Diğer
  Ana SayfaHaberStokçulara ve fırsatçılara geçit yok! İşte WhatsApp ihbar hattı

  Stokçulara ve fırsatçılara geçit yok! İşte WhatsApp ihbar hattı

  -

  Türkiye’de Corona Virüs vakasının görülmesinden sonra bazı e ticaret siteleri ve marketlerin temizlik ve hijyen ürünleri, makarna vb. ürünlerde fahiş fiyatlar uyguladıkları ortaya çıkmıştı. Hazine ve Maliye Bakanlığı bu fırsatçılara göz açtırmamak için bir Whats App ihbar hattı kurdu.

  Hazine ve Maliye Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, vatandaşların yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle haksız fiyat artışı ve stokçuluğa ilişkin şikayetlerini iletmesi için bir imkan daha sağlandı. 

  STOKÇULARI VE FIRSATÇILARI ŞİKAYET İÇİN İHBAR HATTI

  Buna göre, vatandaşların şikayetlerini 7 gün 24 saat hızlı bir şekilde yapabileceği “0552 189 0 189” numaralı WhatsApp hattı hizmete sunuldu.

  Bu konudaki başvurular, Gelir İdaresi Başkanlığının internet sitesi “www.gib.gov.tr“den de yapılabilecek. İnternet sitesinde yer alan hızlı erişim menüsünden ihbar ve şikayetler için gerekli işlemler ivedilikle gerçekleştirilecek.

  Corona Virüs’e karşı 14 gün kuralı: Evde neler yapılmalı?

  - Advertisement -

  Bakanlık, daha önce yaptığı açıklamada, vatandaşların bu konudaki şikayetlerini “VİMER-189” ihbar hattına iletebileceklerini duyurarak, “Haksız fiyat artışı ve stokçuluk yapmak suretiyle vatandaşlarımızın mağduriyetine neden olan fırsatçılarla ilgili süreç, yasal işlem başlatılmak üzere Bakanlığımızca yakından takip edilmektedir.” açıklamasında bulunmuştu.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz