Diğer
  Ana Sayfaİlişkiİktidarsızlık nedir, nasıl anlaşılır? İktidarsızlık için çözüm!

  İktidarsızlık nedir, nasıl anlaşılır? İktidarsızlık için çözüm!

  -

  İktidarsızlık erkeklerin en büyük problemlerinden biridir. Çünkü mutsuz bir cinsel ilişki her iki tarafı da mutsuz eder. Peki, iktidarsızlık nedir? Nasıl anlaşılır? İktidarsızlık nasıl tedavi edilir? Psikiyatrist/Psikoterapist Cinsel Terapist Yrd. Doç. Dr. Rıdvan Üney konu hakkında bilgiler verdi. 

  İKTİDARSIZLIK NEDİR?

  Erken boşalma yani iktidarsızlık, cinsel birleşme başladıktan hemen sonra 45 saniye veya 1 dakika içinde erkeğin boşalmasıdır. Bazen sevişme sırasında, yani cinsel birleşme başlamadan boşalma olmaktadır. İktidarsızlık problemi olan kişi boşalmasını engelleyemez, durduramaz.

  CİNSELLİKTE İDEAL SÜRE NEDİR?

  Cinsel birleşmede ideal süre değişken olmasına rağmen 7 ila 10 dakika denilebilir. Bu kadının orgazma olmasını da sağlayabilecek süredir. Tabi ki ideal şartlarda bu süre uygundur, yani tek eşle ve uzun süreli ilişkide. Ancak; kaçamak ilişkiler, kişinin düzenli bir ilişkisinin olmaması, sık eş değiştirmek, az cinsel birleşme sıklığı, endişe bozuklukları, aşırı stresli yaşantı, eşler arasında uyumsuzluk, uygunsuz ortamlar gibi durumlar, bu durumu etkiler. Boşalma süresi yeterli olan kişiler bile bu gibi olumsuz durumlarda boşalma süresini denetleyemeyebilir.

  iktidarsızlık

  CİNSEL İKTİDARSIZLIK İÇİN NE YAPMAMALI?

  Bu sık rastlanan sorun için ciddi bir pazar oluşmuştur. İnternetin de yaygınlaşmasıyla birlikte sağlığı ciddi tehdit edebilecek yanlış çözümler ve saçma yöntemlerle kişiler sömürülmektedirler. Bunların başında geciktirici spreyler gelmektedirler. Geciktiriciler penisi uyuşturarak cinsel hazzı azaltmaktadırlar ve bazen kadınlarda sağlık problemlerine neden olmaktadırlar.

  - Advertisement -

  Merdiven altı yapılan ilaçlar, bitkisel ilaçlar bu sorunla ilgili oldukça yoğun satılmaktadırlar. Bunların içinde insan sağlığını tehdit eden ve içeriği bilinmeyen kimyasal maddeler bulunabilmektedir.

  Bazıları ise cinsel birleşme öncesinde bazı antidepresan ilaçlar kullanarak gecikmeyi sağlamaktadırlar, ancak bu tür ilaçlar cinsel hazzı azaltmaktadırlar.

  ERKEKLERDE CİNSEL İKTİDARSIZLIK NASIL GİDERİLİR?

  Erken Boşalma sorununda öncelikle deneyimli bir psikiyatristten yardım alınmalıdır. Çiftin beraber tedaviye katılması daha uygundur. İlaç kullanmadan tedavi edilmesi esastır. Zaten kişinin her cinsellik öncesi ilaç kullanması, ya da geciktirici sprey kullanması cinselliğin doğasına uygun değildir.

  İKTİDARSIZLIK İÇİN ÇÖZÜM

  Erken boşalma, yapılan cinsel tedavi/terapilerle 8-12 seansta ilaç kullanmadan, kalıcı olarak çözülebilmektedir.

  İLGİLİ İÇERİKLER  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz