Diğer
  Ana SayfaBurçlar ve AstrolojiKarma Astrolog ‘Elifliastroloji’ mayıs ayını yorumladı

  Karma Astrolog ‘Elifliastroloji’ mayıs ayını yorumladı

  -

  Mayıs ayı zorlu aylardan biri olacak. 5 Mayıs’ta Kuzey ve Güney Ay Düğümleri Yengeç&Oğlak aksından çıkarak, İkizler&Yay aksına geçiş yapacak. Karma Astroloji’de Ay Düğümleri çok önemli çünkü Güney Ay Düğümümüz karmadan getirdiğimiz alışkanlıklarımız ve tanıdığımız bir ruh, Kuzey Ay Düğümü ise hayat tekamülümüzde gitmemiz gereken yoldur. Güney Ay Düğümü özellikle 35 yaşımıza kadar, Kuzey Ay Düğümü ise 35 yaştan sonra olgunlaşma dönemimizde gitmemiz gereken yerdir.

  Kişisel haritalarda bu şekilde yorumlanırken kolektifi ile ilgili anın haritasında Kuzey&Güney Ay Düğümleri hangi burçtaysa toplum o burcun özelliklerine yönelir.

  Kuzey Ay Düğümü ikizler; araştırmak, öğrenmek, yazmak çizmek, konuşmak, gelişmek demektir. Güney Ay Düğümü Yay ise felsefeyi, bilgiyi, ahlak kurallarını, adaleti geçmişten bilerek gelmek ancak bunun kibrine kapılıp yukarıdan bakıp bazen yeniliğe, evrilmeye müsait olmamak anlamına gelmektedir. Oysa bu akış birbirini çok güzel tamamlar çünkü Güney Ay Düğümü Yay bilerek gelir, Kuzey Ay Düğümü ikizler ise daha da geliştirmek ve yeni düzene ayak uydurmak için eksikliği tamamlar. Oğlak&Yengeç baskısından sonra önümüzdeki 1,5 sene çok daha rahat geçecektir.

  11 Mayıs Pazartesi başlayacak Satürn Retrosu ve 14 Mayıs Perşembe günü başlayacak Venüs ve Jüpiter Retroları, ayrıca nisan ayında başlamış olan Plüton Retrosu, üzerimizde çok fazla baskı hissetmemize neden olacak. Güzel haber şu ki güneşin boğa burcunda olması Plüton ve Jüpiter’e yaptığı 120 derecelik açı, kendimizi çok güçlü ama bir o kadar da baskı altında hissettirecek. Plüton ve Satürn’ün retroları bir yanımızı güçlendirmeye çalışırken, diğer yanımızın kısıtlanacağını gösteriyor.

  - Advertisement -

  Jüpiter’in de retroda olması yani gezegenin yeteri kadar enerjisini verememesi, oluşacak negatif enerjilerin büyümemesi ancak iyi enerjilerden de yeteri kadar faydalanamayacağımızı işaret ediyor. İçinde bulunduğumuz salgın hastalığın yayılmasının mayısın ortalarından sonra azalacağını ancak Güneş, Satürn karesinden dolayı kısıtlayıcı kuralların devam ettirileceğini gösteriyor. Koronavirüsten kurtulup eski düzenimize kavuşmamız haziran ortalarını bulabilir. Eylülde tekrar zorlanmaya başlayabiliriz fakat iyi haber şu ki dünya olarak şubat 2021 itibarıyla tamamen kurtulmuş olma olasılığımız çok yüksek.

  Bunların yanı sıra savaşın, ateşin gezegeni Mars’ın Güneş’e yapmış olduğu olumsuz açılar yangınlara, patlamalara ve kolluk güçleri ile alakalı konulara dikkat çekiyor. Askerimizin ve polisimizin aktif görev yapabileceği konular yaşayabiliriz.

  Venüs’ün İkizler’deki retrosu ilişkilerde ve finansal konularda zorlanabileceğimiz, özellikle bu dönemde dolandırıcılık olaylarının yaşanılabileceği konusunda bizleri uyarıyor. İnternet alışverişlerinizde, kargolarınızda ve internet bankacılık işlemlerinizde dikkatli olun. Merkür’ün de ikizler’e geçmesiyle, Venüs Retrosu ve Neptün’e yaptığı kare açılarda ikili ilişkilerde çok fazla yanlış anlaşılmalar, aldatmalar ve aldanmalar olabilir. Finansal olarak sahte çeklere, senetlere, imzaladığınız evraklara dikkat etmenizi tavsiye ederim.

  07 Mayıs’ta Akrep burcunda gerçekleşecek olan Dolunay, ülkemizin birinci evinde gerçekleşecek ve baskın enerjilere sahip olacak. Borçlar, krediler, ödemelerle ilgili Dolunay haftasında ülke olarak zor günler geçireceğimiz gibi aniden ülkemizin dış politikada sıkıntılar yaşayabileceğini gösteriyor gökyüzü bize. Ayrıca baskılanmış olan halkın bir kısmı, yönetime tepki verebilir. Yine bu dönemde sağlık sektöründe zorlanmalar, fikir ayrılıkları yaşanabilir. Ancak 22 Mayıs akşamı ikizler Burcu’nda yaşanacak olan Yeni Ay, ülkemizin 8. evinde gerçekleşeceğinden devletin borçlarda veya vergi sisteminde yapılanma sağlama olasılığı halkı rahatlatacak. Ülkemiz ve dünya, ekonomik olarak özellikle haziran başı itibarıyla sıkıntılı bir sürece girebilir, kişisel olarak tasarruflarınızı buna göre planlayın. Mayıs ayı her zaman belirttiğim gibi ülkemizin bazı bölgelerinde ve dünyada orta ölçekli depremlere gebe, tedbirli olmakta fayda var.

  Anlayacağınız mayıs da zor aylardan birisi fakat ay sonu itibarıyla nefes alma potansiyelimiz artacak. Umutsuzluğa gerek yok, bulutlar her zaman gelir gider ama gökyüzü bakidir. Herkesin ve bütünün en yüksek hayrına olacak harika bir mayıs ayı geçirmenizi dilerim.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz