Diğer
  Ana SayfaModaKayak kıyafetleri

  Kayak kıyafetleri

  -

  1274712699-0İstanbul’a sadece 1.5 saat uzaklıkta bir kayak merkezinin, Kartepe İzmit’in açılması İstanbullu kayak severleri çok sevindirdi… Biz de hiç vakit kaybetmedik, soluğu hemen The Greenpark Hotel Kartepe’de aldık. Kayak kıyafetlerini ve imal edildikleri malzemelerin özelliklerini konu aldığımız çekimlerimizi gerçekleştirdik.

  TEKNOLOJİK KUMAŞLAR
  Son teknoloji ürünü kumaşlar soğuk havalarda, doğa koşullarında rahat etmemizi sağlıyor. Bunların başında, Gore-tex, Teflon, Mikro-lite ve Pertex geliyor. Özelliklerine gelince, Gore-tex, su geçirmeyen çok küçük gözeneklere sahip bir kumaş. Teflonsa bir kaplama malzemesi ve kaplandığı kumaşın su tutmasını engelliyor, su damlaları kumaşın üzerinden kayıyor. Mikro-lite, ince, pamuk hissini veren, teri vücuttan uzaklaştıran bir malzeme. Pertex ise, çok hafif, rüzgar geçirmiyor ancak teri dışarı atabiliyor.1274712699-1

  TEK KAT DEĞİL,KAT KAT…
  Tüm outdoor sporları ve kayak sırasında, giysilerimizin hava koşullarına uygun olması maksimum oranda rahat etmemizi sağlıyor. Bunun için en ideali, bir adet kalın giysi yerine, birkaç kat ince giysiyi tercih etmek. Böylece, hem giysilerin arasında kalan hava vücudumuzu soğuktan koruyacak, hem de gerektiğinde giysilerden birkaçını çıkararak ısıyı ayarlamak mümkün olacak. Ancak burada dikkat edilmesi gereken husus, giysilerin terletmemesi, ter buharını dışarı vererek içinizde ıslaklık oluşmasına engel olması.

  Elif Nazlı Duran  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz