Diğer
  Ana SayfaRöportajAnne kız aynı sahnede

  Anne kız aynı sahnede

  -

  Bir anne için en büyük mutluluk herhalde kızının, kendi izinden gitmesi. Hamileliğinin beşinci ayına kadar dans eden Gamze Keçik ve kızı Hande’nin öyküsünü merak ediyorsanız, okumaya devam edin.

  Bıçak sırtındaki bir ilişki aslında bu. Ancak Gamze Keçik ve Hane iki arkadaş gibiler.İlişkilerini özel kılan şey ikisinin de balerin olup, aynı sahneyi paylaşması. Gamze Hanım için bu, en büyük mutluluk.

  Gamze Keçik, 5 yaşında başlıyor dansetmeye.Sonra konservatuara giriyor ve son senesinde Çağdaş Bale Topluluğuna giriyor. Sonra Marmara Beden Eğitimi Bölümü ile bale devam ediyor. Hamileyken, bale aşkı ağır basıyor ve dansa devam ediyor. Ona göre, çocukların zevklerine yön vermek için, anne karnından eğitime başlamak gerekiyor. Hande küçükken oyunları bile bale hareketlerinden oluşuyor.

  Doğumdan sonra baleye ara veriyor ve hareketsiz kalınca 30 kilo birden alıyor.Kendini hoş görmek istemek eski formuna kavuşmasını kolaylaştırıyor.Kiloları iradesi veegzersiz sayesinde kısa sürede veriyor. Sonra, jimnastik ve bale eğitmenliğine başlıyor. Kızlarının ilk öğretmeni de kendisi oluyor zaten.

  Hande'de konservatuarlı. Ancak konservatuardaki yapılanma süreci sırasındaki organizasyon bozukluğu, umutlarını köreltiyor. Sonra diz problemiyle karşılaşıyor. Ama şu an okuduğu lisenin baş dansçısı. Ve Çağdaş Bale Topluluğu'nun repertuvarındaki Medea için anne kız aynı sahneyi paylaşıyorlar.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz