Diğer
  Ana SayfaHaber65 yaş üstündeki yaşlılara maske ve kolonya nasıl dağıtılacak?

  65 yaş üstündeki yaşlılara maske ve kolonya nasıl dağıtılacak?

  -

  Türkiye’de Corona Virüsle mücadele kapsamında 65 yaş üstündeki yaşlılara maske ve kolonya dağıtılacak. İlk uygulama İstanbul ve Ankara’da başlıyor. Peki, kolonya ve maske nasıl dağıtılacak? Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk bugün konuyla ilgili soruyu yanıtladı.

  YAŞLILARA MASKE VE KOLONYA NASIL DAĞITILACAK?

  Selçuk, soru üzerine yaptığı açıklamada şu bilgileri verdi: “Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız ile işbirliği içindeyiz. O temin sağlandıktan sonra dağıtım da çeşitli kanallardan hem bizim hem muhtarlar kanallarıyla yapılılır. İlk başta Ankara ve İstanbul üzerinden başlatılacak. Daha sonra da genişletilir proje”

  65 YAŞ ÜSTÜNE KOLONYA VE MASKE

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan virüse karşı alınan kararları açıklarken “Kovid-19’dan en iyi korunma yöntemi, herkesin kendi kendine alacağı tedbirlerdir. Hiç kimse, tüm toplumun sağlığını tehlikeye atma hakkına sahip değildir.” demişti.

  Erdoğan, alınan tedbirler uygulanırsa evde kalma süresinin 3 haftayla sınırlı tutulacağını kaydetmişti. İstanbul ve Ankara’da başlatılacak bir çalışmayla 65 yaş üzerindeki tüm yaşlılara koruyucu maske ve kolonya dağıtılacağını açıklayan Erdoğan, “Mecburiyeti olmayan hiçbir vatandaşımız, tehdit ortadan kalkana kadar evinden çıkmamalı, kimseyle temas etmemelidir. Milletimin her bir ferdinden ricam, Kovid-19 tehdidi geçene kadar mümkün olduğu kadar evlerinden çıkmamalarıdır.” diye konuşmuştu. 

  EV YAPIMI DOĞAL KOLONYA TARİFİ VE ANLATIMI

  - Advertisement -

  KORONAVİRÜS CANSIZ YÜZEYDEN BULAŞIR MI? NE KADAR YAŞAR?  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz