Diğer
  Ana SayfaSağlıkLazer Epilasyon Hangi Ciltler İçin Uygundur?

  Lazer Epilasyon Hangi Ciltler İçin Uygundur?

  -

  Günümüzde lazer teknolojisinin geldiği son nokta ile kadın ve erkek her yaş gurubuna ağrısız ve kalıcı olarak çözüm yolları sunan lazer epilasyon yöntemi, uzman bir ekip tarafından uygulandığı sürece herhangi bir komplikasyona mahal vermeden optimal sonuçlarla başarı tablosunu sergilemektedir. Ancak lazer epilasyon tedavisinin başarısında etkin rol oynayan en önemli faktör, kişinin cilt tipi ve kıl rengidir. Bunun dışında lazer epilasyon yönteminin steril klinik şartları altında tecrübeli ve profesyonel ekip tarafından uygulanması gerekir.

  Lazer epilasyon tüy dökücü krem, ağda ve jilet gibi kadınların istenmeyen tüylerinden kurtulmak için başvurduğu diğer yollardan sıyrılarak, kalıcı çözüm yolları sunmaktadır. Fakat lazer epilasyon yönteminin kalıcı sonuçları için kişinin cilt tipi ve kıl rengi önem kazanmaktadır.

  Lazer yöntemi kıl köklerine koyu rengi veren melanin pigmentlerini hedef alarak, fokuslanan ışınların kıl köküne iletilmesini ve kıl kökü tahribatını sağlayarak, kıl gelişimini durdurmaktadır. Bu nedenle lazer ışınlarının kalıcı sonuçları için kişinin kıl rengi göz önünde bulundurularak, uygun doz ayarı ve seans süreleri ile beraber sonuçlar değişmektedir. Kısacası lazer epilasyon her cilt için aynı etkiyi yaratmamaktadır. Ancak geliştirilen yeni teknoloji Buz Lazer Epilasyon yöntemi ile yaş ve cinsiyet gözetmeksizin her cilt tipine yaz-kış başarılı bir şekilde uygulanmaktadır.

  Lazer epilasyonun cilt tipine göre etkisi

  - Advertisement -

  • Açık ten
  Lazer epilasyon yönteminin en başarılı sonuçları açık tenli kişilerde elde edilmektedir. Bunun nedeni ise, lazer ışınlarının istenmeyen tüyleri daha net şekilde absorbe etmesini ve yok etmesi sağlamasıdır. Açık tenli kişilerin seans süreleri daha kısa yani daha kısa sürede kalıcı sonuçlar elde edilmektedir.

  • Orta ten
  Orta tenli kişiler için lazer epilasyon yönteminin kalıcı etkileri tüy rengine bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Ancak kişinin orta tenli olmasının dışında tüy rengi açık ise, lazer epilasyon başarılı bir şekilde uygulanmaktadır. Fakat kişi orta tenli ve koyu renkli tüylere sahip ise, ortalama 6-8 seansta tedavi sonuçlanmaktadır. Bu cilt tipindeki kişilerin yaklaşık %80’ni istenmeyen tüylerinden kalıcı olarak kurtulabilir.

  • Koyu ten
  Koyu ten rengine sahip kişiler açık ve orta tenlilere göre daha fazla seanslara katılması gerekir. Bu durum ayrıca kişinin kıl yapısı ve rengi ile alakalıdır. Fakat uzman doktor eşliğinde kişiye uygun doz ayarının yapılması ile başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

  Lazer epilasyon yöntemi gelişen teknolojiye bağlı olarak her geçen gün geliştirilen lazer cihazları ile cilt tipi ayırt etmeksizin her cilt tipine başarılı bir şekilde uygulanmaktadır. Ancak bahsedildiği üzere kişinin genetik özellikleri ve tüy rengi belirleyici faktörler olarak adlandırılır. Ayrıca tedaviye başlamadan önce lazer epilasyon yöntemi için kişinin uygunluğunun saptanması gerekir. Bunların dışında günümüzde kadın ve erkeğin istenmeyen tüylerinden ağrısız ve kalıcı olarak kurtulmasını sağlayan en başarılı uygulama olarak, lazer epilasyon yöntemleri tercih edilmektedir.

  Kaynak: http://neobod.com.tr/lazer-epilasyon-hangi-ciltler-icin-uygundur

     CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz