Diğer
  Ana SayfaSağlıkAspir yağı zayıflatır mı? Nasıl kullanılır? Faydaları nelerdir?

  Aspir yağı zayıflatır mı? Nasıl kullanılır? Faydaları nelerdir?

  -

  Vücudumuz üzerinde bir sürü olumlu etkisi bulunan aspir yağı ilgili merak edilen çokça soru vardır. Aspir yağı nedir? Aspir yağı faydaları nelerdir? Aspir yağı faydaları yanında zayıflatır mı? Aspir yağı ve kapsül fiyatı ne kadar? Aspir yağı ne işe yarar? Tüm bu soruların yanıtına içeriğimizden ulaşabilirsiniz.

  ASPİR YAĞI NEDİR?

  Aspir, otsu, kuraklığa dayanıklı ve yazlık karakterde, ortalama olarak 4 5 ayda yetişen bir yağ bitkisidir. Aspir yağı bu bitkiden elde edilen ve vücut sağlığı üzerinde birçok faydası bulunan bir yağ çeşididir.

  Aspir yağı kullanım alanları şunlardır:

  1. Kilo kontrolü ve zayıflama için aspir yağı
  2. Saç sağlığı için aspir yağı
  3. Romatizma için aspir yağı
  4. Cilt sağlığı için aspir yağı

  ASPİR YAĞI FAYDALARI NELERDİR?

  1. Kan dolaşımını düzenler
  2. Astım, soğuk algınlığı, öksürük,balgam ve boğmacaya iyi gelir
  3. Diyabet kontrolüne yardımcı olur
  4. Saç köklerine iyi gelir
  5. Bağışıklık sistemini güçlendirir
  6. Kalp ve damar hastalıklarına iyi gelir

  Aspir yağının faydaları başta bağışıklık sistemi ve sindirim sistemi gibi vücut sistemlerine olan olumlu etkileridir. Aspir yağı kalp ve damar hastalıklarına karşı koruyucu olan ve kan dolaşımını düzenleyen E vitamini açısından zengin bir kaynaktır. Aspir yağı üst solunum yolu rahatsızlıklarından olan astım, soğuk algınlığı, öksürük, balgam ve boğmaca gibi rahatsızlara iyi gelir. Aspir yağı içerdiği Omega-6 yağ asitleri ile kan şekeri düzeylerini ideal seviyede tutarak diyabet kontrolüne de yardımcı olur. Aspir yağının saça faydaları kafa derisindeki dolaşımı artırması ve saç köklerininin sağlığına iyi gelmesidir. Yağ saçın güçlü kalmasına yardımcı olur.

  aspir yağı

  - Advertisement -

  ASPİR YAĞI NASIL KULLANILIR?

  Aspir yağı kullanım şekli bu yağın etkilerinden faydalanmak isteyen kişiler için önemli bir noktadır. Aspir yağının fayda sağlanmak istenen alana göre birçok kullanım şekli bulunur.

  ASPİR ÇAYI NEDİR? NASIL KULLANILIR?

  Aspir yağı çayının en sık kullanılan yöntemlerinden biri çay olarak tüketmektir. Aspir çayı bu bitkinin yaprakları ile hazırlanır ve tüketime uygun hale getirilir. Aspir çayı içerek Aspir’in vücut sistemleri üzerindeki olumlu etkilerinden faydalanabilirsiniz.

  ASPİR YAĞI NE İŞE YARAR?

  Aspir yağı ne işe yarar sorusuna yanıt olarak, ”saç sağlığı, romatizma, cilt sağlığı ve kilo kontrolü” diyebiliriz. İşte detayları…

  SAÇ SAĞLIĞI İÇİN ASPİR YAĞI

  Aspir yağını saçlarınız için kullanacaksanız saçlarınızı yıkadıktan sonra birkaç damla Aspir yağını avuç içinize alın ve saç diplerinize masaj yaparak uygulayın.

  ROMATİZMA İÇİN ASPİR YAĞI

  Aspir yağı kan dolaşımını düzenleme özelliği ile bilinir. Romatizma rahatsızlığınız için avucunuza aldığınız az bir miktarda Aspir yağını bacaklarınıza masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

  CİLT SAĞLIĞI İÇİN ASPİR YAĞI

  Aspir yağı içerdiği antioksidan özellikler nedeniyle cilt üzerinde de olumlu etkilere sahiptir. Yatmadan önce temizlediğiniz cildinize bir iki damla Aspir yağını masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Yağ içerdiği bileşenler ile cildinizin daha parlak ve canlı görünmesine yardımcı olur.

  KİLO KONTROLÜ İÇİN ASPİR YAĞI

  Aspir yağı zayıflatır mı? sorusu sıkça merak edilen sorulardan biridir. Kilo kontrolü için zayıflamaya yardımcı olarak salatalarınıza 1 tatlı kaşığı Aspir yağı ekleyebilirsiniz.
  Aspir yağı ısıtılarak tüketime uygun olmayan ve soğuk olarak tüketilmesi gereken bir yağdır.

  Diğer tüm bitkisel tüketim maddelerinde olduğu gibi Aspir yağı ne kadar tüketilmeli? konusunda tüketilen doza dikkat edilmelidir. Kullanımdan sonra zararlı yan etkilerin oluşmaması için Aspir yağı günlük 1 tatlı kaşığından fazla tüketilmemelidir.

  ASPİR YAĞI FİYATI NEDİR?

  Aspir yağı kapsül ve likit olmak üzere iki çeşit olarak piyasada bulunur. Aspir yağı fiyatı 20-50 lira arasında olmakla birlikte kapsülleri 30–70 TL arasında satılmaktadır.

  İLGİLİ İÇERİKLER  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz