Diğer
  Ana SayfaGeziBaharı Budapeşte’de karşılayın

  Baharı Budapeşte’de karşılayın

  -

  Tuna Nehri’nin ikiye böldüğü Budapeşte’yi keşfetmeye hazır mısınız? Doğal güzellikler, tarihi yapılar, Osmanlı İmparatorluğu’nun izleri, nehrin üzerini süsleyen köprüler ve bahar festivali sizi bekliyor.

  Macaristan’ın yemyeşil parkları, büyüleyici müzeleri ve muhteşem manzaraları ile öne çıkan başkenti Budapeşte, mart ayındaki konuklarını Bahar Festivali ile karşılıyor. Kentte 1981 yılından beri her yıl geleneksel olarak düzenlenen festival, bu yıl 16-26 Mart tarihleri arasında gerçekleşiyor. Bu festivalde sanatseverler için yok yok; klasik müzik ve caz konserleri, tiyatro oyunları, film gösterimleri ve açık hava etkinlikleri Budapeşte tatilinize renk katabilir. Budapeşte’nin kültürel yüzünü tanımak için dünyanın dört bir yanından gelecek onlarca sanatçının katılacağı yaklaşık 200 etkinlikten birkaçına katılma fırsatını kaçırmayın.

  Nehir turu ile şehri keşfedin
  Tuna Nehri’nin iki yakasındaki Budin ve Peşte şehirlerinin 1873 yılında birleşmesi ile oluşan Budapeşte’de iki ayrı hayat yaşandığı söylenebilir. Tuna’nın batı kıyısındaki Buda Kalesi’nin çevresindeki bölgede tarihi semtler yer alırken, iş hayatının merkezi ve kalabalık semtleri ise Tuna’nın doğusunda bulunuyor. Şehri tanımaya, Tuna Nehri üzerinde yapılan tekne gezilerine katılıp Budapeşte’nin eşsiz manzaralarını seyretmekle başlayabilirsiniz.

   mart-2012-gezi-resim-2 mart-2012-gezi-resim-3

  - Advertisement -

  Kahramanlar Meydanı
  Şehrin tüm törenlerinin yapıldığı ve kral heykellerinin bulunduğu Kahramanlar Meydanı turistlerin mutlaka ziyaret ettikleri yerlerin başında geliyor. Meydanın iki yanında yer alan sanat müzeleri de görülmesi gereken yerler arasında… Geceleri ise meydanın ışıklandırılmış hali hafızanızda güzel bir yer edinmeyi hak ediyor.
  mart-2012-gezi-resim-4
  Devamı diğer sayfada  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz