Diğer
  Ana SayfaHaberYağışlar ne kadar sürecek? İşte Meteorolojinin son tahminleri

  Yağışlar ne kadar sürecek? İşte Meteorolojinin son tahminleri

  -

  İstanbul’da bugün sağanak yağış var. Meteoroloji 3 ile sağanak, dolu ve fırtına uyarısında bulundu. Peki, yağışlar ne kadar sürecek? Yağışlar hangi bölgelerde etkili olacak? İşte meteorolojinin son haritaları ve 5 günlük tahminler:

  YAĞIŞLAR NE KADAR SÜRECEK?

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Yurdun batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz ile Osmaniye, Hatay-Dörtyol, Amasya ve Çorum çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Marmara, Kuzey Ege, Batı Karadeniz, Aydın, Muğla’nın kıyı kesimleri, Ankara’nın kuzey ve batı ilçeleri ile Çankırı ve Eskişehir çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

  Meteorolojinin son tahminleri şöyle:

  HAVA SICAKLIĞI: İç ve doğu kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, batı bölgelerde 1 ila 3 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı ve mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

  RÜZGAR: Genellikle batı ve güneybatı, Karadeniz kıyılarında kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetli olarak eseceği tahmin ediliyor.

  - Advertisement -

  METEOROLOJİ’DEN UYARI VAR

  Meteorolojinin uyarısı şöyle: Yağışların; Marmara, Kuzey Ege (İzmir, Manisa, Uşak, Kütahya), Batı Karadeniz, Aydın, Muğla’nın kıyı kesimleri, Ankara’nın kuzey ve batı ilçeleri ile Çankırı ve Eskişehir çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar, hortum, eğimin yüksek olduğu yerlerde heyelan, ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

  KASTAMONU, SİNOP VE ÇORUM’A DOLU UYARISI

  Meteoroloji, Karadeniz Bölgesi’ndeki Kastamonu, Sinop ve Çorum için sağanak, dolu ve hortum uyarısında bulunuldu. Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada, yarın Kastamonu ve Sinop çevreleri ile Çorum’un kuzey kesimlerinde yerel olarak kuvvetli yağış ve dolu etkili olacağı belirtildi.

  5 GÜNLÜK HAVA DURUMU (HARİTALI)

   

     CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz