Diğer
  Ana SayfaRöportajAslı Sümen: Kendime inanmaktan hiç vazgeçmiyorum!

  Aslı Sümen: Kendime inanmaktan hiç vazgeçmiyorum!

  -

  Aslı diyor ki “Beni ben yapan özelliklerim arasında pozitif olmak, enerjik kalmak ve sürekli çalışmak var…” Kendisine yürekten katılıyoruz!

  Yayın yönetmeni: Deran Çetinsaraç
  Röportaj: Elif Gürsoy
  Fotoğraf: Murat Sargın
  Styling: Ayşe Sönmez
  Saç: Sabit Akkaya
  Makyaj: Gamze Tekin Alp
  Fotoğraf asistanı: Zehra Sargın
  Makyaj asistanı: Begüm Tank
  Saç asistanı: Emre Kayacı

  O bir Başak burcu. Planlı başarıya odaklı, titiz ve özverili. Kapak çekimi için buluştuğumuz gün tam anlamıyla bu özelliklerini yakından görmüş olduk. Hele ki enerjisi… Tüm seti bir anda yüksek enerjisiyle neşeye boğdu! Fıkır fıkır modu, gülücükler saçan yüzü ve samimi tavrıyla kendisine hayran bırakan Aslı Sümen’in hayatına bir adım daha yaklaştık!

  2017’de Türkiye güzeli seçildin. Bu aşamadan sonra hayatında kariyerin dışında manevi olarak neler değişti?

  - Advertisement -

  TÜRKİYE GÜZELİ OLDUKTAN SONRA HAYATINDA NELER DEĞİŞTİ?

  Miss Turkey’i kazandıktan sonra Çin’de Miss World’e Türkiye’yi temsil etmeye gittim. O zamana kadar o kadar uzak bir yere gitmemiş biri olarak bu benim için önemli bir deneyimdi. Kilometrelerce uzağa gidip oradaki yarışmalarda ülkemizi temsil ettim. Bu benim kendime güvenimi daha da artırdı. Ayrıca bu sayede şu an her ülkeden bir kız arkadaşım var, harika değil mi? (gülüyor) Ama bunun dışında benimle ilgili çok bir şey değişmedi. Hala ODTÜ’den mezun olmuş çalışkan kızım, hala dans ediyorum ve kariyerimin peşinden koşmaya devam ediyorum.

  ‘Ruhun Duymaz’ deneyimi nasıl geçti? Neler kattın kendine bu projeyle?

  Benim için bulunduğum ortamdan bir şeyler öğreniyor olmak çok önemli. Çok iyi oyuncularla beraber çalıştım ve eğer algılarınız açıksa her sahnede birinden bir şey öğrenebilirsiniz. Bunun dışında kamera önü ve arkası herkesin çok enerjik olduğu bir ekipte olduğum için çok şanslıydım. Ayrıca herkes sıcaktan şikayet etse de ben üşümekten hiç hoşlanmayan biri olarak yazın çalışmayı çok seviyorum!

  Oyunculuk serüveninde sana kim ya da ne ilham veriyor? İşine olan tutkunu neye bağlıyorsun?

  Küçüklüğümden beri film hayranıyım. Bir şey izlemenin gücü çok büyük, bambaşka bir dünyaya gidip başka insanların hayatlarını görüyorsunuz. Saatlerce gülebiliyorsunuz ya da var olacağını hayal bile etmediğiniz büyük bir drama tanık olup sonunda kendinizi ağlarken buluyorsunuz. Veya sıcacık bir aşk hikayesi izliyorsunuz ve kendi ilişkinizden hayatınızdan bir şeyler buluyorsunuz. Küçükken izlediğim ve kendi kendime taklit ettiğim filmlerin bir parçası olmak istedim ben hep. Bu benim için yeterince büyük bir motivasyon…

  Sana “dans” desek… Orası nasıl bir dünya senin için?

  Bana dans deyin zaten! Öyle bir dünya… (gülüyor) Başka hiçbir şey düşünmediğim tek yer orası. Tamamen kendim gibi hissettiğim, özgür olabildiğim eğlenebildiğim… Dans da bir nevi oyunculuk gibi geliyor bana. Her dans türünün veya her koreografinin gerektirdiği bir tavır bir kişilik var. Adımları öğrendikten sonra gerisi performans benim için. Favori tarzım reggaeton ve TikTok hesabımda bununla ilgili bolca içerik paylaşıyorum!

  ASLI İÇİN AŞK NEDİR?

  Aşk; eğer karşındaki kişi senin evin olabiliyorsa aşktır bence. İnsan sevgilisinin yanında huzurlu olabilmeli, kendi gibi olabilmeli. Sevgilisiyle takım olabilmeli hatta… Çünkü hayat gerçekten yeterince zor (gülüyor) Bir de aşkın bir şeyleri zorlaştırmasına ihtiyacımız yok.

  “Tiktok’ta olmayı çok seviyorum. Bir akıma katılıp video çekmek, paylaşmak bunlar benim çok hoşuma gidiyor…”

  Birçok meslektaşının aksine yaşadığın aşkı sosyal medya hesabında rahatlıkla sergiliyorsun. Buna nasıl karar verdin, bu konuyla ilgili bakış açını merak ediyoruz…

  Ben sosyal medya kullanmayı çok seviyorum. Özellikle TikTok! Estetik bir içerik üretmek, bir akıma katılıp video çekmek paylaşmak bunlar benim çok hoşuma gidiyor. Ayrıca oradaki kimliğimin de gerçek olmasını istiyorum, orası yarattığım gerçek olmayan bir persona değil. Ben ne isem onu paylaşıyorum. Dolayısıyla şu an bu aşkı yaşıyorsam ve mutluysam onu da paylaşmaktan çekinmiyorum. Ağlıyorsam ağladığımı da paylaşıyorum. Dijital bir günlük gibi yani… Sevgilimle fotoğraflarımızı paylaşmayı aşkı kutlamak olarak görüyorum.

  Yemekle aran nasıl? Keyif için mi hayatta kalmak için mi yiyenlerdensin?

  Bayılırım! Her şeyi yerim. Keyif için yerim. Hayattaki çok büyük bir zevkten neden mahrum kalayım?! Hatta bu aralar favorim soğuk baklava. Ama tabii çok sık da spor yaptığım bir rutinim var, yanlış anlaşılmasın!

  EN ÇOK HANGİ MUTFAK YA DA LEZZETLER SANA HİTAP EDİYOR?

  Türk mutfağından daha iyi bir mutfak olduğunu düşünmüyorum. Harika yemek yapıyoruz biz gerçekten! Erkek arkadaşım İngiliz ve Türk mutfağı ile tanıştığına çok mutlu!

  Sosyal medya paylaşımlarından gördüğümüz kadarıyla oldukça aktif ve hareketli bir hayatın var. Dinlenmek için neler yapıyorsun?

  Dinlenmek konusunda çok başarısızım. Dinlenmek için temizlik yapıyorum, öyle söyleyeyim. Kendimi bir yerleri toplarken düzenlerken buluyorum. Zihnim öyle dinleniyor sanırım.

  “Dans benim için apayrı bir dünya. Başka hiçbir şey düşünmediğim tek yer orası!”

  Sportif aktiviteler yapıyor musun? Kış ya da yaz sezonuna özel ekstrem sporlarla ilgili misin?

  Tabii ki, her zaman! Çok yoğun set programımın bile arasına spor seansı sıkıştırmaya çalışıyorum. Çünkü düzenli gittiğim zaman vücudumda ve daha çok zihnimdeki pozitif etkisini görebiliyorum. Spor olarak tercih ettiğim şey ise bodybuilding. Vücudum güçlendikçe daha mutlu hissediyorum!  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz


  Tam bir sebze canavarıyım

  ‘Binbir Gece’ dizisindeki rolüyle her hafta evlerimize konuk olan, sevilen oyuncu Ceyda Düvenci “bakımlı, kendini her haliyle seven ve güvenen, sağlığına dikkat eden kadınlar...

  Diyette başarısızlık yoktur, vazgeçmek vardır

  Yeni kitabı ‘Afiyetle Diyet’’in raflardaki yerini aldığı bugünlerde Uzman Diyetisyen Dilara Koçak ile bir söyleşi yaptık ve ondan stil sırlarını öğrendik...Yeni kitabınızdan biraz bahseder...

  Tek yaptığım spor oğlumla yürümek

  G.O.R.A'nın çekimleri için ne diyeceksiniz?Çekileli uzun zaman oldu! İnsan bir şey çektiği zaman hemen seyretmek istiyor ama bu filmin başına hakikaten gelmedik şey kalmadı....