Diğer
  Ana SayfaTrendIşınlarla 10 yaş gençleşin!

  Işınlarla 10 yaş gençleşin!

  -

  Gençlik yıllarınıza ışınlanmak ister misiniz? Cildin orta tabakasında etkili olan ve cildin kendi kendini yenileme kapasitesini ortaya çıkaran ışık ve enerji terapileri, yaklaşık 10 yaş gençleşmenizi sağlıyor. Hangisini seçeceginiz ise size kalmış…

  Son yıllarda hızla yayılan ve ‘öğle molası estetiği’ olarak tanımlanan bazı girişimler, gençleşme hayalinizin daha zahmetsiz bir şekilde gerçeğe dönüşmesine olanak tanıyor.
  Bunlar arasında en fazla öne çıkan ise gençleştirici ışıklar, lazerler ve radyo frekansları… Ortalama yarım saat süren ve genellikle üç dört seans tekrarlanan bu işlemlerle gençlik günlerinize ‘ışık hızıyla’ dönmeniz işten bile değil. Bu yöntemlerin cilt gençleştirmenin yanı sıra, lekeler, damarsal lezyonlar, sivilceler ve izlerle, vücut sıkılaştırma ve selülit bakımı için de kullanıldığını hemen ekleyelim.

  Işık, lazer ya da radyo frekansı
  Fotojuvenerasyon olarak da bilinen bu terapilerin uygulamaları hem hasta hem de doktorlar açısından çok kolay. Bu teknolojilerin isimleri ve kullandıkları enerji tipleri farklı olsa da aslında temelde cilt üzerinde sağladıkları etki aynı. Hepsinde hedef, cildin orta tabakasını yani dermisi diğer dokulara hasar vermeden ısıtmak. Isınan dermis tabakası, kendi kendini tamir etme yoluna gidiyor ve kolajen üretiminde artış oluyor. Bu da cildin yenilenmesi, sıkılaşması ve daha genç bir görünüme kavuşması anlamına geliyor. Yani bir anlamda cilt, kendi kendini yenilemek için ‘kandırılıyor’! Bu teknolojilerin uygulanmasına gelince… Hasta sadece enerji kaynağının önüne oturuyor ve yaklaşık 20 ya da 40 dakika süren seansın bitmesini bekliyor. Bazen uygulama özel bir başlık yardımıyla da olabiliyor. Uygulamalar sırasında ağrı ya da acı hissedilmiyor. Bazı kişilerde uygulama sonrasında kısa süreli bir kızarıklık ya da kaşıntı olabiliyor. Bu yöntemlerin çok önemli bir özelliği de cerrahi girişimlerle kıyaslandıklarında son derece ekonomik olmaları.

  IŞIK TEKNOLOJİLERİ
  Omnilux: FDA onaylı Omnilux, 3 farklı çeşidiyle ışık terapileri arasında en popüler olanlardan birisi. Omnilux’un üç farklı tipi Omnilux-Red, Omnilux-Plus ve Omnilux-Blue ile farklı amaçlara yönelik işlemler yapılabiliyor. Saf ve hafif kırmızı diod ışığı ile Omnilux-red, yorgun ve çevre koşullarından olumsuz etkilenmiş yüzlerde çok başarılı. Omnilux-plus ile benzer etki biraz daha güçlendirilmiş ve kırmızı ışıkla yapılan kombine seanslarla ince çizgiler ve sarkma eğilimli ciltler hedeflenmiş.
  Omnilux-blue ise yalnız gençlik döneminin değil her yaşın problemi olabilen aknelerin tedavisinde başarılı bir uygulama. Omnilux’un bir özelliği de yazın, son derece güvenle kullanılabilmesi.
  Omnilux’un sarı ve kırmızı ışınları yara iyileşmesinde de etkili olduğu için herhangi bir operasyon sonrası izlerin iyileştirilmesinde de kullanılabiliyor.
  Nasıl uygulanıyor? Yaklaşık 20 dakika boyunca sizin için seçilen omnilux ışığının altında, yatar pozisyonda beklemeniz gerekiyor. İşlem sırasında herhangi bir ağrı ya da acı hissedilmiyor. Seanslar istenen sonuç alınana kadar 5-8 kez tekrarlanabiliyor.

  Plasmalite: Bir ışık kaynağı olan plasmalite deri altındaki melanin ve kolajeni hedefliyor. Etrafındaki dokuya zarar vermeden ortaya çıkardığı ısıyla hedefine ulaşıyor ve cildin kendi kendini yenilemesine yardımcı oluyor. Plasmalite sadece cilt gençleştirmek ve ince çizgileri gidermek amacıyla kullanılmıyor; dövme silinmesi, kılcal damarların küçültülmesi, gözeneklerin küçültülmesi, koyu renkli lekelerin giderilmesi amacıyla da kullanılabiliyor. Plasmalite, vücutta da özellikle karın ve basenlerde yer alan çatlaklara uygulanabiliyor.
  Nasıl uygulanıyor? Plasmalite sisteminde, cilde milisaniyelik atışlarla uyguluma yapılıyor ve söz konusu hücreler neredeyse 70 dereceye kadar ısıtılıyor. Ancak hasta atım vuruşu sırasında herhangi bir ağrı ya da acı hissetmiyor.

  - Advertisement -

  Titan: Bir tür kızılötesi ışık terapisi olan FDA onaylı Titan, 2004 yılından beri cilt yenileştirme amacıyla kullanılıyor. Sadece yüz bölgesinde değil, boyun ve vücut için de kullanılabilen Titan, yaşlanma, kilo alıp verme ve hamilelik nedeniyle oluşan sarkmalara karşı da tavsiye ediliyor. Titan da tüm ışık yöntemleri gibi cildin orta tabakasında etkili oluyor. Titan ışığı sayesinde ısınan bu tabakada kolajen üretimi hızlanıyor ve bu da ciltte belli bir oranda sıkılaşma ve toparlanma sağlıyor. Cilt, sıkılaşmanın yanı sıra daha canlı ve pürüzsüz görünüyor. Özellikle çift çene problemine tavsiye ediliyor.
  Nasıl uygulanıyor? Her bir Titan seansı 45 ile 60 dakika arasında sürüyor. Uygulama sırasında, hiçbir ağrı ya da sızı duyulmuyor sadece cildin ısındığı hissediliyor. Uygulamalar hastanın ihtiyacına göre 1 ve 3 seans arasında yapılıyor.

  Biolight: Pek çok cilt sorununa karşı kullanılan Biolight teknolojisi, içinde 2596 adet ışığı bulunan güçlü bir panel kullanıyor. Biolight’te, sorunlara karşı 4 farklı renkte ışık kullanılıyor. Mavi ışık hassas ciltleri yatıştırmak, yeşil ışık ciltteki toksinleri atmak, kırmızı ışık lifting etkisi, sarı ışık ise cildin dengesini tekrar kazandırmak için kullanılıyor. Biolight ile cilt lekelerine ve akne izlerine karşı da uygulama yapılıyor.

  Nasıl uygulanıyor? Tüm cilt tipleri için kullanılan Biolight seansları sırasında hastalar herhangi bir ağrı, acı ya da sızı hissetmiyor. Uygulamadan hemen sonra günlük hayatlarına dönebiliyorlar. Biolight, gençleştirme amacıyla yapılan diğer uygulamalarla beraber kullanılabiliyor.

  Skinperfect CTS: Yoğunlaştırılmış ışık kullanan Skinperfect CTS’nin en önemli özelliği, işlem öncesinde hastanın cildini analiz etmeye imkân tanıyan bir sisteme sahip olması. Bu sistem sayesinde, cilt tipiniz ve cildinizdeki tüm lezyonlar analiz ediliyor. Ardından da cihaz analiz sonucuna göre uygulanması gereken programı yine kendisi oluşturuyor. Sistemin bir özelliği de, hasta bilgilerini, işlem öncesi ve sonrası çekilen fotoğrafları hafızasında saklaması.
  Nasıl uygulanıyor? Özellikle cilt gençleştirme, kırışıklık, leke ve damarsal lezyonları gidermek için kullanılan Skinperfect’in bir seansı uygulama alanına göre 20 dakika ve 1 saat arasında değişiyor. İstenilen sonucun alınması için genellikle 5-6 seans uygulanması tavsiye ediliyor. Uygulamadan sonra istenense hastanın güneş ışınlarından kaçınması gerekiyor.

  Radyo frekansı ve lazer teknolojileri için Formsante Eylül sayısına mutlaka bakın!  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz