Diğer
  Ana SayfaBurçlar ve AstrolojiYeni Ay ne zaman 2023? Koç burcunda Yeni Ay etkileri ve burçlar...

  Yeni Ay ne zaman 2023? Koç burcunda Yeni Ay etkileri ve burçlar…

  -

  Doğduğumuz anda bu hayata geliş amacımızı, nasıl bir karaktere sahip olduğumuzu, en önemlisi de kaderimizi gösteren bir harita oluşuyor ve biz astrologlar buna natal harita diyoruz. Gökyüzünün anlık hareketlerini takip ederek, bizlerin yaşamına yansıması ve yorumlanması noktasında ise astrolojiden destek alıyoruz. Peki, Yeni ay ne zaman? Koç burcunda Yeni Ay etkileri ne olacak? Burçları neler bekliyor? Yeni aya ait enerjileri ve bunun burçlara olan etkilerini Funda Koç – Astrolog Hera Formsante okuyucuları için kaleme aldı. 

  YENİ AY NE ZAMAN 2023?

  21 Mart Türkiye saatiyle saat 20:23’te 0 derece Koç burcunda son derece Merküryen bir yeniay meydana gelecek.

  KOÇ BURCUNDA YENİ AY VE ETKİLERİ

  Anın haritası incelendiğinde yükselenin 14° Terazi burcunda olduğu göze çarpmaktadır ve yükselen çizgisi şans noktası ile birlikte olduğundan aslında İlahi şansın bizden yana olduğu bir yeniay yaşayacağız. Yükselen yöneticisi Venüs ise hem haritanın 7. Evinde hem de Juno, KAD ve Vertex ile beraber. “Yani” dediğinizi duyar gibiyim. Yani bireysel alanda son derece şanslı olacak ve ilişkilere odaklanacağız. Kadersel eşler evlilik yoluna girerken, uzun vadede evlilik yoluna girme potansiyeli olan ilişkilerde ise iletişimin yüksek olacağı ve ilişkiyi düzenleyeceğimiz bir yeniay bizleri bekliyor. Tam bu noktada aklınızdaki deli sorulara da cevap vermek isterim. Mevcutta partneri ile ayrı olan okurlarım bu yeniay ile birlikte ilişkileri yapılandırma fırsatı yakalayabilirler. Ancak bu noktada eskiyi yapılandırmaya çalışmak uğruna ex partnerin peşine düşmek yerine akışta kalmanız en yüksek hayrınıza olacaktır. Çünkü bu yeniay birçok kişiyi harekete geçirecek ve eğer ayrı olduğunuz partneriniz zaten sizin kaderiniz ise bu yeniay ilişkinizi düzenleme fırsatı verecektir. Eğer değilse de yepyeni insanların hayatınıza adım atarak daha köklü ve sağlam birlikteliklerin başlaması muhtemeldir. Dolayısıyla eskiye sıkı sıkıya sahip çıkmak yerine akışta kalarak yeniye de şans vermeniz gereken zamanlarda olduğumuzu unutmamanızı öneririm. Bu gibi kritik haritaları özellikle Uranyen prensipte incelemeye özellikle önem veriyorum.

  İLİŞKİLERDE İNATLAŞMA, İHANET VE TERK EDİLME ETKİLERİ GÖRÜLEBİLİR

  Bu haritada yeniay Ceres, Hekate ile birlikte tam kardinal aksta yer alıyor ki bu da bu yeniay ile birlikte rüyalar ve sezgiler aracılığı ile bir çok bilginin bizlere geleceğini gösteriyor. Bu arada, özellikle ilişkiden beslenen ve olası bir yol ayrımından korkan bazı okurlarımın ilişiyi kurtarmak adına adım atma potansiyeli olduğunuda görüyorum. Ancak kader planı bu kadar devrede iken sonucu değiştiremeyeceğinizi de belirtmek durumundayım. Bu yeniayın en önemli etkilerinden bir diğeri ise Deneb Kaitos ve Kerb sabit yıldızları ile etkileşim halinde olması. Bu ise özellikle ilişkilerde kaprisler, inatlaşma, asabiyet, acımasızca eleştiri, ihanetler ve terk edilme gibi etkileri açığa çıkarabilir. Tabii bunlar gölge yanlar olduğu için, bunları size özellikle iletiyorum ki dikkat edin bu süreçte.

  Bireysel anlamda özellikle ilişkileri odağına taşıyacak olan yeniay bir çok ilişkiyi yapılandırmak için kolları sıvıyor adeta. Tabii bu yapılandırma süreci bitiş çizgisini göğüslemesi gereken ilişkileri de gözler önüne sereceğinden, önce ortalık bir karışacak. İlişkilerde ipler gerilecek, etekteki taşlar dökülecek, gerekirse kılıçlar çekilecek ve sonunda kavga ederek barışacak taraflar olacağı gibi tamamen kopacak çiftler de olacaktır. Aynı zamanda göstergeler bize, bazılarınızın ilişkinin bitmemesi adına aşırı tavizler vererek, kendi öz değerlerini ayaklar altına alabileceklerini gösteriyor aman dikkat! Ayrıca bireysel alanda sağlık sorunlarına karşı dikkatli olunması gereken bir yeniay bizleri bekliyor. Kolektif olarak 20 Mart tarihi ve civarındaki günlerde yoğun baş ağrısı ve baş bölgesinde yaralanmalar, ufak sakarlıklar söz konusu olabilir. İş ortamında da agresyon enerjisi söz konusu olabilir. Özellikle otorite figürleri ile çatışmaktan uzak durmanızı öneririm keza bu olasılık harita genelinde çok belirgin şekilde göze çarpıyor.

  - Advertisement -

  HEM AY TUTULMASINI HEM DE GÜNEŞ TUTULMASINI ETKİLEYECEK

  21 Mart Koç yeniayı hem 8 Kasım tarihinde gerçekleşen ay tutulmasını hem de 25 Ekim tarihinde Akrep burcunda meydana gelen parçalı güneş tutulmasını tetiklemeye hazırlanıyor. Kolektif alanda asker, polis, itfaiyeci ve orduyu mercek altına alacak ve bu konularda gündemi hareketlendirecektir. Silah ticareti, Ordu ve savaş malzemelerinin alış verişi ve bu konularda yapılan anlaşmalar gündemi meşgul edecektir. Ayrıca finans, para ve çocuklara yönelik gelişmeleri beraberinde getirecektir.

  Bu yeniayda beni en çok tedirgin eden açı ise Plüton ile Mars arasındaki açı ki bu kolektif alanda ani yangınlar, yeraltı ulaşım araçlarına yönelik saldırı, kaza, her tür ani patlamalar, ani kazalar ve volkanik hareketlerin söz konusu olabileceğini gösteriyor. Yer aktı hareketliliğinin gündem oluşturma riski devam ediyor ne yazık ki. Karanlık mafyavari kişilere yönelik bir saldırı olasılığını gösterebilir bu açı. Bireysel olarak da bu yeniayın etrafındaki günlerde özellikle trafikte dikkatli olmakta fayda var. Kazalara son derece açlık olabiliriz ve dolayısıyla tanımadığınız kişilerle tartışmaktan da kaçınmanızı öneririm.

  DEPREM TEHLİKESİNE DİKKAT!

  Yine deprem açısından riskin devam edeceğini vurgulamak durumundayım ve ne yazık ki bu kez Türkiye’nin çok daha büyük bir kısmını işaret ediyor harita. Türkiye’de bu yeniay ile birlikte İzmit, Kocaeli, Yalova, Bursa, Denizli, Muğla hattı, Sakarya, Eskişehir, Kütahya, Afyon, Isparta hattı, Amasya, Samsun, Kayseri, Osmaniye, Antakya, hattı ve Trabzon, Gümüşhane, Erzincan, Tunceli, Elazığ, Adıyaman, Şanlıurfa hattı özellikle bu deprem konusunda dikkat çeken bölgeler şeklinde görülüyor. Amerika taraflarında çok sayıda insanın ölümüne sebep olacak bir kaza ya da patlama söz konusu olabilir bu dolunayda. Dilerim bu kez deprem açısından ülkemizi es geçer, nihayetinde çok büyük acılar yaşadık ve yaşamaya da devam ediyoruz. 2023 için değişim, dönüşüm yılı demiştik ve dönüşüm hep acılı olur. Bu noktada her yaşanan olaydan ve acıdan ders almalı ve farkındalıkla geleceğe bakmalıyız. Bütünün en yüksek hayrına tecelli etmesi dileğiyle.

  KOÇ BURCUNDA YENİ AY VE BURÇLARA ETKİLERİ

  KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ

  Bu yeniay sizleri bilinçaltı, gizli düşmanlıklar konularında etkilemeye hazırlanıyor. Belki sizin belki de çevrenizdeki kişilerin hastane gündemleri söz konusu olabilir ve bu da sizlerin bu süreçte biraz bilinçaltı korkularını tetikleyebilir. Kendinizi diş dünyadan izole ederek, kabuğunuza çekilmek isteyebilirsiniz.

  BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA

  Bu yeniay sizleri arkadaş ve sosyal çevreniz konusunda etkilemeye hazırlanıyor. Birçok okurum yeni bir sosyal çevreye dahil olabilir ve yepyeni insanlarla arkadaşlık kurabilir. Ancak mevcut arkadaşlarınızla da tartışma yaşama potansiyeliniz son derece güçlü. Hatta bazı arkadaşlarınız ile ilişkinize müdahale ettikleri sebebiyle gerginlik yaşayabilirsiniz.

  İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER

  Bu yeniay sizleri iş ve kariyer alanında etkilemeye hazırlanıyor. İş değişikliğini düşünen okurlarım bu süreçte patronunuzla anlaşmaya varma potansiyeliniz söz konusu ve bu durum aile üyelerinin pek hoşuna gitmeyebilir. İş yerinizde fedakârca ve fazlasıyla çalışmanıza karşın emeklerinizin karşılığını alamadığınızı düşünebilirsiniz.

  YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ

  Bu yeniay sizleri yurt dışı ve yüksek öğrenim konularında etkilemeye hazırlanıyor. Birçok okurum için yurt dışı planları ve hatta yurt dışı bağlantılı kişilerle yeni aşk fırsatları da doğabilir. Ancak bazı bilinmezlikler kafanızı karıştırabilir. Her tür hukuksal konu da yine gündeminizi meşgul edebilir.

  ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN

  Bu yeniay sizleri krediler, borçlar alanında etkilemeye hazırlanıyor. Bazı okurlarım bu süreçte borç yapılandırması, kredi başvurusu gibi konularla ilgilenmek durumunda kalabilirler. Ayrıca bazı okurlarım için ise bir ameliyat ihtimali söz konusu olabilir. Kısacası finansal anlamda zorluklarla mücadele etmek durumunda kalabilirsiniz bu yeniay ile birlikte.

  BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK

  Bu yeniay sizleri eş ve evlilik konularında etkilemeye hazırlanıyor. Bekar olup ilişkisi süren sevgili okurlarım ilişkilerinde bir üst faza geçmek isteyebilir. Bazı okurlarım ise bu yeniay ile birlikte ortaklı bir işe adım atabilirler. Ancak özellikle ilişkiyi resmiyet noktasına taşımakta kriz yaşayan okurlarım artık ilişkilerini iyiden iyiye gözden geçirmek isteyebilirler.

  TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ

  Bu yeniay sizleri günlük hayatınız ve sağlık konularında etkisi altına almaya hazırlanıyor. Mevcut iş konumunda yeni bir yapılanma söz konusu olabilir ve sizler için de bir fırsat doğabilir. Öte yandan sağlık kontrollerini ihmal etmemeniz son derece önemli. Finansal açıdan ise, beklediğiniz hakkedişi alamadığınıza inandığınız işinize dair net bir kararlar vermek isteyebilirsiniz.

  AKREP VE YÜKSELEN AKREP

  Bu yeniay sizleri aşk konusunda etkilemeye hazırlanıyor. Aşk hayatınızda çalkantılı günler yaşayabilirsiniz. Öte yandan yeni hobileri hayatınıza dahil etmek isteyebilirsiniz bu süreçte ve hobileriniz aracılığı ile gelirinizde artış sağlayabilirsiniz. Öte yandan ilişkilerde krizleri çözmek adına yol ayrımına gitme kararı da alabilirsiniz.

  YAY VE YÜKSELEN YAY

  Bu yeniay sizleri ev, aile ve emlak konularında etkilemeye hazırlanıyor. Yeni eve taşınabileceğiniz gibi, ev içinde bir revizyona da gitmek isteyebilirsiniz. Bazı okurlarım ise mevcuttaki birikimini bir taşınmaza yatırmak isteyebilir. Ancak bu süreçte yapacağınız her tür yatırım için ekstradan bir bütçe ayırmanızı öneririm keza tahmininizden daha maliyetli olabilir.

  OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK

  Bu yeniay sizleri iletişim ve eğitim konularında etkilemeye hazırlanıyor. Yeni bir eğitim programına dahil olmak isteyebilirsiniz ve bu konuda görüşmeleri hızlandırabilirsiniz. Öte yandan bazı okurlarım bu süreçte arabaya yatırım yapmak isteyebilirler veya arabanız size ekstra masraf açabilir bu da sizlerin finansal anlamda zorlanmanıza sebep olabilir.

  KOVA VE YÜKSELEN KOVA

  Bu yeniay sizleri maddi manevi kazanımlarınız konusunda etkilemeye hazırlanıyor. Gelirlerinizle ilgili bazı gelişmeler söz konusu olabilir ve bazı masraflar ile bütçeniz sarsılabilir. Daha önce borç verdiyseniz onların peşine düşseniz de beklediğiniz dönüş olmayabilir. Bu yeniay ile birlikte özellikle geleceğinizi sorgulamaya başlayabilirsiniz.

  BALIK VE YÜKSELEN BURÇ

  Bu yeniay sizleri fiziksel görünümüz konusunda etkilemeye hazırlanıyor. Fiziksel görüntünüzde yenilik ve kendinize yatırım yapmak isteyeceğiniz bir süreçte olacaksınız. Her tür konuda yeni başlangıçlar yaşama potansiyeliniz oldukça güçlü. Bir süredir ilişki konusunda yaşadığınız sorunlara dair kendinizce karar alabilirsiniz.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz