Diğer
  Ana SayfaBurçlar ve AstrolojiMayıs 2023 aylık burç yorumları! Hangi burçlar bu ay şanslı olacak?

  Mayıs 2023 aylık burç yorumları! Hangi burçlar bu ay şanslı olacak?

  -

  Baharı doruklarına kadar  başlıyor, Nisan ayına merhaba diyoruz. Peki, Mayıs ayında burçları neler bekliyor? Astrolog Funda Koç 2023 Mayıs ayı burç yorumları ve yaşanacakları anlattı. İşte 2023 Mayıs ayı burç yorumları:

  Doğduğumuz anda bu hayata geliş amacımızı, nasıl bir karaktere sahip olduğumuzu, en önemlisi de kaderimizi gösteren bir harita oluşuyor ve biz astrologlar buna natal harita diyoruz. Gökyüzünün anlık hareketlerini takip ederek, bizlerin yaşamına yansıması ve yorumlanması noktasında ise astrolojiden destek alıyoruz. Mayıs ayına ait enerjileri ve bunun burçlara olan etkilerini Astrolog Funda KOÇ FormSante okuyucuları için kaleme aldı.

  MAYIS 2023 AYLIK ASTROLOJİ YORUMU

  Yaz aylarına adım adım yaklaşırken Mayıs ayı da geldi çattı. Tutulma enerjisi ile merhaba dediğimiz Mayıs ayı genel anlamda kendimizi sıkışmış hissedeceğimiz ve baskı altında olduğumuz zamanlar olarak tezahür edecektir. Her zamankinden daha fazla ve daha disiplinli çalışacağımız ve hayatımızı düzene sokmak isteyeceğimiz bir ay bizleri bekliyor. Ayın büyük çoğunluğunda önce kendi değişim ve dönüşümümüze yönelik kararlar alacağız ve finansal açıdan da kendimizi kısıtlanmış hissedebiliriz. Kardeş, komşu ve kuzenleriniz ile iletişim sorunlarının söz konusu olabileceğini lütfen unutmayın. Zaten 16 Mayıs’a kadar da Merkür retro hareketini sürdürüyor olacağından iletişim konularında yanlış anlaşılma sebebi ile ipler gerilebilir. Ayın büyük çoğunluğunda ev ve aile konuları gündemimizi meşgul edebilir. Bazıları taşınma kararı alabileceği gibi bazıları da ev dekorasyonu veya tadilatı gibi konularla meşgul olabilirler. Tabii dolayısıyla da bu alana bütçe ayırmak durumunda kalabilirler. Özellikle de evliliği devam eden okurlarım bu ay eşinizle çatışma enerjisinin aktif olacağını ve özellikle eşinizin ailesi sebebiyle birtakım gerginlikler yaşanabileceğini unutmayın ve sakin kalmaya özen gösterin. Duygusal açıdan hem hayatınızda hem de finansal konularda hayatımızı düzene sokmak isteyeceğiz. Kısaca finansal açıdan hem çok çalışacağımız hem de bir türlü yettiremediğimiz bir ay olacak. Şimdi ise bu ayın en önemli gökyüzü etkilerine değinmek istiyorum.

  JÜPİTER, ATEŞİMİZİ, CESARETİMİZİ TUTKUMUZU GÜÇLENDİRECEK

  Büyük ve iyicil gezegen, mucizeler ve genişleme bahşeden Kudretli Jüpiter, 16 Mayıs 2023’e kadar Koç burcunun ateşli göklerinde süzülmeye devam edecek. Koç burcundaki Jüpiter, doğuştan gelen ateşimizi, cesaretimizi ve tutku duygumuzu güçlendirecek. Dünyaya gerçek güç anlayışımızı göstermeye hevesli olarak, en büyük arzularımızın ve inançlarımızın arkasında toplanmak için ilham alacağız. Bireysel güvenimiz artmaya devam edecek ve bize hayallerimizdeki hayatı yaratma motivasyonunu verecek. Risk almak, yeni keşfedilen teknolojilere yönelmek ve yeniliği kucaklamak bizlere şans ve servet getirecektir. Kendimize olan inancımız artacak, konfor alanlarımızda kalmak yerine kendimizi ve geleceğimizi yeniden keşfetme gücü verecektir.

  VENÜS 7 MAYIS’TA YENGEÇ BURCUNA GEÇİYOR

  Ayın ilk yarısı Merkür Retro hareketinde olacağından özellikle iletişim konularına son derece dikkat etmekte fayda var. Trafikte yanlış anlaşılmalara bağlı gerginlikler söz konusu olabileceği gibi, aracınızın ummadığınız problemler çıkararak canınızı sıkması da muhtemel olacaktır bu süreçte. Teknolojik aletler her zamanki merkür retrolarında olduğu gibi yine problem çıkartabilir ve mail atarken veya mesaj atarken doğru kişiye attığınızdan emin olmanızda fayda var. Aşk ve sevgi konularını ifade eden gezegenimiz Venüs 7 Mayıs tarihinde yengeç burcuna geçiş yapacak ve hepimizin ilişkiler konusunda bir tık daha alıngan ve daha duygusal olacağımız zamanlar başlayacak diyebilirim. İlişkileri özellikle aile olmak veya bir yuva kurmak açısından değerlendirmek isteyeceğimiz ve eğer bu noktaya evrilmiyor ise belki de radikal bazı kararlar alacağımız süreçler bizleri bekli olacak. Yine ev içindeki tadilatlara veya ev almak gibi konulara bütçe ayırmak durumunda kalabiliriz. 16 Mayıs tarihinde ise Jüpiter boğa burcuna geçiş yapacak ve bu alandaki transitini 26 Mayıs 2024 tarihine kadar sürdürüyor olacak. Jüpiter boğa transiti boyunca para ve para piyasaları hepimizin odağı haline gelecek ve bir çoğumuzu para konularında bazı şanslar elde edeceğiz. Boğa burcu, güvenlik, sabitlik ve maddi refahla ilişkilendirilir. Jüpiter gezegeni ise genişleme, büyüme, bolluk ve bereketle bağdaştırılır. Bu nedenle, Jüpiter boğa transitinin etkisi, finansal konularla ilgili olumlu gelişmeler getirebilir ve para piyasalarının canlanmasına sebep olabilir. Tabii her zamanki gibi finansal öngörülerimi sizlerle paylaşıyor olacağım.

  - Advertisement -

  FLÖRTÖZ VE ANLIK İLİŞKİLER YAŞAYABİLİRİZ

  20 Mayıs tarihinde ise Mars burç değiştirerek Aslan burcuna geçiş yapacak ve 10 Temmuz tarihine dek bu alanda transitini sürdürüyor olacak ve hatta bir süre de göksel aşıklar Venüs ve Mars bir süreliğine kola kola hareket edecek. Evet bu şekilde ifade edince sanki kolektif alanda çok güzel etki edecek gibi algılansa da işin gerçeği bundan biraz farklı. Mars bulunduğu her alanı bozduğundan ötürü Venüs ile beraber hareket ettiği o süreçte ilişkileri de biraz karıştıracak ve bizlerin biraz daha flörtöz ve anlık ilişkiler peşinde koşmamıza sebep olacaktır. Ancak mars aslan transiti için ayrı bir yazı hazırlayacağımdan ötürü bu yazımda bu kadarı ile yetinmek daha doğru olacaktır. Ancak, Mars Aslan transitinin aşırıya kaçan bir enerjisi olabilir, bu da bizleri daha agresif, baskıcı ve dominant hale getirebilir. Bu nedenle, bu dönemde diğerleri ile olan ilişkilerde daha özenli olmak ve empati kurmak önemlidir.

  Kolektif alanda Mars Aslan transiti global ölçekte liderlik, politika ve hükümet konularını öne çıkarabilir. Dünya liderleri veya siyasi figürlerin atılım yaptığı veya krizlerin yaşandığı dönemler olabilir. Aynı zamanda göz önünde olan bazı sanatçı ve kişilerin acı haberleri duyulabilir. Özellikle 21 Mayıs ve civarındaki birkaç gün bu açıdan çok dikkat çekici. Ya bir saldırı, ya kaza ya da kayıplar görülebilir. Yine kolektif alanda yangınlarda ve patlamalarda artış görülebilir. 21 Mayıs, 23 Mayıs ve 25 Mayıs civarları global ölçekte kaza, saldırı, patlama açısından riskli günler olarak dikkat çekiyor.

  5 MAYIS AKREP BURCUNDA AY TUTULMASI

  Hemen yazının başında sizlere tutulma hattında olduğumuzu belirtmiştim. Mayıs Ayı’nın ilk günleri olan 5 Mayıs’ta ise 14° akrep burcunda bir ay tutulması meydana gelecek. Ülkemizden de gözlemlenecek olan tutulma bizlere bir bitiş ve sonlanma evresinde olduğumuzu hatırlatıyor. 8 Kasım tutulmasının uzantısı olan bu tutulma son derece Uranüsyen bir tutulma olacak olup, Zuben Elgenubi ve Mirach sabit yıldızları ile birlikte çalışan bir tutulma olacak ve ne yazık ki yine deprem ve toprak hareketlerine sebep olacaktır. Siyasi ve ekonomik anlamda deprem niteliğinde spekülatif haberlere bağlı para piyasalarında yön bulamama, kafa karışıklığına bağlı hayal kırıklıkları söz konusu olabilir. Şirket iflasları, banka iflasları ve her tür yatırım aracında ani hareketler söz konusu olacaktır. Maden kazaları, yer altı kaynaklarında kaza ya da patlamalar söz konusu olabilir önümüzdeki altı aylık periyotta.

  Harita özellikle Uranyen prensipte incelendiğinde ise tutulmanın hemen Koç noktasının kardinalinde gerçekleşmesi ve Kronos Hygiea ve Uranüs ile çalışıyor olmasından ötürü bazı güçlü konumdaki siyasi isimlerin ani sağlık sorunları gündeme gelebilir. Global anlamda isyanlar ve halk ayaklanmaları bazı bölgelerde iç savaş gibi durumlar görülecektir. Asker, polis ve kolluk kuvvetleri bu dönemde konuşulmaya devam edecektir. 19 Mayıs tarihinde ise 28 derece Boğa burcunda bir yeni ay meydana gelecek ve  yine finans ve para konularında yaşıyor olduğumuz krizleri merkezimize taşıyacaktır. Yeni bazı iş ve kariyer fırsatları kapımızı çalabilir. Tutulmaların enerjisi ile sarmalandığımız bir ay bizleri bekliyor.

  Bütünün en yüksek hayrına tecelli etmesi dileğiyle.

  Mayıs 2023 aylık burç

  MAYIS 2023 BURÇ YORUMLARI

  KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ

  Sevgili Koç’lar, yılın başından beri, burcunuzda mucizeler ve genişleme gezegeni olan Jüpiter’i barındırmaktan keyif alıyorsunuz. Bu durum, şanslı atılımların, yeni başlangıçların ve hayatın her alanında genişleme fırsatlarının tadını çıkarmanıza yardımcı oldu. Artık Jüpiter’in ışıltısının tadını çıkarmak için en önemli ve son dönemeçtesiniz. Özellikle de 16 Mayıs’a kadar. Bundan sonraki dönemde Jüpiter on yıldan fazla bir süre daha burcunuza geri dönmeyecek. Bu da, tabiri caiz ise; henüz demir sıcakken ona şekil verin demek. Yani, yeni planlara veya hedeflere doğru yola çıkmak için çok önemli bir dönem olduğu anlamına geliyor. Hiçbir hayal aslında ulaşılmaz değildir, o yüzden şimdi harekete geçin. 16 Mayıs’tan sonra Jüpiter, finansal hayatınıza bereket getirecek ve 24 Mayıs 2024’e kadar gelirleriniz de bir artışa sebep olacak. Bu süre zarfında zam alabilir, daha yüksek maaşlı bir iş bulabilir, ek bir iş başlatabilir veya beklemediğiniz bir paraya sahip olabilirsiniz. Ayrıca pahalı ve lüks hediyeler de alabilirsiniz. Ancak, Merkür’ün mali alanınızda 13 Mayıs’a kadar geri hareket etmeye devam edecek olması ise bu süreçte, gelirlerinizde gecikmelere ödemelerinizde ise zorlanmanıza sebep olabilir. Mars’ın güçlü etkisi 20 Mayıs’a kadar ev  konularında sizleri etkileyecektir.  Taşınma veya tadilat gibi durumlar gündeminizde olabilir. 20 Mayıs’tan 10 Temmuz’a kadar ise aşk konularında enerji ve hareket getirecektir. Bu durum, ister bir ilişkiniz olsun ister olmasın, aşk hayatınızın hareketleneceği anlamına geliyor. Bu, bekarların yeni biriyle tanışması veya çiftlerin aşklarının yeniden alevlenmesi için son iki yılın en iyi zamanlarından biri. Çocuk yapmak isteyen aileler için de oldukça kıymetli bir zaman dilimi. Son olarak, yaratıcıysanız veya sanatsal bir sektörde çalışıyorsanız, parlak fikirler üretecek ve muhtemelen önemli projeler’e imza atacaksınız.

  BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA

  Mayıs ayı ile beraber Boğaların, hayatında yepyeni bir dönem başlıyor olacak. Tüm hayatınızın belki de en şanslı on iki aylık dönemlerinden birine giriyorsunuz. Tam olarak 16 Mayıs 2023’ten başlayıp 24 Mayıs 2024’e kadar sürecek bu süre zarfında muhteşem nimetler ve yeni başlangıçlar yaşamaya hazır olmalısınız. Genişlemenin, şansın ve mucizelerin gezegeni Jüpiter burcunuzda dans ederken, kendinizi dünyanın zirvesinde hissedeceksiniz. Benzer bir enerjiyi yansıtacağı için 2011 ve 2012’yi tekrar düşünün. 16 Mayıs’dan itibaren, hayatınızın her alanında  adeta çiçeklerin açmasını zevkle izleyeceğiniz ve en önemli dönüm noktalarından biri olan “Elmas Yılı”na giriyorsunuz. Bu süreç zarfında diğer tüm burçlardan daha şanslı ve daha ayrıcalıklı olacaksınız. Jüpiter bir kişinin burcunu ziyaret ettiğinde, olmaz denen pek çok şey olma eğilimindedir. Kişisel düzeyde, oldukça popüler olacak ve aynı zamanda tek gerçek aşkınızı bulma şansına da sahip olacaksınız. Ayrıca yeni arkadaşlar, komşular, aile ve hatta evcil hayvanlar gibi birçok ruh eşi bağlantısıyla çevrili olacaksınız. Birçoğunuz bu sürecin sonunda aşık olabilir, uzun vadeli sözler verebilir, nişanlanabilir ve hatta evlenebilirsiniz. İş ve çalışma hayatınızda, daha yükseklere tırmanırken, yeni projeler, farklı kariyerler ve daha büyük hedeflere yönelebilirsiniz. Seyahatler, ruhani arayışlar, zenginlik, şöhret, mutluluk ve bolluk yakında sizin olabilir. Ancak tabiki tüm bunlar durduğunuz yerde olmayacaktır. Siz bir adım atacak ve çaba göstereceksiniz ki sistem de size bu desteği verebilsin. Önümüzdeki on yıl boyunca üstesinden gelmek istediğiniz büyük hedeflerin bir listesini yapın ve onlara doğru ilerlemeye başlayın. Yine de, 16 Mayıs’a kadar burcunuzda geri giden Merkür ile, geçmişteki durumları, planları, ilişkileri ve projeleri gözden geçiriyor olabilirsiniz. Güneş, 21 Mayıs’a kadar size enerji verecek, bu nedenle elbette tüm gözler üzerinizde olacak ve hayatınızı dolu dolu yaşamak için kendinizi her zamankinden daha canlı ve enerjik hissedeceksiniz. Kısacası Mayıs 2023 sizin yeni milatınız olacak.

  İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER

  Sevgili İkizler, bu ay gündemdesiniz, ancak iki adım ileri ve bir adım geri gidiyormuş gibi hissediyor olabilirsiniz. Bunun nedeni, çeşitli kozmik etkilere sahip olmanızdır. Romantizm söz konusu olduğunda, 7 Mayıs’a kadar adeta burcunuzda dans eden Venüs’ün ışıltısını kullanın ve aşk hayatınızın tadını çıkartın. Her şeyden önce, mucizeler gezegeni Jüpiter ile 16 Mayıs 2023’e kadar gökyüzünün zirvesinde olacaksınız. Bu, sizi özellikle 2022’den şu ana kadar oldukça popüler hale getirdi ve etrafınızı birçok arkadaş, takipçi ve destekçi ile çevreledi. Ayrıca büyük umutların veya hayallerin artık ulaşılabilir olduğunu biliyorsunuz. evrenden iyilik isteyin ve talih size gülümsesin, ancak hızlı hareket etmelisiniz çünkü şans 16 Mayıs’tan sonra hayatın farklı alanlarına taşınacaktır. Yönetici gezegeniniz Merkür 13 Mayıs’a kadar geri hareket edecek ve bu da yaşamla ilgili, özellikle de geçmişteki durumlar ve insanlarla ilgili olarak biraz daha endişeli ve kafanızı karışmış hissetmenize neden olacak. 19 Mayıs’taki yeni ay, bu enerjiyi daha da fazla büyütecek bu durum da sizi mental olarak biraz yoracak ve şarj olmak için bir süre inzivada kalmanız gerekecek. Güneş’in canlandırıcı etkisi sizi 21 Mayıs’tan sonra çok daha enerjik ve kendine güvenen biri haline getirecektir. Önümüzdeki on iki ay boyunca inşa etmek isteyeceğiniz her şeyin tohumlarını ekmek için yılın bu zamanını mutlaka değerlendirmelisiniz.

  YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ

  2022’den bu yana, profesyonel yaşamınızla ilgili olarak muhteşem bir büyüme fırsatı yakaladınız ve bu konuda şans hep sizden yana oldu. (tabiki çaba gösterip girişimde bulunanlar için) Ancak bu kozmik şanslı dönem, 16 Mayıs’tan sonra artık kariyer sektörünüzü ön plana çıkarmayacak, bu nedenle bu ayın ilk haftalarını daha yüksek başarı basamaklarına ulaşmak, terfi etmek, bir proje başlatmak veya daha iyi bir iş aramak için kullanmanız çok önemlidir. Şu anda kariyerinizin sizi tatmin etmediğini düşünüyorsanız, bu durum,  artık diğer yolları veya  iş alanlarını düşünmeye başlamanız gerektiği anlamına gelebilir. Neyse ki, 20 Mayıs’a kadar dürtüler ve tutkuların gezegeni olan Mars sizin burcunuzda etkin olacak. Tüm planlarınızı, projelerinizi ve hedeflerinizi uyumlu hale getirmeye yoğun bir şekilde odaklanın ve harekete geçin. Özellikle olumlu yıldızlarınız hizalandığından dolayı, bu ay ve önümüzdeki tüm yıl boyunca kişisel yaşamınızda sizleri genellikle pozitif ve mutlu edici haberler bekliyor.  Mucizeler ve şans gezegeni Jüpiter, 16 Mayıs 2023’ten 24 Mayıs 2024’e kadar sosyal alanınıza taşınacak. İnsanlar size çekilirken, arkadaşlıklarınızdan ve çevrenizden hemen her konuda destek ve ilgi göreceksiniz. Bu aynı zamanda, aşk hayatınızın da canlanacağının bir göstergesi. Bu ay 13 Mayıs’a kadar gerçekleşecek olan Merkür retro’su, arkadaşlıklarınız veya uzun vadeli hedefleriniz konusunda kafa karışıklığına yol açabileceği gibi sizi eski dostlar veya eski sevgililerle de temasa geçirebilir. Yine de, 19 Mayıs’taki yeni ay, tüm bu alanlara muhtemelen daha fazla netlik ve yeni bir soluk getirecek. Özellikle 19 Mayıs’tan sonraki haftayı yeni insanlarla tanışmak veya yakınlarınızdan bir iyilik istemek için değerlendirmenizi öneririm.

  ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN

  Sevgili Aslanlar, Mars nihayet 20 Mayıs 2023’ten, 10 Temmuz 2023’e kadar burcunuzda olacak. Haftalardır büyük bir azimle kafanızda bir takım projeler ve planlar kurguluyorsunuz. Özellikle 20 Mayıstan itibaren burcunuzdaki Mars ile, kişisel veya profesyonel olarak tüm konularda büyük bir avantaja sahip olacaksınız. Ancak siz planlarınızı şimdiden başlatın, kendinize güvenin ve her şeye sahip olabileceğinizi bilin, Ay ortasında daha fazla kozmik dönüm noktası yaşıyor olacaksınız. Şans gezegeni Jüpiter, 16 Mayıs 2023’e kadar genişleme bölgenizde olacak. Bu size akademik, medya, seyahat arayışları ve hatta göçmenlik veya uluslararası ticaret gibi durumlarda şans getirecek. Umarım bu enerjiyi yeni ufuklar aramak, kendiniz ve başkaları hakkında daha fazla şeyler öğrenmek için kullanırsınız. Aşk hayatınız Mayıs ayı boyunca size birtakım sürprizler yapabilir. Ancak ilişkisi olanlar için dikkat edilmesi gereken bir süreç. Yeni insanlar kafanızı karıştırabilir. 16 Mayıs 2023’ten 24 Mayıs 2024’e kadar, profesyonel yaşamınızda muhteşem bir genişleme yılı için hazır olmalısınız. Bu genellikle başarı, alkış, şan, terfi, ödül ve hatta şöhret dönemidir. Ancak bu durum, son birkaç yıldır ne kadar çok çalıştığınıza, doğru sektörde olup olmadığınıza ve yeteneklerinizi akıllıca kullanıp kullanmadığınıza da bağlı olacaktır. Hiçbir konuda çaba göstermeyen, hırslarına yenik düşen ve boş bir hayal yaşayanlar başarıyı göremezler. Bunun yerine, yeni fırsatların peşinde koşabilir ve tamamen farklı bir kariyer yönüne gitmeye karar verebilirsiniz. Önümüzdeki yılı akıllıca kullanın ve stratejik olun. Merkür gerilemesi bu ay gerçekleşecek ve 13 Mayıs’a kadar kariyer evinizde biraz tahribata ve gecikmelere neden olacak. Neyse ki, 19 Mayıs’ta ki yeni ay, bu enerjiyi temizlemek ve işleri yoluna koymak için size bir fırsat verecek.

  BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK

  Mayıs ayı siz sevgili Başaklar için 2023’de yaşayacağınız en önemli dönüşüm ayı olabilir. Öncelikle Jüpiter’in burcunuzdaki etkilerine değinelim. 2022’de ve 2023’ün ilk aylarında, özellikle, zenginlik, yatırımlar veya varlıklarla ilgili konularda şanslıydınız. Eğer bu güne kadar bu şansı yakalayamadıysanız, 16 Mayıs 2023’e kadar mutlaka harekete geçin. Şimdi yapacağınız yatırımlar uzun vadeli fayda sağlayabilir. 16 Mayıs 2023’ten 24 Mayıs 2024’e kadar Jüpiter, hayatınızın yeni bir alanını, yani genişleme sektörünüzü ön plana çıkaracak. Bu size, özellikle akademik, seyahat veya maneviyat yoluyla yeni ufuklar peşinde koşma ve hem kendiniz hem de başkalarının yaşamları hakkında daha fazla şey öğrenmek için fırsatlarla dolu bir yıl getirecek. Bunun yannda, medya sektörüne veya yayıncılığa dahil olabilir ya da uluslararası işlerde veya pazarlarda başarılı olabilirsiniz. Hayatınızda daha fazla destek ve heyecan hissetmeye hazırlanın. Merkür de aslında 13 Mayıs’a kadar aynı sektörde geri hareket edecek ve muhtemelen bu konular etrafında bir miktar zorluklar veya gecikmeler getirecek, ancak neyse ki 19 Mayıs’ta gerçekleşecek yeni ay bu olumsuz enerjiyi büyümeden söndürecek. Gelelim sevgili Başakların aşk hayatına. Özellikle ayın başında ilişkisi olanlar için zor bir süreç olabilir. Gereksiz tartışmalar, kıskançlıklar ilişkiyi gererken bazı başak kadınlarının da ihanetleri gün yüzüne çıkabilir. Bekar olan Başaklar ise ay ortasından itibaren romantik ilişkilere hazır olmalılar.

  TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ

  Sevgili Teraziler, 2022’den 2023’ün ilk yarısına kadar yıldızların kozmik enerjisi ile ilişkilerinizde son derece şanslı bir dönemdesiniz. Bu enerji özellikle 16 Mayıs 2023’e kadar gücünü korumaya devam edecek. Bekar olan Teraziler, uzun vadeli potansiyele sahip ilişkilerle yetinmeyip aynı zamanda bir ruh eşi bağlantısı olabilecek biriyle karşılaşmak için oldukça şanslı bir dönemin sonuna yaklaşıyorlar. Bu hem kişisel hem de profesyonel hayatınız için geçeridir. Aşk hayatınızda ruhunuzun diğer yarısını arıyorsanız, bilin ki bu kişi kelimenin tam anlamıyla hemen yakınınızda bir yerlerde olabilir. Evli ya da partneri olanlar, ilişkilerinin nasıl gelişmesi gerektiğini planlarken, bir takım uzun vadeli sözler vererek kendilerini taahhüt altına sokabilirler. 16 Mayıs 2023’ten 24 Mayıs 2024’e kadar olan süreçte, beraberliğinizin daha derin ve uyumlu bir hale geldiğini görme fırsatınız olacak. Bu süreç, sadece aranızdaki aşk ve romantizmi güçlendirmekle kalmayacak, birbirinize daha fazla güvenmenize veya kırılganlıklarla ilgili travmaları iyileştirmenize de yardımcı olacaktır. Maddi açıdan ise , siz ya da eşiniz önümüzdeki dönemde yüksek miktarda bir servetin sahibi olabilirsiniz. Bu bir finansal yatırımın karşılığı, miras, bir arsa yada arazinin aşırı kıymetlenmesi, ticari bir anlaşma gibi konulara bağlı olabilir.13 Mayıs’a kadar devam edecek Merkür gerilemesi nedeniyle tüm bu temalarda başlangıçta gecikmeler olsa da, 19 Mayıs’da ki yeniayı takip eden haftalarda her şeyi yoluna girecektir.

  AKREP VE YÜKSELEN AKREP

  Sevgili Akrepler, bu ay hayatınızın belki de en önemli dönüm noktalarından biri olabilir. Öncelikle ana olayla başlayalım: 5 Mayıs’ta burcunuzda gerçekleşecek olan bir ay tutulması var. Muhtemelen bu tutulma  enerjisini zaten bir süredir hissediyorsunuz ve bu, 2030’ların başına kadar burcunuzda gerçekleşecek olan son tutulma. Bu ayı atlattığınızda, hayatınızı sarsan ve kaderinizi gözlerinizin önünde değiştiren tüm bu vahşi ve ani değişim süreci biraz daha yönetilebilir hale geleceği için rahat bir nefes alabilirsiniz. Ancak bu ay, güçlü bir takım etkilerle yüzleşmeniz gerekecek. Bu ay tutulması, hayatınızın bir dönemini geride bırakıp bir sonraki döneme başlamak için adeta bir mihenk taşı olacak. Özellikle de bir ilişki veya gelecek hedefleriniz ile ilgili olarak. Artık zaman, kendi kurallarınızı oluşturup adeta bir anka kuşu gibi küllerinizden yeniden doğma zamanı olacaktır. Bir nevi adaleti sağlamanın zamanı. Genişleme gezegeni Jüpiter 16 Mayıs’a kadar üretkenlik sektörünüzde olacak. Bu size daha iyi bir iş ve yaşam dengesi oluşturmak, yeni bir iş bulmak veya daha fazlasını üstlenmek için kalan son kozmik enerjiyi verir. Ancak 16 Mayıs’tan sonra sizler için başka bir önemli yaşam yolculuğu başlayacak. Jüpiter, 16 Mayıs 2023’ten 24 Mayıs 2024’e kadar gökyüzünde adeta dans edecek. Bu  durum kişisel ve profesyonel ilişkileriniz için ilahi kutsamaların yılı olacak. İlişkisi olmayan, biten veya bekar Akrepler çok yakında uzun vadeli bir ilişkiye başlarken, ilişkisi olup ancak resmiyete dökmeyenler uzun vadeli birtakım sözler verebilir, nişanlanabilir ve hatta evlenebilir. Bu, 2011 ve 2012’den beri ilişkiler açısından sahip olduğunuz en şanslı yıllardan biri. Yine de bundan önce, özel hayatınızda hafif bir kafa karışıklığı yaşayabilirsiniz. 13 Mayıs’a kadar retro hareketi yapacak olan Merkür sebebi ile sanki partnerinizle net bir şekilde iletişim kuramıyor veya aynı fikirde değilmişsiniz gibi hissedebilirsiniz. Neyse ki, önünüzde gerçekleşecek bir Yeni ay var. 19 Mayıs’ta gerçekleşecek yeni ay ve ondan sonraki haftalar hayatınızdaki bu sisi pusu temizlemek için oldukça etkili olacak. Son olarak, 20 Mayıs’tan 10 Temmuz’a kadar Mars, kariyer sektörünüzde olacak  Bu durum, sizi daha fazla ilgi odağı haline getirirken muhtemelen iş hayatınızdaki yükünüzü de artıracaktır. Bununla birlikte, belki bir terfi, yurtdışına tayin ya da yepyeni bir sektörde çok daha kazançlı bir iş olanağını sizlere sunacaktır.

  YAY VE YÜKSELEN YAY

  Sevgili Yay burçları Her şeyden önce, 16 Mayıs 2023’e kadar tutku bölgenizi ateşleyen, şans gezegeni Jüpiter ile kişisel yaşamınızın etrafında büyük bir kozmik enerji var olacak. Bu durum sizi; zevk, romantizm, doğurganlık, yaratıcılık, macera ve kendinizi ifade etmek yönünde olumlu etkileyecek. Jüpiter bu alandan ayrıldıktan sonra on yıldan fazla bir süre daha geri dönmeyecek. İster bekar ister evli olun, bu, hayatınızda romantizmi birinci öncelik haline getirmek için çok önemli bir andır. Bekarlar, bir ruh eşi bağlantısıyla karşılaşabilirken, evli olup da çocuk sahibi olmak isteyen yaylar için de önemli bir zaman dilimi. Ayrıca, Cinsel dürtülerimizi harekete geçiren Mars, 20 Mayıs’a kadar yakınlık sektörünüzdeki haraketini artırıyor olacak. Bu süreçte partnerinizle yakınlaşmak ve birlikte olabilmek için güzel zamanlar sizleri bekliyor.  Venüsün de ayın büyük bölümünde bu sektörde bulunması sizlerin en şehvetli ve romantik dokunuşlara sahip olmanıza yardımcı olacak. 13 Mayıs’a kadar Merkür, üretkenlik sektörünüzde  gerilemesine devam edecek ve bu durum kesinlikle iş ve yaşam dengeniz, iş arkadaşlarınız veya fiziksel sağlığınızla ilgili her türlü konuda gecikmeye ve kafa karışıklığına neden olacak. Neyse ki, Jüpiter 16 Mayıs 2023’ten 24 Mayıs 2024’e kadar bu sektörünüze yardım etmek, şifalandırmak için adeta seferber olacak. 19 Mayıs 2023’te gerçekleşecek olan Yeni ay, hızınızı artırmanız ve ihtiyaçlarınıza uygun daha iyi bir rutin bulmanız için size bir kapı açıyor olacak. Jüpiter’in de bu sektöre enerji vermesiyle, iş ve kariyer alanınızda oldukça olumlu gelişmelere şahit olacaksınız.

  OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK

  Sevgili Oğlaklar, mucizelerin ve genişlemenin gezegeni Jüpiter, 2022’nin büyük bölümünden şimdiye kadar ev, aile veya emlak konularında sizlere büyüme sağladı. Bu konulara dair son dakika değişiklikleri yapmak istiyorsanız, bunu 16 Mayıs 2023’ten önce mutlaka gerçekleştirin. Çünkü Jüpiter on yıldan uzun bir süre daha bu sektörde olmayacak. Yine de, kişisel hayatınız bu ay birinci önceliğiniz haline geliyor. Jüpiter,  16 Mayıs 2023’ten 24 Mayıs 2024’e kadar tutku ve aşk sektörünüzde olacak. Bu dönem boyunca, romantizm, gerçek aşk, yaratıcılık, doğurganlık ve macera, hayatınızın ana temaları haline gelecek. Bekarsanız aşık olmak veya bir ruh eşiyle tanışmak için şimdiye kadarki en önemli zamanlardan birindesiniz. İlişkisi devam eden çiftler ve evli olan Oğlaklar da bu kozmik enerjinin nimetlerinden fazlasıyla yararlanacaklar. Ayın ortalarına kadar herhangi bir proje, sunum, sanatsal çalışma ya da bir iş görüşmesinde oldukça başarılı sonuçlar alabilirsiniz. 13 Mayıs tarihine kadar Merkür’ün geri gitmesi nedeniyle tüm bu konular hakkında bir miktar kafa karışıklığı yaşasanız da, 19 Mayıs’taki yeni ay tüm bu olumsuz enerjiyi silip süpürecek. Bu ay, geçmişte kalan biri kapınızı yeniden çalabilir. Ancak eski aşklardan yeni bir hikaye yaratılmayacağını da asla unutmayın. Dürtülerimizin ve cinselliğin gezegeni Mars, 20 Mayıs’a kadar sizleri etkisi altında tutmaya devam edecek ve uyum gezegeni Venüs ise 5 Haziran’a kadar ilişkilerinize bir canlılık ve hareket getirecek. Bu ay vereceğiniz vaat ve taahhütler de mahçup olmayacağınızı söyleyebilirim. Mayıs ayında ikili ilişkilerinizdeki çekim etkisinden faydalanmaya bakın. Şans sizin yanınızda olacak.

  KOVA VE YÜKSELEN KOVA

  Sevgili Kovalar, öncelikle şans gezegeni Jüpiter bu ay burçlar arası geçiş yapacak. 2022’nin büyük bölümünden şu ana kadar kadar yörüngesinde döndüğü entelektüel ve seyahat sektörünüzü öne çıkaracak. Yapmak istediğiniz önemli planları gündeme getirmek için bu ayın ortasına kadar olan süreci iyi değerlendirin. 16 Mayıs 2023’ten 24 Mayıs 2024’e kadar Jüpiter’in enerjisi ev konularınızın üzerinde olacak. Bu, muhtemelen evde geçirdiğiniz zamanlardan daha fazla zevk alacağınızı belki evinize dair bir takım tadilatlar yapacağınızı, yeni eşyaları alacağınızı belkide yeni bir eve taşınacağınızı gösteriyor . Ailenizle ve sevdiklerinizle, özellikle de ebeveynlerinizle vakit geçirmek bu süreçte sizin için oldukça kıymetli ve keyifli olabilir. Hali hazırda birden çok gayrimenkulünüz varsa, bunlardan daha fazla para kazanabilirsiniz veya gayrimenkul sahibi olmak istiyorsanız, bu dileğiniz yerine gelebilir. Ancak 13 Mayıs’a kadar  devam edecek olan Merkür retrosu nedeniyle bu konularda bir takım kafa karışıklıkları ve gecikmeler yaşayabilirsiniz, 19 Mayıs’ta yeni ay gelene kadar ilerleme ve büyümeyi yeteri kadar göremeyebilirsiniz. Ancak endişelenmeyin, her şey hızla yoluna girecek. Bu ay dikkat edilmesi gereken bir diğer husus da, kariyerinizde veya profesyonel yaşamınızda dramatik bir değişimi vurgulayacak olan 5 Mayıs’taki ay tutulmasıdır. Bazı kovalar, sektörlerinde yükselmek için bir terfi alabilir veya yeni bir iş fırsatı yakalayabilir. 20 Mayıs’a kadar üretkenliğinizi artıran Mars etkisi ile, ayın büyük bölümünde istihdam, işle ilgili projeler ve hatta fiziksel sağlık konularında pek çok ilerleme kaydedebilirsiniz. 20 Mayıs’tan sonra Mars, 10 Temmuz’a kadar ortaklık bölgenizde olacak. Bu, kişisel veya profesyonel anlamda size bir takım yeni birliktelikler getirebilir. Aşk hayatınızda ise partneriniz ile daha yakın ilişkiler içerisinde olabilirsiniz. Bekar olan kovalar, uzun süreli bir ilişkiye ilk adımlarını atabilir veya mevcut ilişkilerini bir üst seviyeye taşıyabilir.

  BALIK VE YÜKSELEN BALIK

  Sevgili Balıklar, ilk olarak, şans gezegeni Jüpiter gökyüzünde hızla ilerliyor olacak. 16 Mayıs 2023’e kadar finansal bölgenize enerji verecek ve daha fazla bolluğun tadını çıkarmanız için fırsatlara sahip olmanızı sağlayacak. Ancak, geliriniz istediğiniz kadar artmadıysa ve hala bunu bir üst düzeye taşıyabileceğinize inanıyorsanız, şimdi harekete geçin. İster yeni bir iş başvurusunda bulunun, ister zam isteyin, ister kendinize bir ortak arayın ancak acele edin. Bundan sonraki 10 yıllık süreçte, Jüpiter’in servetinizi artırma şansına sahip olamayacaksınız. 16 Mayıs 2023’ten 24 Mayıs 2024’e kadar Jüpiter odağını entelektüel ve seyahat sektörünüze çeviriyor. Bu durum, zihninizi yeni şeyler öğrenmeye ve daha anlamlı bir şekilde yazıp konuşabilmeye açık hale getirecektir. Bunun sizin için hız kazanmasının eğlenceli bir yolu, yakınlardaki yerlere ve destinasyonlara seyahat etmeniz ve daha aktif bir sosyal hayata sahip olmanıza izin vermek olacaktır. Ancak bu durum 13 Mayıs’a kadar devam edecek olan Merkür retro’su sebebi ile ay ortasına kadar  sizin için biraz zorlayıcı ve yorucu olabilir. 5 Mayıs’taki Ay tutulması da sizi seyahat, akademisyenler, maneviyat veya medya yoluyla yeni keşfedilen ufukların peşinden gitmeye teşvik edebilir. Bu konulardan herhangi birine dahil olduysanız, yakında bir girişimde bulunabilir ve adım atabilirsiniz. Sizler için kozmik enerjilerin yoğun olacağı bu ayda dikkat çeken son unsur, 20 Mayıs’a kadar tutku sektörünüzde oldukça güçlü duran ve cinselliği, şehveti harekete geçiren Marsın etkisi olacaktır . Bu durum, özellikle eğlence, flört ve romantizmin sizin için her zaman gündemde olmasını sağlar. Evli ve ilişkisi olan Balıklar için heyecan, ihtiras ve romantizm dolu günler yakınken, bekar olan balıklar ise ateşli ve heyecanlı bir ilişkiye başlayabilir.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz