Migren ağrısına hangi besinler iyi gelir? İşte migrene iyi gelen 8 besin

Migren ağrısına hangi besinler iyi gelir? sorusunun yanıtı migren sorunu yalayan insanlar tarafından merak ediliyor. Migren için tıbbi önlemlerin yanı sıra migren ağrılarını hafifletecek mucize besinler de bulunuyor. Migren ağrısına hangi besinler iyi gelir? İşte migrene iyi gelen besin..

1.SOMON

Tam olarak omega-3 yağ asitleri ve vitamin B-2 içeren somon, sık baş ağrıları geçirenler için mucizevi besinler arasındadır. Aynı zamanda iltihabı azaltır ve genel olarak migrenlerle savaşmanıza yardımcı olur.

2. İNCİR

İncir, iltihabı azaltmada ve baş ağrılarını uzak tutmada yardımcı olan potasyum içermektedir.

3. ZENCEFİL

Yemeklere lezzet katan zencefil, baş ağrısına iyi geldiği gibi mide üzerinde de olumlu etkileri vardır. Mide bulantısı gibi sorunların giderilmesine destektir.

 

4. MUZ

Muz, içeriğindeki vitamin ve mineraller nedeniyle baş ağrılarına iyi gelmektedir. Migren ağrınızın başladığı vakit, bir adet muzu yiyerek ağrıyı hafifletmek mümkün. Diğer yandan muz kabuğu ve buz ile soğuk kompres de yine migren ağrısını hafifletmektedir.

5. AYÇİÇEĞİ ÇEKİRDEĞİ

Ayçiçeği çekirdekleri, içerdiği yağ asitleri ile migren ile savaşır. Ayrıca magnezyum kaynağıdır ve kasların gevşemesine destektir.

6. AVOKADO

Avokado migrenlerle savaşmak için birebirdir. Lutein ve zeaksantin gibi antioksidanlar bakımından zengin olan avokado, şiddetli baş ağrınızı giderir.

7. LİMON SUYU

Yüksek miktarda C vitamini içeren limon suyunun sağlığa faydaları çok konuşulmaktadır. Bunlardan biri de migreni ortadan kaldırmasıdır. Ne zaman başınız ağrıyorsa, limon suyunu bir bardak suyla karıştırın, 2 çay kaşığı tuz ekleyin ve için. Bu içecek oluşacak iltihabı ortadan kaldıracaktır.

8. YOĞURT

Yapılan araştırmalara göre, B vitamininin bir parçası olan riboflavin, yoğurtta büyük miktarda bulunur ve migrene karşı oldukça etkilidir. Sık sık migren ataklarınızdan muzdarip iseniz günlük diyetinize yoğurt ekleyin ve sonuçları izleyin.

1 YORUM

YORUM YAZIN

Please enter your comment!
Please enter your name here