Diğer
  Ana SayfaHaberSaadet Işıl Aksoy anne oldu: İlk paylaşım

  Saadet Işıl Aksoy anne oldu: İlk paylaşım

  -

  Oyuncu Saadet Işıl Aksoy anne oldu; kızının doğum haberini Instagram hesabından paylaştı. Aksoy, kızlarına Marisa Gülcan Kıraner adını verdiklerini duyurdu.

  2014 yılında Pamir Kıraner ile evlenen Saadet Işıl Aksoy, yeni doğan bebeğinin ayaklarının fotoğrafını paylaştı ve “Hayat ne kadar harika, sen dünyadasın” notunu düştü. Aksoy, paylaşımında kızının doğum günün 22 Şubat olduğunu da belirtti.

  SAADET IŞIL AKSOY KİMDİR?

  Oyuncu Saadet Işıl Aksoy, 29 Ağustos 1983 İstanbul doğumlu.

  Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. İlk olarak Güz Yangını ve Esir Kalpler gibi dizilerde rol aldı. Semih Kaplanoğlu’nun Yumurta filmi ilk sinema filminde rol almış oldu. Aksoy, bu filmdeki rolüyle 2007 yılında 13. Saraybosna Film Festivali ve Şili’deki Valdivia Uluslararası Film Festivali’nde En İyi Aktris ödüllerini aldı. Işıl Aksoy o dönem yaptığı açıklamada, “Bosna’ya giderken bir beklentim vardı. Ancak Yumurta’nın Şili’deki Valdivia Film Festivali’ne gittiğinden bile habersizdim. O yüzden bu benim için büyük bir sürpriz oldu. Çok mutluyum” demişti. 

  - Advertisement -

  Balkan Düğünü, Başka Dilde Aşk gibi projelerde yer alan Saadet Işıl Aksoy, 2012 yılında Penelope Cruz ile birlikte Twice Born adlı filmde boy gösterdi.

  Aksoy, 2017 yılında Vatanım Sensin dizisiyle de izleyici karşısına çıkmıştı. 

     CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz