Diğer
  Ana SayfaGeziTepeden Tırnağa Yenilenen

  Tepeden Tırnağa Yenilenen

  -

  Tatil anlayışımız artık açık büfe ve plajla sınırlı değil. Dinlenirken bakım da istiyoruz. Kemer Göynük’te thalasso terapi merkeziyle iddialı Hillside Ma Biche Hotel ikisini bir araya getiriyor. Akdeniz’in pırıl pırıl berrak sularında yüzerken, Beydağları’nın karlı tepelerini seyredebiliyorsunuz. Portakal ağaçlarının, çam ormanlarının ve rengarenk çiçeklerin kokusu

  Burası bir thalasso terapi oteli. Yani ısıtılmış deniz suyu kullanılarak çeşitli kür ve bakımlar yapılıyor. Ülkemizde thalassoterapi ve spa hizmeti veren otellerin gün geçtikçe çoğalması gerçekten sevindirici.

  İlk olarak thalasso havuzunda su jimnastiği yapacağım.

  Thalasso havuzu hiçbir katkı maddesi kullanılmadan, filtre edilmiş deniz suyuyla doldurulmuş ve yaklaşık 36 dereceye kadar ısıtılmış. Sıcak deniz suyunun içinde olmak harika bir his.Suda jimnastik eklemlere yük binmesini engelliyor. Eklem sorunları olanlar ve yaşlılar için son derece uygunThalasso havuzunun belirli yerlerinden tazyikli su fışkırıyor. Bu suyun altında durarak hidro-masajdan da yararlanabiliyorsunuz.

  Sıra yosun maskesinde. Yosundaki faydalı maddeler, deniz suyunun tam 10 katı kadar. Bazı yöntemlerle ayrıştırılan ve vücuda uygulanabilecek hale gelen yosun cilt altına nüfuz edebiliyor. En yaygın olarak kullanılan yosunlar kırmızı ve kahverengi, soğuk su yosunları. Bağışıklık sistemini güçlendirip metabolizmayı arıtıyor ve kas kasılmalarını engelliyorlar.

  - Advertisement -

  Baleno terapi ya da diğer adıyla "bubble bath"yaşayabileceğiniz en mükemmel deneyimlerden biri. Balneo terapi, yine ısıtılmış deniz suyuyla doldurulmuş küvetlerde yapılıyor. Vücudun belli bölgelerine yapılan masajın şiddetini ayarlamak mümkün. Suya ayrıca yosun tozları ve özel yağlar ekleniyor. Baleno terapinin özelliği stresi gidermesi, canlandırması, toksinlerin atılmasını kolaylaştırması ve anti-romatizmal etkide bulunması.
  Balneo terapiyi afüzyon masajı ya da jet duşla izlemek mümkün. Afüzyon masajı, son derece ilginç; masaj yatağının üzerindeki duş başlıklarından ısıtılmış deniz suyu akıyor ve aynı anda uzman özel yağlarla masaj yapıyor. Su ve el masajı beraber.

  Sıcak taş terapisi ( La Stone Therapy ) Amerika'dan Arizona'dan ithal bir terap…Bunun için özel basalt, volkanik taşlar kullanılıyor. Sıcak taş terapisini yapacak uzman aromatik yağlar eşliğinde, ısıtılmış taşlarla vücudunuzu ovuyor. Ardından vücudun belirli yerlerine bu sıcak taşları belirli yerlerineyse buz gibi soğuk enerji taşlarını ( örneğin turkuvaz, sitrin ve opal ) koyuyor.

  Thalasso terapinin etkileri

  -Yağların yakılmasına yardımcı oluyor

  -Stresin giderilmesinde etkili

  -Selülit bakımı yapıyor  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz