili ani gelişmeler yaşayabilirsiniz. 12 Ocak tarihinde bazı psikolojik problemler, yanlış anlaşılmalar yaşanabilir. İletişimde kandırılmalara dikkat etmelisiniz. 13-14 Ocak’ta; sağlık, çalışma hayatınız, yanınızda çalışanlarla ilgileniyorsunuz. Ani tartışmalar içinde kalınabilir. Dikkat edin. . 14 Ocak tarihinden 5 Şubat tarihine kadar Merkür Retrosu; maddi kaynaklarla ilgili iletişim sorunları, maillerde sorunlar, para transferlerinde problemler yaşanabilir. Yeni sözleşme imzalamanızı tavsiye etmiyorum ama 2 kere düşünün öyle karar vermelisiniz, çok dikkatli olmalısınız. 15-16 Ocak tarihinde ilişki, evlilik ya da ortaklık konularına yönelebilirsiniz ama karşı tarafla geçmiş defterleri açtığınızda duygusal problemler yaşanabilir.

  KOVA VE YÜKSELEN KOVA

  Haftaya kısa mesafe seyahat, yakın çevre, eğitim, medya ya da kardeşlerle ilgilenerek başlıyorsunuz. 11-12 Ocak tarihinde; aile ve ev hayatınıza yönelebilirsiniz, ev değişikliği gibi ani kararlar alınabilir. 12 Ocak tarihinde; para kayıplarına ve dolandırılmalara dikkat etmelisiniz. 13-14 Ocak’ta; aşk, ilişki, flört, hobilerinizle ilenebilirsiniz ama duygusal tartışma ve anlaşmazlıklar yaşanabilir. 14 Ocak tarihinden 5 Şubat tarihine kadar; İletişim problemlerini hayatınızın her alanında yaşayabilirsiniz. Kendinizi ifade etmekte ve anlaşılmakta zorlanabilirsiniz. Eski arkadaşlar, aşk ve flörtler karşınıza çıkabilir ya da siz görüşmediğiniz insanlarla iletişim kurmak isteyebilirsiniz. 15-16 Ocak tarihinde; çalışma hayatınız, gündelik işler, sağlığınızla ilgilenebilirsiniz. Sağlığınızla ilgili nerden geldiği belli olmayan rahatsızlıklar yaşanabilir.

  BALIK VE YÜKSELEN BALIK

  Haftaya maddi kazançlar, para konularıyla ve bu konuda hızlı kararlar alarak başlayabilirsiniz. 11-12 Ocak’ta yakın çevre, kardeşler, trafikte ani sorunlar yaşanabilir. Kazalara çok dikkat etmelisiniz. 12 Ocak tarihinde; kariyer hayatınızda yanlış anlaşılmalara ve kandırılmalara maruz kalınabilir. Tartışmaya girmemeye çalışın. 13-14 Ocak’ta aile, ev-alım satım konuları gündeminize gelebilir ama Merkür retrosunun etkisinden dolayı karar alırken çok dikkatli olmalısınız çünkü sözleşmede, iletişimde sorunlar yaşanabilir. 14 Ocak tarihinden 5 Şubat tarihine kadar; İçsel konuşmalarımız artabilir, zihniniz hiç susmayabilir, rüyalar aktifleşebilir, eski aşk flörtlerle gizliden iletişim kurulabilir. Ayrıca bu süreçte yazmak size iyi gelecektir.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz