Diğer
  Ana SayfaHaberRamazanda iki haftalık kısmi kısıtlama ve kapanma kararları açıklandı

  Ramazanda iki haftalık kısmi kısıtlama ve kapanma kararları açıklandı

  -

  Kabine toplantısı sonrası açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, artan koronavirüs rakamlarından dolayı Ramazan ayının ilk iki  haftası kısmi kısıtlamaya gidileceğini açıkladı. Erdoğan, eğer kısıtlamalar sonrası istenilen rakamlara ulaşılamazsa daha sert uygulamaların geleceğini söyledi. Peki, kısmi kısıtlamanın detayları ne olacak? Seyahat kısıtlaması kimleri kapsıyor? İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

  ”Türkiye salgının sağlık boyutunu başarıyla yürüttüğü gibi alınan tedbirlerin olumsuz etkilerini azaltmak konusunda da dünyadaki en başarılı ülkeler arasında özellikle yer alıyor. Her fırsat bulduğumuzda tedbirleri gevşeterek normalleşme sürecini başlatıyoruz. Aşılamada toplamda 19 milyonla dünyada ilk sıralarda yer alıyoruz. Vaka ve vefat sayılarımızın artış gösterdiği durumlarda tedbirleri sıkılaştırmaya mecbur kalıyoruz.

  Son dönemde bilhassa büyük şehirlerde artan vaka ve vefat sayıları bizi tedbirleri yeniden sıkılaştırmaya yöneltti. Bu gidişata seyirci kalamazdık.

  RAMAZAN AYININ İLK İKİ HAFTASI KISMİ KAPANMA

  Ramazan ayının ilk iki haftasında tedbirleri biraz daha sıkılaştırarak kısmi kapanma uygulanmasına geçiyoruz. İki haftalık dönemde hedeflediğimiz oranda iyileşmeyi temin edemezsek devamında çok daha sert uygulamaların gelmesi kaçınılmaz hale gelecek.

  HAFTA İÇİ SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI 19:00 – 05:00 OLDU

  Hafta içi sokağa çıkma kısıtlaması saatleri akşam 19.00 sabah 05.00 olarak güncellenmiştir.

  KAFE, KIRAATHANE VE ÇAY BAHÇELERİ BAYRAM SONUNA KADAR KAPANIYOR

  • Yeme içme hizmeti veren kafe, kıraathane, lokal, çay bahçesi, spor salonu, benzeri mekanlar faaliyetlerine bayram sonuna kadar ara verecek.
  • Lokanta ve benzeri işletmeler ramazan boyunca sadece belirlenen saatlerde paket ve gel-al hizmetiyle çalışmalarını yürütecektir.

  SEYAHAT KISITLAMASI GERİ GELDİ

  65 yaş üstü ve 18 yaş altının şehir içi toplu taşıma kullanma sınırlanmasını yeniden getiriyoruz. Şehirler arası seyahatler zorunlu olmadıkça yasaklanmıştır.

  DİĞER KISITLAMALAR

  • Kamuda saat 16.00’da bitecek şekilde dönüşümlü ve esnek mesai yeniden yaygınlaştırılacak. (Kamuda) Hamileler ve kronik hastalığı olanlar ile 10 yaş altı çocuğu bulunan kadın personel idari izinli sayılacak.
  • Kapalı alanlarda yapılan etkinliklerin tamamı bayram sonrasına kadar ertelenmiştir.
  • Konaklama tesisleri ile evlerde toplu iftar ve benzeri organizasyonlar gerçekleştirilemeyecek. Oteller, sadece kendi müşterileriyle sınırlandırılmış şekilde hizmet verebilecek, sahte rezervasyon ve benzeri hilelere göz yumulmayacak.
  • Evlerde toplu iftar ve benzeri organizasyonlar gerçekleştirilemeyecek.
  • 8. ve 12. sınıflar ile okul öncesi eğitim kurumları dışındaki tüm kademeler uzaktan eğitimle faaliyetlerini sürdürecektir.
  • Düğün, nişan, kına, nikah, genel kurul ve toplantılar ile kapalı alanlarda yapılan etkinliklerin tamamı bayram sonrasına kadar ertelendi.”


  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz


  Tam bir sebze canavarıyım

  ‘Binbir Gece’ dizisindeki rolüyle her hafta evlerimize konuk olan, sevilen oyuncu Ceyda Düvenci “bakımlı, kendini her haliyle seven ve güvenen, sağlığına dikkat eden kadınlar...

  Diyette başarısızlık yoktur, vazgeçmek vardır

  Yeni kitabı ‘Afiyetle Diyet’’in raflardaki yerini aldığı bugünlerde Uzman Diyetisyen Dilara Koçak ile bir söyleşi yaptık ve ondan stil sırlarını öğrendik...Yeni kitabınızdan biraz bahseder...

  Tek yaptığım spor oğlumla yürümek

  G.O.R.A'nın çekimleri için ne diyeceksiniz?Çekileli uzun zaman oldu! İnsan bir şey çektiği zaman hemen seyretmek istiyor ama bu filmin başına hakikaten gelmedik şey kalmadı....