Diğer
  Ana SayfaGüzellikYeni trend dondurmak

  Yeni trend dondurmak

  -

  Bölgesel fazlalıkları dondurarak yok eden yöntemler, yeni trendler olarak karşımıza çıkıyor. Dr. Mustafa Karataş, bu teknolojinin neden popüler olduğunu ve tedavinin geldiği son noktayı anlatıyor.

  Hazırlayan: Elif Gürsoy

  Ne kadar egzersiz yaparsanız yapın, ne kadar sağlıklı beslenirseniz beslenin bir türlü yok olmayan bölgesel fazlalıklardan mı şikayetçisiniz? CoolSculpting, bu moral bozucu ama bir o kadar da yaygın problem için geliştirilmiş bir sistem. Dr. Mustafa Karataş, “Hiç kuşkusuz son 10 yılın en popüler medikal uygulamalarından biri” diyerek, şöyle devam ediyor: “Pek çok hastamda gözlemliyorum. Yediklerine dikkat ediyorlar, düzenli olarak spor yapıyorlar ama karın, basen ya da kalçalarındaki intacı fazlalıklardan bir türlü kurtulamıyorlar. Ne kadar mekik çekerlerse çeksinler karınlarını bir türlü forma sokamayan erkek hastalarım da var. Karın kası yapıyorlar ama kasların üstünde yağ dokusu olduğu için bir türlü istedikleri görünümü elde edemiyorlar.”

  Bir kilo verme yöntemi değil!
  Tek bir seansta yağ dokusunun yüzde 20-40 kadarını yok etmeye yardımcı olan yöntem sonrasında dikkat edilmesi gereken tek bir şey var: Kilo kontrolü. İşlemden bir süre sonra yağ hücrelerinin metabolize edilerek vücuttan tamamen atılması ile birlikte bölgesel fazlalıklar azalıyor, silüet daha biçimli bir hal alıyor. Bu tedavinin güvenirliği ve etkinliği FDA tarafından da onaylı.

  Nedir?
  Dr. Mustafa Karataş, CoolDual’ı “Tedavi sırasında iki cihazın birden kullanılması ile işlemin çok daha çabuk tamamlanmasını sağlayan yenilikçi bir yaklaşım” şeklinde ifade ediyor. Örneğin, bel kenarlarınızdaki ya da kalçanızdaki fazlalıklar için CoolSculpting tedavisi yaptıracaksınız. Normalde cihazın tek bir aplikatörü olduğu için önce kalçanızın bir yanı, sonra da diğer yanına uygulama yapılıyordu. Yeni trend ise tedavide aynı anda iki cihazın birden kullanılması. Böylece toplamda bir saat süren işlem sadece 35 dakikada tamamlanıyor. Amerika’da giderek popüler hale gelen bu ikili tedavi protokolü, özellikle hayatını hızlı yaşayanlar için uygun bir yenilik. Yöntem sırasında derinin altındaki yağ dokusu, kontrollü bir şekilde soğutuluyor ve yağ hücreleri donarak kristalize oluyor. Bu işlem sırasında cildin üst tabakasının zarar görmediği, yağ dokusunu çevreleyen damarlar ve sinirlerin tedaviden etkilenmediği iddia ediliyor. Hücre bütünlükleri bozularak parçalanan yağ hücreleri ise zaman içinde vücuttan kalıcı olarak atılıyor.

  - Advertisement -

  Dünden bugüne…
  Milyonlarca hastada bugüne kadar alınan sonuçlar, zaman içinde teknolojinin daha da geliştirilmesi için sağlam bir zemin hazırladı. Bakalım 10 yıl içinde neler olmuş?

  • Zeltiq CoolSculpting’in, 2008’deki ilk uygulama alanları sınırlıydı. Aplikatörün tasarımı sadece karın, kalça ve basen gibi büyük alanlarda tedavi olanağı sağlıyordu. Tedavinin nihai sonuçları ise işlemden üç ay sonra ortaya çıkıyordu.

  • Birkaç yıl sonra geliştirilen yeni aplikatörler sayesinde tedavinin kullanım alanları da genişledi. Artık belin yan kısımları, diz içleri, üst kollar gibi daha ufak bölgelere de uygulama yapılabiliyordu.

  • Tasarımdaki yenilik sadece aplikatörün boyutu değildi. Yeni aplikatörün kıvrımları, vücudun kıvrımlı bölgelerine uyum sağlıyordu. Yüze de uygulanmaya başlandı. Uzmanlık alanı ise gıdı bölgesindeki yağ dokusuydu.

  • Birkaç sene sonra her bölge için ortalama bir saat süren tedavi yarı yarıya kısaldı.

  • Yağ dokusunun daha düşük derecelere maruz bırakılmasıyla işlemin nihai sonuçları artık sadece altı hafta sonra ortaya çıkıyordu.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz