Diğer
  Ana SayfaSektörden HaberlerMetro Türkiye Bozcaada Caz Festivaline lezzet kattı

  Metro Türkiye Bozcaada Caz Festivaline lezzet kattı

  -

  30 yıldır yerli ürünün ve üreticinin destekçisi olan Metro Türkiye, Bozcaada Caz Festivali’nde gerçekleştirdiği Wise Wine Local Selection Uzun Masa Tadım Etkinliğinde gastronomi meraklılarıyla bir araya geldi. Yeme içme uzmanı ve yazar Levon Bağış’ın anlatımıyla gerçekleşen tadım etkinliğinde, yerli üzümlerden hazırlanan Wise Wine Local Selection seçkisi yerel peynir eşleşmesiyle katılımcılara sunuldu.

  20 Ağustos 2021 – Bu yıl 20 – 22 Ağustos tarihleri arasında, 5.’si düzenlenen Bozcaada Caz Festivali’nin sponsorları arasında yer alan Metro Türkiye, Bozcaada Caz Festivali’nde, yeme içme uzmanı ve yazar Levon Bağış’ın gerçekleştirdiği tadım aktiviteleriyle konuklarına lezzet dolu anlar yaşattı. Festival katılımcıları Wise Wine Local Selection Uzun Masa Tadım Etkinliğinde, özellikle ada ve çevresindeki üreticilerin ürettiği üzümlerden oluşturulan Vasilaki, Sıdalan, Karalahna gibi yerli ürünleri ve her biri için özenle eşleştirilmiş yerel peynirleri, Levon Bağış’ın hikâye anlatımı ile deneyimleme şansı buldu.

  Festivalde tadım eşleştirmesi yapılan peynirler arasında Trakya eski kaşarı, özel olarak büyütülen ve fenni yem tüketmeyen küçükbaş hayvanların sütünden hazırlanan ve oldukça lezzetli olan Coğrafi İşaretli Divle Obruk peyniri, yağı alınmamış sütten hazırlanan ve uzun süre bozulmadan tazeliğini koruyan Coğrafi İşaret Adayı Kargı Tulumu, ilk kez Osmanlı İmparatorluğu zamanında üretilmiş bir peynir türü Mihaliç peyniri de yer aldı.

  - Advertisement -

  2017 yılından bu yana Metro Türkiye müşterileriyle buluşan Wise Wine Selection, Türkiye için fiyat-kalite-performans ve yemek uyumu göz önüne alınarak uzun soluklu bir ekip çalışması ile hazırlandı. Wise Wine Local Selection ile Türkiye’nin 5 farklı bölgesine ve 35 üreticisine ait, her biri bulunduğu yöreden, iklimden, topraktan izler taşıyan yerel ürün kürasyonu ile Metro Türkiye, ülkenin üzüm bağlarına katkıda bulunuyor ve yerli üreticileri görünür kılıyor.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz