Diğer
  Ana SayfaGüzellik‘Muhteşem vajina’ çılgınlığı artıyor! Ne zaman genital estetik olmalı?

  ‘Muhteşem vajina’ çılgınlığı artıyor! Ne zaman genital estetik olmalı?

  -

  Kadına vücut algısı üzerine yapılan baskı yıllardır devam ediyor. Belli bir beden ölçüsünde, saç renginde, boy, burun ve yüz şekli yani belli bir formatta olan kadın güzel kadındır algısı kadınlara pompalanıyor. Hatta medyadaki kadın figürlerini örnek alan genç kızların çoğunda beden algısı maalesef bozuldu ve anorexia nervosa, blumia gibi yeme bozuklukları yaygınlaştı.

  Kadınlarla ilgili ticaret, en karlı yatırım olarak görülüyor. Bu nedenle kadınlara yıllardır makyaj malzemeleri, şampuanlar, kremler, pedler ve genital temizlik jelleri pazarlandı. Bu pazar artık daha da özele indi. Yani artık kadının en özel ve mahrem yeri olan genital bölgesi hedef alındı. Kozmetik jinekolog olarak kadınları uyarmam benim ilk görevim. Bu nedenle bu yazımda  pompalanmak istenen ‘mükemmel vajina’ çılgınlığından nasıl  korumanız gerektiğini sizle paylaşmak istiyorum.

  Kadın vücudunda genital bölge, orgazm/haz almak üzerine yaratılmış tek organdır. Bu nedenle yapılacak işlemlerin profesyonel kişilerce en iyi cihaz ve materyallerle yapılması çok önemlidir.

  Günümüzde cinselliğin açıkça konuşulması hatta ekrandan izlenmesi, ağda salonları, tanga mayolar veya bikinilerin yaygınlaşması sonucu kadınlar kendi genitallerinin gördüklerinden veya duyduklarından farklılığını görmeye başladı. Aslında farklı olmak çirkin olmak anlamına gelmiyor,  sizin başkasına benzemediğiniz ve sizinde başkası gibi çok güzel olduğunuz anlamına geliyor. Algı bombardımanı altındaki kadın maalesef bunu kafasında takıntı yapabiliyor.

  HERKESİN AYNI VULVA YAPISINA SAHİP OLMASI MÜMKÜN DEĞİL

  Herkesin aynı vulva ve vaden yapısına sahip olması mümkün değildir ve zaten amacımız da bu değildir. Cinsellikte en önemli nokta, sizin eşiniz veya partneriniz ile uyum içinde olmanızdır.

  - Advertisement -

  Ben kliniğimde her gün genital beyazlatma, labioplasti, lazerle vajinal daraltma, ameliyatla vajinal daraltma orgazm aşısı gibi kozmetik jinekoloji işlemler yapıyorum ama bunları mutlaka belli standartla içinde, ihtiyacı olan kişilere ve mutlaka kaliteli malzemeler ile yapıyorum. Yapacağım işleme ihtiyacın olması benim için çok önemli. Yani bana genital beyazlatma için başvurmuş ama buna gerek duymadığını söylediğim kadınlar da oluyor. Veya labioplasti işlemine ihtiyacı olup olmadığını benim söylememi isteyen kadınlar oluyor. Hepsine aynı cevabı veriyorum;

  Eğer herhangi bir şikayetin, cinselliğini etkileyen bir durum yoksa buna ihtiyacın yok, buna sen karar vermelisin.

  muhteşem vajina

  Diğerlerinin ki gibi bir genital planlamak özellikle genç kızlar arasında çok yayılmaya başladı. Daha cinselliği bile yaşamadan görünüm kaygısında olmaları, ‘mükemmel vajina’ düşüncesi ile bir çok uygulamayı yaptırmayı istemeleri sağlıkları açısından çok zararlı.

  NE ZAMAN GENİTAL ESTETİK İŞLEMİ YAPTIRMALIYIM?

  Genital estetik uygulamalarını siz istediğiniz için, ihtiyaç duyduğunuz için yaptırmalısınız. Eşiniz veya partneriniz istiyor diye kesinlikle işlem yaptırmamalısınız. Eşinden ayrılan bayanlar veya partnerinin eleştirisi sonucu özgüveni sarsılan kadınlar özellikle hemen işlem yaptırmak istiyor.

  Lütfen biraz bekleyin. Düşünceleriniz ve duygularınız netleşsin. Ondan sonra hala ihtiyaç duyarsanız genital estetik uygulaması yaptırın.

  Orgazm sorunu yaşıyorsanız, genital kararma varsa, ilişkide hava sesi geliyor veya genişlik hissediyorsanız yapılacak işlemler sizi mutlu edecektir. Ama hiçbir şikayetiniz yokken yapılan işlemler sizi memnun etmeyebilir.

  GENÇ KIZLARDA İÇ DUDAK KÜÇÜLTMEK ÇOK POPÜLER

  Genç kızlarda iç dudak küçültmek şu anda çok popüler. Özellikle tayt giyildiğinde vulvada kabarıklık olması çok rahatsız edici olabiliyor. Ama bu uygulamalar mutlaka tecrübeli, bu konuda eğitim almış ve iyi malzemeler kullanan hekimler tarafından yapılmalı. Yoksa klitorise verilen zararı asla düzeltemezsiniz. Ayrıca iç dudaklar hafif uzun ama hiçbir zararı yoksa genç bir kızın bunu küçültmek istemesi doğru değil. Eğer zaman içinde uzama artarsa küçültme işlemi yapılabilir.

  Genital estetik uygulamaları sorunlu durumlarda çok güzel sonuçlar veriyor. Ama bu gerekliyse ve sadece siz istiyorsanız yapılmalıdır.

  İLGİLİ İÇERİKLER  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz