Diğer
  Ana SayfaModaKayak Modası

  Kayak Modası

  -

  Birbirinden şık kayak kıyafetleri bu zevkli sporu tam bir eğlenceye dönüştürüyor.

  KAYAĞA BAŞLARKEN

  Kayakta bacak kaslarınızın yeterli güce sahip olması ve denge yeteneğinizin bulunması gerekli. Eğer kayağa yeni başlıyorsanız kayak eğitimcisiyle beraber temel bir eğitimden geçmeniz en mükemmeli. Böylece kendinizi hem daha güvende hissedecek hem de bilinçli ve seri bir biçimde kayabilirsiniz. Tabii seviyenize uygun bir pist tercihi yapmak da son derece önemli. Tüm sporlarda olduğu gibi kayakta da ısınma önemli. Kayak merkezine gelmeden 10 gün önce günde 10 dakika ip atlamanız bunun için yeterli.

  AKSESUAR SEÇERKEN

  Kayak yaparken rahat ve güvenli hareket edebilmeniz için uygun olan aksesuarları tercih etmeniz gerekiyor. Poliüretan ya da sentetik kumaştan yapılmış özel eldivenler soğuğa karşı ellerinizi korurken hareketini kısıtlamayacak şapka ise başınızı ve kulaklarınızı rüzgardan ve soğuktan koruyacak. Yine gözlerinizi soğuktan ve güneşten koruyacak gözlük metal olmalı ve yanlardan rüzgar almamalı.

  SICAK VE RAHAT!

  Beyaz karlar ve nefis dağ havasıyla tam anlamıyla bütünleşmemizi sağlayan bir spor kayak. İlk başta biraz zor gelebilir ancak bir kez öğrendikten sonra tadına doyum olmayacak. Kayak sırasında vücudunuzun hareketini engellemeyecek ama yanı zamanda vücut ısısını koruyacak kıyafetler seçmeniz gerekli. Bunun için özel olarak üretilmiş kayak tulumları, pantalonları,montları ve polarla vücudunuzu soğuğa karşı koruyacak kıyafetler arasında.

  SICAK BİR MOLA

  Kaymanın zevkiyle siz pek fark etmeseniz de eksi derecelerdeki hava, zamanla el ve ayaklarınızın üşümesine neden olabilir. Bunun için alınacak iyi önlemlerden biriyse,kayak merkezindeki kafelerden birinde verilecek sıcak bir mola. Sıcacık bir sütlü kahve ya da çay içinizin ısınmasını sağlayacak. Bazı yerlerde sunulan, tarçın ve karanfille tatlandırılmış sıcak şarap da ısınmak için oldukça iyi bir alternatif. Hatta bu karışım soğuk algınlığının tedavisinde bile kullanılıyor.

  - Advertisement -

  KIŞ GÜNEŞİNE DİKKAT

  Kayağın tadını bir kez aldıktan sonra saatlerinizi dışarıda, beyaz karlar üzerinde geçirebilirsiniz. Peki bu arada bazı risklerle karşı karşıya olduğunuzun farkında mısınız? Kol ve bacak kırıkları mı? Hayır, çok daha farklı bir şeyden bahsediyoruz. Güneş ve rüzgar yanığı. Beyaz karlardan yansıyan kış güneşi en az yazın olduğu kadar yakıcı. Cildinizi güneş, rüzgar ve soğuğun etkisinden korunmak için mutlaka özel güneş kremlerini ve dudak koruyucularını kullanın.  Önceki İçerik
  Sonraki İçerik

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz