Diğer
  Ana SayfaİlişkiLibidonun gizli düşmanları! Cinsel gücünüzü düşüren 7 sağlıklı yiyecek

  Libidonun gizli düşmanları! Cinsel gücünüzü düşüren 7 sağlıklı yiyecek

  -

  Sağlıklı diye gördüğümüz gıdalar, gizliden libidomuza olumsuz etki edebilir mi? Şok olacaksınız!

  Yaz: Irmak Yaşar

  Stres, işteki sorunlar, pandemi derken seks hayatınıza etki edebilecek başka şeyler de var ve bunlardan biri de beslenme olabilir. Fakat bunu anlatırken bolca alkol tüketmek ya da dışarıdan yemek söylemeyi kastetmiyoruz. Sağlıklı diye yediğimiz ve farkında olmadan libidomuza kötü etki eden yiyeceklerden söz ediyoruz. Afrodizyak diye yediğiniz çilek, yatakta başınıza iş açabiliyor! Yatak odasının gizli düşmanlarıyla tanışmaya var mısınız? Bazılarını tabağına bakınca anlamıyor ve zaten sağlıklı seçimler yaptığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Sıraladığımız görece sağlıklı yiyecekler cinsel gücünüzü, libidonuzu ve aldığınız zevki azaltıyor olabiliyor. Konu zevk almak olunca kadın için de, erkek için de bu yiyeceklere bir göz atsanız iyi edersiniz.

  LİBİDO DÜŞÜREN 7 SAĞLIKLI YİYECEK

  DİYET İÇECEKLER SEKS HAYATINIZI HARAP EDİYOR

  Diyet içeceklerin bel çevreniz için iyi olduğunu düşünebilirsiniz ama konu yetişkin eğlencesine gelince durum pek de iç açıcı değil. Gazlı içeceklere konan ilave tatlandırıcılar, serotonin seviyesini düşürüyor. Serotonin doğrudan mutlulukla ve iyi hissetmekle bağlantılı; hem kadın hem erkek için düşük serotonin düşük libido demek. Tatlandırıcılı diyet içecek yerine orjinal versiyonuna maden suyu ya da su ekleyebilirsiniz. Hem de fazladan su içmek ihtiyacınız olan enerjiyi sağlıyor.

  - Advertisement -

  SOYA, LİBİDO İÇİN EN KÖTÜ YİYECEK

  Bitkisel temelli beslenirken çok fazla tofudan yararlanıyor olabilirsiniz ancak bu seçiminiz seks hayatınızı olumsuz etkileyebiliyor. Yüksek oranda soya içeren edamame ve tofu gibi yiyeceklerin kadınlarda seks hormonunu düşürdüğü görüldü. Hatta menopoz öncesi kadınlarda bu süreci hızlandırıcı etkisi olduğu bulundu. Belli bir oranda soya içerikli yiyecek yemenizde sıkıntı yok ama her öğünde de sağlıklı diye soya yemezseniz sizin için iyi olur.

  MEYAN KÖKÜNE İZİN VAR AMA SADECE KADINLAR İÇİN

  Sever misiniz? Bilen bilir çayı güzeldir, şerbeti de yapılıyor. Bu vintage lezzet sevgilin için faydadan çok zararlı olabiliyor. Meyan kökünün içindeki anasonumsu lezzet, erkeklerde testosteron üretimini düşürüyor ve libidoya büyük bir etki yapıyor. Komik olan da şu, bu besin kadınlara afrodizyak olarak ikram edilebiliyor.

  MAKARNA BİR BAŞKA LİBİDO DÜŞMANI

  Başka bir popüler yemek olan makarnanın da özellikle erkekler için negatif etkileri olabiliyor, özellikle de yatak odasında. Makarna yediğinizde çok tok ve şişmiş hissedersiniz, bu da sizi başka şeyler yapmaktan alıkoyabiliyor. Çünkü makarna tüketimi insülin seviyesini yükseltiyor. Bu da erkeklerin doğru zamanda atik davranmasına engel olabiliyor. Gece için planlarınız varsa akşam yemeğinde salata yemeniz hem partneriniz, hem de sizin için daha iyi olur.

  MİKRODALGADA PATLAYAN MISIRDAN UZAK DURUN

  Patlamış mısır, düşük kalorili harika bir atıştırmalık; tabii üzeri şekerle kaplanmış ve bol yağlı değilse. Hele de cips gibi atıştırmalıklarla kıyaslandığında iyi bir seçim gerçekten. Ama özellikle erkeklerde mikrodalgada patlayan versiyonu için bunu söyleyemeyeceğiz. Patlamış mısır, “Patlamış mısır, kanepe ve film keyfiyle başlayan gece kulağa seksi geliyor olabilir ama mikrodalgada yapılan mısırın paketindeki kimyasalların erkeklerde sperm sayısını azalttığı kanıtlandı.” kanepe ve film keyfiyle başlayan gece kulağa seksi geliyor olabilir ama mikrodalgada yapılan mısırın paketindeki kimyasalların erkeklerde sperm sayısını azalttığı kanıtlandı. Gelin siz tencerede ya da mısır patlatma makinesinde, az yağlı yapın ve geceniz daha güzel geçsin. Bizden söylemesi!

  NANE NEDEN İYİ BİR SEÇİM DEĞİL?

  Samimi bir ortamda kim istemez ki mis gibi nane koksun? Konu seks ise o kadar da iyi olmayabiliyor. Ne yazık ki nane testesteron katili olarak anılıyor. Belki taze bir nefes sağlıyor ama libidoyu düşürüyor. Mentol cinsel dürtüyü azaltabiliyor ve naneli sakız vücudunuzda ekstra gaz yapabiliyor.

  ÇİLEK BİLE PROBLEM ÇIKARABİLİYOR

  Çikolataya batırılmış şampanyayla servis edilen çilek, kimi havaya sokmaz ki? Buna cevabımız hayır olacak. Bu kırmızı meyve çok çabuk sindirildiği için başka yiyeceklere nazaran şişkinliğe ve kramplara sebep olabiliyor.

  İLGİLİ İÇERİKLER  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz