Diğer
  Ana SayfaGüzellikKıvrımlı ve kalkık kalçanın sırrı: Brazilian Butt Lift nedir, nasıl yapılır?

  Kıvrımlı ve kalkık kalçanın sırrı: Brazilian Butt Lift nedir, nasıl yapılır?

  -

  Değişen güzellik algısı, sosyal medya platformlarında sıklıkla karşılaşılan ikonik karakterlerin etkisi ve kadınların dış görünüşlerine her zamankinden fazla özen göstermesi gibi birçok faktör estetik operasyonlara gösterilen ilginin artmasına yol açıyor. Dikkat çekici bir vücudun en önemli unsurlarından biri olan kalça bölgesinin şeklinden ve/veya hacminden memnun olmayan kadınlara farklı estetik ameliyat alternatifleri sunuluyor. Brazilian Butt Lift de bunların başında geliyor. Peki, Brazilian Butt Lift nedir? Nasıl yapılır? Kimler için uygundur? BBL hakkında Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Salih Onur Basat’tan bilgi aldık.

  Brazilian Butt Lift Nedir?

  Son yılların en popüler estetik uygulamalarının başında ise “popoya yağ enjeksiyonu” olarak da adlandırılan Brazilian Butt Lift geliyor. Daha yuvarlak, daha hacimli ve şekilli kalçalara kavuşmak isteyen birçok kadın tarafından tercih ediliyor.

  İMPLANT OLMADAN HACİMLİ KALÇALARA KAVUŞMAK MÜMKÜN MÜ?

  Brazilian Butt Lift olarak adlandırdığımız tekniğin en ayırt edici özelliği kalçalara hacim ve şekil kazandırmak için herhangi bir implant kullanımına gerek duyulmamasıdır. BBL kapsamında hastalardan liposuction yöntemi ile alınan yağ dokuları özel işlemlerden geçirilir ve operasyon öncesi yapılan planlama dahilinde kalçalara işlemden geçirilen yağ dokuları transfer edilir. Kişinin kendisinden alınan yağlarla gerçekleştirilen bu işlem hacimli kalçalara kavuşmaya yardımcı olur.

  BBL ile ilgili ön plana çıkan bir diğer avantaj da kalçaların hacimlenmesine ek olarak hastaların bölgesel yağ dokularında da azalma meydana gelmesidir. Bu estetik operasyon için genellikle bölgesel inatçı yağların depolandığı karın, “love handle” olarak adlandırılan karın yanları ve sırt bölgesinden yağ alınır. Böylece hastalar daha şekilli bir vücuda sahip olabilirler. Bu noktada uygulanacak liposuction tekniğinin de oldukça önemli olduğunu hatırlatmakta fayda var. Tercih edilen liposuction yöntemleri Vaser Liposuction ve Power Assisted Liposuction olarak ön plana çıkıyor. Bu tekniklerle popo ve bel geçişinin daha başarılı sağlanması hedefleniyor.

  Brazilian Butt Lift

  - Advertisement -

  Brazilian Butt Lift Kimler İçin Uygun?

  Sunduğu konforla ve popo bölgesinde fark yaratan değişimlere neden olmasıyla BBL popüler hale gelse de herkese bu uygulamanın yapılması mümkün değil. Operasyonun doğasında kişinin kendi yağlarının kullanılması prensibi bulunduğu için yeterince yağ dokusu olmayan hastalarda farklı yöntemlere ihtiyaç duyulabiliyor. Yağ dokusu yeterli olan, 18 yaşını dolduran, operasyon için genel sağlık durumu engel teşkil etmeyen, gerçekçi beklentilere sahip olan, düz veya basık kalçalarının şeklini ve boyutunu iyileştirmek isteyenlere bu estetik uygulaması önerilebilir.

  Brazilian Butt Lift Nasıl Yapılıyor?

  Operasyon hastalarımızın konforu önceliklendirilerek genel anestezi altında yapılıyor ve yaklaşık 3 saatte tamamlanıyor. 1-2 gün hastanede yatış gerektiren operasyon sonrası sonuçlar fark edilebiliyor. Vücuttan alınan yağların bir kısmı yine vücut tarafından emileceği için normalden bir miktar fazla yağ enjekte edilerek işlemin etkisinin ve kalıcılık süresinin uzatılması planlanıyor. Post operatif dönemde 3 hafta süre boyunca vücut yağları ile kalçalara masaj yapılması, hastaların önerilen süre zarfında korse takması ve yaklaşık 6 hafta boyunca yüksek tempolu egzersizlerden kaçınması gerekiyor.

  İLGİLİ İÇERİKLER  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz