Diğer
  Ana SayfaHaberSurvivor'da bir atlet: Meryem Kasap

  Survivor’da bir atlet: Meryem Kasap

  -

  Survivor 2020’de Gönüllüler Takımı’nda yer alan isimlerden biri de Milli Atlet Meryem Kasap. Sporcu kimliğiyle dikkat çeken Meryem Kasap Survivor’ın merak edilen yarışmacıları arasında. Peki, Survivor’da favoriler arasında gösterilen Meryem Kasap kimdir? Hangi sporları yapıyor, formunu nasıl koruyor? 

  MERYEM KASAP KİMDİR?

  1 Mayıs 1992 Trabzon doğumlu olan Meryem Kasap milli bir atlet. Meryem Kasap kimdir? sorusunu kendi ağzından şu şekilde yanıtlıyor: Ailedeki 3 çocuktan en küçüğüyüm. İlkokulda okurken 3 yıl tiyatroyla ilgilendim. Sporla tanışmam lise yıllarında başladı. Lise takımında 2 yıl hentbol oynadım. Daha sonra bireysel spor yapma kararı aldım ve atletizme yöneldim.

  ‘SIRIKLA YÜKSEK ATLAMA’ İLE BAŞLADI

  Bu spora ilk olarak sırıkla yüksek atlama branşıyla başladım. 2-3 yıl bu branşı yaptıktan sonra yaşadığım bir sakatlık sonucu branş değiştirmek zorunda kaldım ve 400 metre branşına geçtim. Bu dönem içinde lise öğrenimimi tamamladım ve  Karadeniz Teknik Üniversitesi beden eğitimi ve spor yüksekokulunu kazandım. Eğitim ve spor hayatımı aynı anda yürüttüm.

  400 METREDE ŞAMPİYONLUK

  - Advertisement -

  Kararlılığım ve azmim sayesinde 400 metrede 1 yıl içinde ilk Türkiye Şampiyonluğuna ulaştım ve milli takıma seçildim. Devam eden yıllar içinde bu başarılarım devam etti ve ülkemi sayısız şampiyonalarda temsil etme fırsatı yakaladım. Bu şampiyonalarda Avrupa Şampiyonası, Balkan Şampiyonası, Milletler Kupası ve Akdeniz Şampiyonası’nda ülkeme madalya getirdim. Bu süreç içinde lisans öğrenimimi tamamladım ve mezun oldum. 12 yıllık spor hayatımın, 8 yılı milli takim sporcusu olarak elit bir düzeyde geçti.

  FITNESS EĞİTMENLİĞİ YAPIYOR

  Şu an hala aktif spor hayatıma devam ederken aynı kararlılık ve azimle fitness eğitmenliği ve Personal Trainer’lık yapıyorum. Spor geçmişim, hırsım, azmim ve bitmek bilmeyen yüksek enerjim sayesinde Survivor da iz birakanlardan olacağım.

  MERYEM KASAP’IN SPORA DAİR MOTTOLARI

  Meryem Kasap instagram hesabında sporla ilgili şu mesajları paylaşıyor

  -Her başarılı insan 2 inançla başlar: Gelecek bugünden iyi olabilir ve bunu başarma gücüne sahibim.

  -Yalnızca denemeyi bıraktığın zaman kaybedersin.

  -Her kötü durumda pozitif  bir şey vardır. Sadece inan.

  – Bu hafta eminim sıkı çalıştın fakat sağlam bitir. Bu hafta sonu kendin için ne yapacaksın? Kendine bakmak önemlidir.

  SURVIVOR’DA ÜNLÜLER TAKIMI

  Survivor yarışmasında Meryem Kasap, Gönüllüler takımında yer alıyor. Survivor 2020’de Ünlüler ve Gönüllüler Takımları şu isimlerden oluşuyor:

  SURVIVOR’DA GÖNÜLLÜLER TAKIMI

  • Burak Yurdugör,
  • Cemal Can Canseven,
  • Ceyhun Uzun,
  • Evrim Keklik,
  • Fatma Günaydın,
  • Meryem Kasap,
  • Nisa Bölükbaşı,
  • Sadık Ardahan Uzkanbaş,
  • Tayfun Erdoğan,
  • Yasin Obuz  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz


  Tam bir sebze canavarıyım

  ‘Binbir Gece’ dizisindeki rolüyle her hafta evlerimize konuk olan, sevilen oyuncu Ceyda Düvenci “bakımlı, kendini her haliyle seven ve güvenen, sağlığına dikkat eden kadınlar...

  Diyette başarısızlık yoktur, vazgeçmek vardır

  Yeni kitabı ‘Afiyetle Diyet’’in raflardaki yerini aldığı bugünlerde Uzman Diyetisyen Dilara Koçak ile bir söyleşi yaptık ve ondan stil sırlarını öğrendik...Yeni kitabınızdan biraz bahseder...

  Tek yaptığım spor oğlumla yürümek

  G.O.R.A'nın çekimleri için ne diyeceksiniz?Çekileli uzun zaman oldu! İnsan bir şey çektiği zaman hemen seyretmek istiyor ama bu filmin başına hakikaten gelmedik şey kalmadı....