Diğer
  Ana SayfaModaYeni sezonun özgür ruhlu saçları

  Yeni sezonun özgür ruhlu saçları

  -

  1274712814-02010’da hem kısa hem de uzun saçlar göreceğiz. Fark ise renklerinde saklı olacak; sıradanlıktan uzak renkler çıkacak karşımıza… Bize de, kendimize yakışanı seçmek düşecek!

  2010 yılında sadece modada değil saçlarda da özgürlüğün devam ettiği görülüyor. Özellikle kısa kesilmiş saçlar uzun saçların tahtını sallarken, renklerde de asilik göze çarpıyor. Klasik renklerin bir tarafa bırakıldığı sezon saçlarında, bakır renk yine gözde tonlar arasında yer alacak.

  Kişiye özel saç modelleri dikkat çekiyor
  Yeni sezon saç modelleri konusunda konuştuğumuz İstinye Park Bahçecik Kuaför’den saç tasarımcısı Uğur Alev Yılmaz, sezon trendleri hakkında bilgi verdi.

  2010 saç trendleri arasında neler var?
  Sezon trendlerinde rock ve folk esintileri bulunmakta, bir tarafta asi saçlar bulunurken, bir tarafta da etnik esintiler yeni sezonun trendleri arasında yer alıyor.

  1274712814-1Uzun saç mı, kısa saç mı kadınların tercihi olacak?
  Asi ve sert kesimlerin yanı sıra, volümlü, katlı kesimlerle de saçlara yumuşak, hareketli bir görüntü veriliyor. Yüz çevresine uygulanan katlarla kişiye özel bir saç şekli ortaya çıkarılıyor.

  Renk olarak hangi tonlar öne çıkıyor?
  Sezon renklerinde koyu kestaneler, koyu kumral ton üzerine açık kumral doreler, bakır, bal tonunda ana bazlar hazırlanıp, üzerlerine uç kısımlara doğru ton üstü ton uygulamaları yapılıyor.

  - Advertisement -

  Saçlarda dalgalar mı, yoksa düz modeller mi var?
  Saç şekillerinde bir tarafta net düz saçlar var ama bir tarafta da yumuşak buklelerin olduğu romantik etnik saçlar karşımıza çıkıyor.

  Özel bir gece için ne tercih edilmeli?
  Giyilen giysi, gidilecek yer tercihimizi yapabilmemiz için çok önemli. Kişinin yüz ve saç şekliyle uyumlu çok şık ve net bir topuz da tercih edilebilir, yumuşak bukleler halinde yapılmış topuzlar da. Özellikle tarak bile sürülmeden yapılan doğal topuzlar, özel geceler için bu aralar çok gözde.

  Karamel farklılaşıyor
  2010 saç modasında karamel tonu biraz daha farklılaşıyor. Kumral-karamel renkleri üzerine sarı balyajlar, bakır tonlarındaki kızıllar ve bakır-karamel renkler ön planda. Koyu renk saçları tercih edenlerse sıcak kahveler ve açık kestane tonlarını kolaylıkla kullanabilecekler.

  Nilgün YILDIZ
  Haberin devamı 2010 Ocak sayısında…  Önceki İçerik
  Sonraki İçerik

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz