Diğer
  Ana SayfaSağlıkŞansınızı Kendiniz Yaratın

  Şansınızı Kendiniz Yaratın

  -

  Şanslı olmanız için sihirli formüle gerek yok! Aslında içinizde var olan şans potansiyelini harekete geçirerek yaşamın sürprizlerini keşfedebilirsiniz.
  Gökçe Almaş

  Şans kimilerine göre ikramiye kazanmak, kimilerine göre sağlıklı ve uzun ömürlü olmak ya da mutlu bir evliliğe sahip olmakken, kimilerine göre ise ünlü olmak anlamına gelebiliyor. Yapılan araştırmalara göre, kendilerini şanslı gören insanlar, zihinlerini her zaman temiz tutuyor, becerilerini geliştiriyor ve fırsatları kaçırmıyor. Uzmanlar, ''İnsanlar şanslı ya da şanssız doğmazlar; düşünceleri, hisleri ve davranışlarıyla iyi ve kötü şanslarını kendileri yaratırlar'' görüşünde. Onlar ayrıca, şanslı olabilmek için bazı temel faktörlerin bulunduğunu ve bunlar uygulandığı takdirde, kişinin hayatının olumlu yönde değişeceğini savunuyor. Siz de bu formülleri deneyerek kendinize ve şansınıza daha çok güveneceksiniz.
  Yeteneklerinizi takdir edin
  Kendine güven, kişiye yaşamını denetleyebilme duygusu veriyor. Bu duygu, yine de insanın her şeyi yapabileceğini değil, beklentilerin gerçekçi tutulduğu anlamına geliyor. Yaşam, her zaman hayal ettiğiniz gibi olmayabiliyor. Böyle zamanlarda, bugüne kadar
  başarmış olduğunuz şeyleri aklınıza getirerek bir liste çıkarın. Ardından, kendi kendinize şöyle deyin: ''İşte bunların hepsini ben başardım.'' Ve Almanların atasözünü hatırlayın; ''Kimse kendi şansına inanandan daha şanslı değildir.''

  Pozitif düşünün
  Şanslı insanlar, geleceğe olumlu bakarlar; her şeyin daha da güzel olacağını düşünürler. Siz de öyle yapmalısınız. İnsanlarla iç içe olmalı, kendinizi soyutlamamalısınız. Hareketli yaşamalı ve fırsatları kaçırmamak için çevrenizdeki her şeyden haberdar olmalısınız . Aynı zamanda bardağın dolu tarafını görmeye çalışmalısınız. Belki de şanssızlık olarak gördüğünüz ufak aksilikler, ileri de şansınız olarak ortaya çıkacaktır.

  Hayal gücünüzü geliştirin
  Şansınızı ortaya çıkarmak için hayal gücünüzü kullanmak önemli bir unsur. Her konuda kendinizi geliştirerek yaratıcılığınızı artırabilir ve şansınızı ortaya çıkarabilirsiniz. Başarı şansı düşük de olsa hayatta istediklerinizi elde etmeye çalışın ve zorluklara göğüs gerin. Hayal gücünüzün sınırlarını her zaman zorlayın ki, her zaman uygulayabileceğiniz seçenekleriniz olsun. Hiç hayal kurmayan biri olursanız ,dolayısıyla istekleriniz olmayacak ve kendinizi şanssız hissedeceksiniz.

  İstekli olun
  Her zaman ne istediğinizin farkında olun. Doğru zamanda doğru yerde bulunmak sizi şansa götüren en büyük yardımcınız olacak. Önünüze çıkan engeller karşısında vazgeçmeyip devam etmek ise sizi başarıya götüren kapının anahtarı olacak. Ayrıca kendinize duyduğunuz özgüven yetenekleriniz hakkında pozitif ve gerçekçi bir anlayışa sahip olduğunuz anlamına geliyor.

  - Advertisement -

  Testi çözün, öğrenin…

  Haberin devamı 2009 Eylül sayımızda…  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz