Diğer
  Ana SayfaHaberHüsnü Şenlendirici kansere yakalandı! Ameliyat sonrası ilk açıklama

  Hüsnü Şenlendirici kansere yakalandı! Ameliyat sonrası ilk açıklama

  -

  Ünlü klarnet sanatçısı Hüsnü Şenlendirici bağırsak kanserine yakalandı. Ameliyat sonrası yakın dostları ve ailesi, sanatçıyı yalnız bırakmadı.

  DOKTOR GÖZETİMİNDE KALACAK

  Ünlü klarnet sanatçısı Hüsnü Şenlendirici bağırsak kanserine yakalandı. ‘Şarkılar Bizi Söyler’ programı ile ekranlarda olan 46 yaşındaki sanatçının ameliyat olduğu ve doktor gözetiminde kalması gerektiği belirtildi.

  Sabah’tan Evren Abdullahoğlu’nun haberine göre, ameliyata giren Şenlendirici’nin bağırsağından 11 santim alındığı ve sağlık durumunun iyi olduğu aktarıldı. Ameliyat sonrası yakın dostları ve ailesi, sanatçıyı yalnız bırakmadı.

  KALIN BAĞIRSAK KANSERİ  ve ERKEN TEŞHİSİN ÖNEMİ

  Kalın bağırsak kanserinin erken evrelerinde yakalanan hastalarda kısmı bir bağırsak rezeksiyonu ile çözülebilirken geciktiğinde ameliyatın boyutu büyümektedir.

  Çok sayıda kanser gelişme riski olan polibi olan hastalarda tüm kalın bağırsağı çıkararak kanser gelişmesi engellenebilmektedir. Bazı genetik hastalıklarda kalın bağırsak kanseri gelişme riski çok yüksek olması nedeni ile bu hastalarda da tüm kalın bağırsak alınabilmektedir.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz