Diğer
  Ana SayfaSağlıkManik atakların perde arkası

  Manik atakların perde arkası

  -

  Hiç bir şekilde hasta olmadığını iddia eden birine karşı bir doktor ne yapabilir? Gerçekten güç bir durumdu. Çünkü doktorun karşısındaki adam gittikçe kabaran bir öfkeyle iddia ediyordu:Ben dünyanın en zengin adamlarından biriyim. Bana bir şey yapamazsınız. Avukatımı çağıracağım!

  KİM OLDUĞUMU BİLİYOR MUSUNUZ?
  ''Büyük bir hata yapıyorsunuz''diyordu plastik sandalyede oturan adam. Gözlerini kocaman kocaman açmış, kollarını vücuduna sarıp kavuşturmuş, oturduğu sandalyede ileri geri sallanarak konuşuyordu karşısındaki doktorlar. Hem siz benim kim olduğumu biliyor musunuz? Hımm? Söyleyin bakalım? Avukatımı çağırmak istiyorum!Yüzünde şimdi tuhaf bir gülümseme belirmişti. Birden yerinden kalkıp içinde bulunduğu odayı bir ileri bir geri arşınlamaya başladı. Uzun boylu, geniş omuzlu bir adamdı. Ama kıyafetleri de bir o kadar pasaklıydı. O kadar zayıftı ki kıyafeti üzerinden düşecekmiş gibi duruyordu. Meslek hayatının henüz başında sayılabilecek genç doktor adama müşfik bir sesle sordu: Söyleyin bakalım, sizi hangi rüzgar hastanemize attı? Acil servisin ilk bilgilerine göre adam sırt ağrılarından şikayetçiydi. Doktorlara düşmanları olduğundan söz etmişti ayrıca! Düşmanları evine zorla girmiş ve onu zehirlemeye kalkmıştı! Bu da sırt ağrılarına sebep olmuştu iddiasına göre.
  Doktorlara anlattım ama şimdi de beni hastaneden dışarı bırakmıyorlar. Bu olacak iş değil. Ben dünyanın en zengin adamlarından biriyim. Avukatımı çağırmak istiyorum! Hasta konuştukça mimik ve jestleri değişiyor, yüzüne tuhaf bir gülümseme yayılıyordu. Anlattıkça da hikayesi inanılmaz boyutlara varıyordu. Sırt ağrıları bugün vardı ama birkaç gün önce de sırtının ağrıdığını hatırlıyordu. Günlerdir uyumamış hatta yemek yememişti. Ama nedenini bilemiyordu. 38 yaşındayım ve doktorlar da umurumda değil''diye konuşmaya devam etti. Hiç psikiyatriste gitmemişti, hiç psikiyatrik bir sorunu olmamıştı. Tabii o güne kadar! Çok ünlü bir şarkıcı olduğunu söylüyordu. Albümleri milyonlar satmış, platin plak ödülleri almış, dünya turnesine çıkmıştı. Adını neden duymamışlardı ki? Sigara içmiyordu, alkol zaman zaman alıyordu. Hayatında hiç uyuşturucu kullanmamıştı. Konuşurken sözleri bazen birbirine karışıyor anlaşılmaz hale gelebiliyordu. Genç doktor için gerçekten güç bir vakaydı. Ama bir anda beyninde bir ışık çaktı.

  Öykünün devamı Formsante'nin eylül sayısında…  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz