Diğer
  Ana SayfaGeziAdalar'da yılbaşı

  Adalar’da yılbaşı

  -

  Kim demiş adalar sadece baharda güzel olur diye? Yeni yılın yaklaştığı şu günlerde doğayla başbaşa kalabileceğiniz sakin bir ortam arıyorsanız, size İstanbul’un hemen yanı başındaki Büyükada ve Heybeliada’yı öneriyoruz. Üstelik özgün mekanlar düzenledikleri programlarla yılbaşı gecesinde de tercihiniz olmaya aday.

  Esin Altuğ Eğrilmez

  İstanbul'dan yaklaşık bir saatlik vapur yolculuğu ile başlıyor bu hikaye. Evet mevsim kış olabilir ama bu mevsimde başka bir güzel olur adalar. Yerlisi dışında kimsenin olmadığı ada sokakları bomboştur. Gündüz vapurları hemen hemen boş gelir, döner. İnsan gözlerini kapatınca, hep anlatılan o eski güzel günleri düşünür. İnsanların sürgün olarak gönderildiği ama küçük halkının kendi halinde mutlu yaşadığı günleri. Gözlerini açıp, boş sokakları görünce bir terk edilmişlik, hüzün duygusu sarıverir insanı.
  İşte şehrin curcunalı yılbaşı eğlencelerinden kaçmak isteyenlere bir öneri bizimkisi. Alternatif bir dinlenme fırsatı. Marmara Denizi'nin ortasındaki Prens Adaları'na bir yolculuk. Evet, mevsim gereği su sporları öneremiyoruz ama orienteering gibi outdoor sporları için Adalar'ın şimdi çok gözde olduğunu söyleyebiliriz. Hemen burun kıvırmayın. Çünkü isteseniz de yer bulmakta zorlanabilirsiniz. Zira ada otellerinin sahipleri, yılbaşı için acentelerin neredeyse tüm odaları, rezerve ettirdiğini söylüyor. Anlayacağınız tatilciler kış turizmi için Adaları yeniden keşfediyor…  Önceki İçerik
  Sonraki İçerik

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz