Diğer
  Ana SayfaFitness6 aylık maratonun ardından Survivor 2021'de şampiyon belli oldu

  6 aylık maratonun ardından Survivor 2021’de şampiyon belli oldu

  -

  TV8 ekranlarında izleyiciyle buluşan Survivor 2021’de dün akşam İsmail Balaban ve Poyraz arasında final heyecanı yaşandı. Survivor 2021 şampiyonu kim oldu sorusu da heyecanlı dakikaların ardından yanıt buldu.

  İsmail Balaban

  SURVIVOR 2021’DE FİNAL HEYECANI

  Ocak ayında Dominik Cumhuriyeti’nde başlayan Survivor 2021’de şampiyon belli oldu. Toplam 33 yarışmacının katıldığı Survivor 2021’de finale kalan isimler İsmail Balaban ve Poyraz oldu. 6 aylık zorlu aylık mücadelenin ardından final koltuğuna oturan iki yarışmacı için canlı yayında seyirci oylaması yapıldı ve SMS oylaması sonucu şampiyon belli oldu. Seyirciler tarafından kullanılan oylar sonucunda Survivor 2021 şampiyonu İsmail Balaban oldu. Peki, İbrahim Balaban kimdir? Hem dün geceye hem İbrahim Balaban’ın biyografisine kısaca bakalım…

  İSMAİL BALABAN NELER SÖYLEDİ?

  İsmail Balaban, sonucun açıklanmasının ardından “Çok mutluyum, bana destek veren, SMS gönderen herkese çok teşekkür ediyorum. Elimden gelenin en iyisini yapmaya başladım. Doğal hayatımda kimsem onu burada yansıtmaya çalıştım. Defalarca şampiyonluklar yaşadım, burada da şampiyonluğu sevenlerime yaşatmak istiyordum” dedi.

  POYRAZ NELER SÖYLEDİ?

  Sonuçların açıklamasının ardından İbrahim Balaban’a sarılan bir diğer finalist Poyraz ise “Herkese çok teşekkür ediyorum, bu deneyimi, bu tecrübeyi yaşattığınız için çok teşekkür ediyorum. İyi ki bunu yaşadım. İsmail’i gönülden tebrik ediyorum, sonuna kadar bunu hak etti” diye konuştu.

  İSMAİL BALABAN KİMDİR?

  Peki, Survivor 2021 şampiyonu İsmail Balaban kimdir? 3 Eylül 1987 Antalya doğumlu olan İsmail Balaban sporcu bir isim. Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde birinci gelerek başpehlivanlık unvanları kazanan Balaban’ın kariyeri şöyle:

  • 2012 Kırkpınar Başaltı üçüncülüğü
  • 2013 Kırkpınar başpehlivanlığı
  • 2014 Kurtdereli başpehlivanlığı
  • 2014 Kırkpınar ikinciliği
  • 2015 Kurtdereli ikincliği
  • 2016 Kurtdereli üçüncülüğü
  • 2017 Kırkpınar başpehlivanlığı
  • 2018 Kurtdereli başpehlivanlığı
  • 2019 Elmalı Yağlı Güreşleri ikinciliği

  İsmail Balaban, verdiği bir röportajda en unutamadığı finalini şu sözlerle anlatmış: Kırkpınar’da 3 kez finale çıktım. Alt boylarda da finallerim var. Hiçbirini unutamıyorum. Çok ayrı, çok güzel tecrübelerdi. 2014’de finalde Fatih Atlı’ya yenilmiştim. İkinci yılımda kazanabilecekken yenildim ve benim için gerçekten zor bir andı. Çok üzülmüştüm, ağlamıştım üzüntüden. Finale kadar geliyorsun, bir yıl önce kazanmışsın ama bir anda kaybediyorsun. Yenmek de yenilmek de güreşin içinde var ama dediğim gibi 2014’ü hiç unutamadım.”

  INSTAGRAM’DA İBRAHİM BALABAN

  İbrahim Balaban’ın Instagram hesabında yaklaşık 314 bin takipçisi bulunuyor.

     CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz