Diğer
  Ana SayfaBurçlar ve AstrolojiBaşak burcunda dolunay ve etkileri! Burçları neler bekliyor?

  Başak burcunda dolunay ve etkileri! Burçları neler bekliyor?

  -

  Doğduğumuz anda bu hayata geliş amacımızı, nasıl bir karaktere sahip olduğumuzu, en önemlisi de kaderimizi gösteren bir harita oluşuyor ve biz astrologlar buna natal harita diyoruz. Gökyüzünün anlık hareketlerini takip ederek, bizlerin yaşamına yansıması ve yorumlanması noktasında ise astrolojiden destek alıyoruz. Başak burcunda gerçekleşecek dolunaya ait enerjileri ve bunun burçlara olan etkilerini Astrolog Funda KOÇ FormSante okuyucuları için kaleme aldı.

  DOLUNAY NE ZAMAN?

  7 Mart tarihinde Türkiye saati ile saat 15.40’ta 16 derece Başak burcunda bir dolunay gerçekleşecek.

  BAŞAK BURCUNDA DOLUNAY VE ETKİLERİ

  Bu dolunay Mizar adlı bir sabit yıldızla aynı hizada gerçekleşecek. Mizar sabit yıldızı Mars doğasında bir sabit yıldızdır ve toplu felaketler ve yangınlara sebebiyet verebilir. Toplumsal alanda ise olaylı bir ölümü de beraberinde getirme etkisi bulunmaktadır. Hal böyle olunca da haritanın çok ciddi incelenmesi gerekir. Anın yükseleni 8 derece Aslan burcu ve bu da demek oluyor ki öncü nitelikli tanıdık ve göz önünde olan isimlerle ilgili bazı gelişmeler söz konusu olacak. Bu isimler devlet lideri olabileceği gibi sanatçıları da ifade edebilir. Aslan burcunun yönetici gezegeni olan güneş ise Balık burcunun 16 derecesinde Achernar sabit yıldızı ile beraber. Achernar sabit yıldızı global olarak, dini kuruluşlar ve bu mevkideki kişileri işaret ediyor. Aynı zamanda göz önünde olan, sanatçı, lider ya da din adamlarının sapkın eğilimleri de ortaya çıkabilir bu dolunayla. Bu gibi haberlerin ilgili kişinin sağlık sorunlarının ardından ya da belki de ölümünün ardından ortaya çıkma ihtimali de söz konusu olabilir.

  DOLUNAYIN EN ÖNEMLİ ETKİSİ EVLİLİK VE EVLİLİĞE GİDEN İLİŞKİLER

  Bu dolunay bir çoğumuzu maddi harcamalar ve finans konularında adeta organize edecek. Bazı okurlarım bu dolunay ile birlikte özellikle sağlık konularına bütçe ayırmak durumunda kalabilir. Ancak bu dolunayın en önemli konularından birinin ise evliliğiniz ile ilgili ya da evliliğe giden ilişkiniz hakkında alacağınız bazı duyumlar olacağını söyleyebilirim. Bu alacağınız duyumlar üçüncü kişilerle ilgili olabileceği gibi üçüncü kişilerin size getireceği haberler şeklinde de gerçekleşebilir. Bu noktada duyduklarınıza hemen inanmak yerine gerçekliğini iyi sorgulamanızı öneririm. Keza size bu haberleri getirenler çokta iyi niyetli olmayabilir. İlişkilerin kadersel bir süreçten geçtiği ve birçok ilişkinin sınandığı günlerdeyiz. Bazılarınız ilişkisini sağlam ve köklü temellere oturtmaya çalışıyorken bazılarınızın ise buna inancı kalmadığından ilişkiyi severek ayrılalım noktasına getirebilirler. Kısacası bazı ilişkilerin bitiş çizgisini göğüsleyeceği bir dolunay olduğunu söyleyebilirim. Kolektif alanda da finansal kayıpların söz konusu olabileceği bir dolunay bizleri bekliyor olacak. Dolayısıyla bireysel olarak finansal kayıplara sebebiyet verecek riskli yatırımlardan uzak durmanız ya da temkinli yaklaşmanızı tavsiye ediyorum.

  DEPREM YİNE GÜNDEMDE

  Bu dolunay 30 Nisan 2022 tarihinde yaşanmış olan güneş tutulmasını da tetikleyeceğinden dünya genelinde ses getirecek ölçekte bir deprem meydana gelebilir. (Bu dolunayın etkilerini tam anlamıyla görebilmek adına 30 Nisan güneş tutulması yazımı da okumanızı tavsiye ediyorum.) Aynı zamanda volkanik hareketler de bu dolunay ile gündeme gelebilir. Bu dolunayın ayrıca kolektif alandaki etkileri deprem hareketleri, denizlerde, oluşabilecek kazalar, suyun sebep olduğu yıkımlar, petrol ya da doğalgaza bağlı kazalar, patlamalar ya da yangınlar söz konusu olabilir. Yine uçak kazaları gündeme gelebilir. Ülkemiz açısından ise Düzce, Sakarya, Eskişehir, Afyon, Isparta, Antalya hattı, Edirne, Çanakkale, Balıkesir, İzmir hattı ve Gümüşhane, Erzincan, Tunceli, Elâzığ, Şanlıurfa hattı deprem, kaza ve patlama açısından riskli görünüyor diyebilirim. Bütünün en yüksek hayrına tecelli etmesi dileğiyle.

  - Advertisement -

  dolunay

  BAŞAK DOLUNAYI VE BURÇLARA ETKİLERİ

  KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ

  Bu dolunay sizleri günlük hayatınız, iş yaşamınız ve sağlık konularında etkisi altına almaya hazırlanıyor. Bu alanlarda bazı netlikler ve tamamlanmalar yaşayacaksınız. Günlük düzeninizde geri dönülmez şekilde bazı değişiklikler ve bitişler yaşayabilirsiniz bu dolunay ile birlikte.

  BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA

  Bu dolunay sizleri çocuk ve ilişki konularında etkisi altına almaya hazırlanıyor. Bu dolunay ile birlikte bazı okurlarım ilişkilerini sorgulayabilir ve bazıları bitiş yaşayabileceği gibi bazıları da yaşadıkları sorunları tamamen çözebilirler bu dolunay ile birlikte.

  İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER

  Bu dolunay sizleri ev ve aile konularında bazı kararlar almaya itecektir. Bazı okurlarım bu dolunay ile birlikte ev alma, satma, taşınma, tadilat gibi konularda bazı netleşmeler ve tamamlanmalar yaşayabilirler. Bazı okurlarım ise artık kendi düzenlerini kurmak yolunda alımlar atabilir.

  YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ

  Yengeç ve Yükselen Yengeç: Bu dolunay kız kardeşi olan okurlarımın kız kardeşleri ile ilgili konularda bir tamamlanmaya götürebilir. Aynı zamanda bazı okurlarım ise eğitim alanında bazı tamamlanmalar yaşayacak olsa da bazıları da kardeşleri ile aralarına mesafe koyma kararı alabilirler.

  ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN

  Bu dolunay sizleri finans ve maddi konularda etkisi altına almaya hazırlanıyor. Bazı okurlarım kredi, borç, nafaka, miras konularında süregelen sorunlarla ilgili bazı sonlanmalar ve netleşmeler yaşayabilirler. Gelirlerinizde bir sürelik kesintiler de söz konusu olabilir bu dolunay ile.

  BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK

  Bu dolunay sizleri kendi hayatınıza dair net bazı kararlar almaya itebilir ve ben-sen alanlarında keskin yol ayrımlarını beraberinde getirebilir. Özellikle evliliği süren okurlarım eşleri ile ilgili duyacakları haberlere bağlı olarak ilişkilerini sorgulayabilir ve fedakarlıktan ziyade önce ben demeye başlayabilirsiniz.

  TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ

  Bu dolunay sizlerin bilinçaltı korkularınıza bağlı stres, anksiyete ve ufak tefek sağlık sorunlarına sebebiyet verebilir. Bu süreçte kendinizi dış dünyadan izole etmek isteyebileceğiniz gibi arkanızdan çevrilen olayları da öğrenmeniz sebebiyle küskün bir ruh halinde bulabilirsiniz kendinizi.

  AKREP VE YÜKSELEN AKREP

  Bu dolunay sizlerin sosyal çevrenizde bazı tamamlanmalar yaşamanıza sebep olabilir. İkili ilişkiler konusunda bazı kararlar alabilir ve buna bağlı olarak da sorunları çözmek adına bir buluşma organize edebilirsiniz ya da bir davete katılabilirsiniz. Bazı gruplardan da ayrılma kararı alabilirsiniz.

  YAY VE YÜKSELEN YAY

  Bu dolunay sizleri iş ve kariyer konularında etkisi altına almaya hazırlanıyor. İş konusunda bazı kararlar alarak belki de bir devrin sonuna geliyorsunuz. Bir süredir ev ve iş arasındaki dengeyi bozmuş olmanız sebebiyle belki de aileniz ile bazı sürtüşmeler yaşamıştınız ve artık bu durum geride kalacak diyebilirim.

  OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK

  Bu dolunay sizleri yurt dışı ve yüksek öğrenim konularında etkilemeye hazırlanıyor. Bazı okurlarım bu dolunay sürecinde yurt dışı ile ilgili bekledikleri bir gelişme yaşayabilirler ve bazı okurlarım ise yüksek öğrenim konusunda bazı netleşme ve tamamlama yaşayabilirler.

  KOVA VE YÜKSELEN KOVA

  Bu dolunay sizleri kredi, borçlar, alacaklar ve nafaka konularında etkisi altına almaya hazırlanıyor. Bir süredir süregelen alacak, kredi konularında artık bir tamamlanma ve netleşme söz konusu olacaktır. Ancak bazı okurlarımın ise vergi gibi konularla ilgili bütçe hesapları da şaşabilir.

  BALIK VE YÜKSELEN BALIK

  Bu dolunay sizlere eş ve ortaklı konularda bazı netleşmeler yaşatabilir. Özellikle evliliği devam eden okurlarım evlilikleri ya da ortaklıklarında kendilerine yeni bir yol çizmek isteyebilirler. Bekar olan okurlarım ise mevcut ilişkilerini sorgulayarak gelecek vaat etmeyen ilişkilere nokta koyma kararı alabilirler.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz