Diğer
  Ana SayfaBurçlar ve AstrolojiBaşak burcunda Yeni Ay! 15 Eylül Başak Yeni Ayı ve etkileri

  Başak burcunda Yeni Ay! 15 Eylül Başak Yeni Ayı ve etkileri

  -

  Her birimiz bu dünyaya ayak bastığımız anda, gizemli bir hikayenin anahtarlarını taşımaya başlıyoruz. Bu hikaye, hayata geliş amacımızı, karakterimizi ve kaderimizi içeren bir harita olarak gökyüzünün anlık fotoğrafı ile şekilleniyor. Astrologların “natal harita” dediği bu eser, yıldızların ve gezegenlerin dilini çözerek hayatımıza rehberlik ediyor. Başak burcunda gerçekleşecek olan Yeni aya ait enerjileri ve burçların büyülü dünyasına yansımalarını ise, Astrolog Funda KOÇ Form sante okuyucuları için kaleme aldı.

  BAŞAK BURCUNDA YENİ AY NE ZAMAN?

  15 Eylül 2023 tarihinde saat 04:39’da 21° başak burcunda bir yeni ay meydana gelecek.

  15 EYLÜL BAŞAK BURCUNDA YENİ AY VE ETKİLERİ

  Bu yeni ay Denebola adlı bir sabit yıldız ile beraber çalışıyor. Bu da bize, bazı karmik hesaplaşmaların yaşanacağını, gizli bilgilerin açığa çıkacağını toplum üzerinde hayal kırıklığı yaratacak bir yeniay olacağını gösteriyor. Denebola ile Ay birlikteliği çoğu zaman bizlere bazı kazaları, doğal afetleri ve felaketleri  getirmektedir. Bu yeniay ile birlikte toprak hareketi ve deprem beklediğim alanlar Zonguldak, Bolu, Düzce, Ankara, Eskişehir, Afyon, Konya, Isparta ve Antalya hattı olarak dikkat çekmektedir. Harita özellikle Uranyen açıdan incelendiğinde, iş ve çalışma hayatının yanı sıra, çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren fabrikalar ile ilgili bir takım haberler, para piyasalarında özellikle Borsa İstanbul’da sektörel bazda ani dalgalanmalara sebep olabilir. Bazılarının ise kar paylaşımı, temettü gibi gelişmeler göstermesi söz konusu olabilir. Yine bazı fabrikaların iflas haberleri ya da el değiştirmeleri gündeme gelebilir. Uranyen haritada kardinalde bulunan pallas, vesta, Pandora, hybris, astraea, jüpiter, merkür, zeus ve child ile birlikte dünyada lider konumundaki kişiler ya da din adamları ile ilgili ya da bunların çocuk istismarları ile ilgili haberlerin veya bir ülke ile ilgili bazı gizli bilgilerin Pandora’nın kutusu ile birlikte açılarak toplumlara servis edilebileceği ve bu haber ile beraber dünyada büyük bir çalkantıya yol açabileceğinin de ihtimaller dahilinde olduğunu söyleyebilirim. Ayrıca ülkemizde yer altında bazı değerli madenler ile ilgili de haberlerin dünya gündemine düşmesi beklenebilir.

  ‘DEĞİŞİME HAZIRLIKLI OLUN’

  Şimdi ise biraz daha derinlemesine haritayı inceleyelim ve hem bireysel hem de kolektif etkilerine değinelim. Öncelikle yeniay haritanın 2. Evinde meydana geliyor ve Neptün ile karşıtlık çalıştırıyor. Haritanın 6. Ve 12. Evlerinde yer alan Hygeia ve Venüs karşıtlığı da adeta benzer şeyleri vurguluyor ki bu da bize önümüzdeki süreç de sağlık harcamalarında yukarı yönlü bir ivmelenme olabileceğini gösteriyor. Madde bağımlılıkları, zehirlenmeler, vüritik ve bakteriyel hastalıklarda artışlar, kadın hastalıkları bu dönemde dikkat edilmesi gereken durumlar arasında yer alıyor. Bazı evliliklerde ise üçüncü kişilerin ilahinin de desteği ile ortaya çıkması ve buna bağlı yaşanacak ani ayrılıklar gündemde olmaya devam edecek. En önemlisi ise bir çok kişinin medeni halinde ani değişiklikler yaşanması muhtemel görünüyor. Fakat ben bu haritada sadece medeni halin değişimini görmüyorum elbette ve bazı kişilerin iş ve kariyer hayatında önemli değişiklikler söz konusu olabilir. Bazılarınızın yöneticileri değişebilir, bazılarınız ise farklı bir kurumda kariyerlerine devam edebilirler. Her ne olursa olsun ani bir değişime hazırlıklı olun derim. Merkür durağan pozisyonda ve yeniayın Neptün ile karşıtlık enerjisinde olması sebebiyle kendimizi ifade etmekte güçlük çekebiliriz. Bu süreçte yanılsamalara oldukça açık olduğumuzdan dolayı duyduklarımıza kayıtsız şartsız inanmamız gerektiğini unutmamakta da fayda var. Aldanma, aldatılma, dolandırılmalara açık bir dönemdeyiz.

  Kolektif alanda ise teknolojik yeniliklerde bazı radikal adımlar atılabilir. Özellikle sağlık sektöründe inovatif yenilikler ve belki de yapay zekanın sağlık alanında kullanılmaya başlanması gibi etkiler bu yeniay ile gündeme gelebilir. Ayrıca en önemlisi ise sağlık sektöründe yeni ve ani bir yenilik, buluş söz konusu olabilir bu süreçte iş hayatında yapay zeka ve benzeri yeniliklerin hakimiyetine tanıklık etmeye başlayabiliriz.

  - Advertisement -

  ‘EKSTREM HAVA OLAYLARI YAŞANABİLİR’

  Uranüs’ün etkileşim içerisinde bulunduğu sabit yıldıza bağlı olarak göz önünde olan bir kişinin depresyona bağlı intihar haberi de gündeme gelebilir. Yine ne yazık ki ekstrem hava olayları bu yeniay ile gündemde kalmaya devam edecek. Suyun sebep olabileceği felaketler ise bu yeni ay ile biraz daha sertleşebilir. Hortum, sel, yoğun yıldırım/şimşek aktivitesi, elektromanyetik fırtınalar gibi durumlar görülebilir. Denizlerde oluşabilecek kazalarda bu yeni ay ile tekrar gündeme gelebilir. Her ne kadar Uranüs yeni ay ile olumlu etkileşimde bulunsa da MC noktasında bulunması sebebiyle uçak kazaları ve depremler söz konusu olabilir. Para, finans, sağlık sektörüne yönelik hacklenme girişimleri söz konusu olabilir.

  15 Eylül’deki Başak yeniayı ülkemiz için büyük öneme sahip. Bu yeniay, bir dizi kritik konuyu gündeme getiriyor. Topraklarımız, iç güvenliğimiz, madenlerimiz, doğal kaynaklarımız, tarım ve çiftçilerimiz, emlak sektörü, ve daha fazlası bu yeniayın ana başlıkları. Başak yeniayı aynı zamanda diplomatik, hukuksal ve finansal gelişmelerde dengeyi sarsabilir. Ordu, sendikalar, çalışanlar için olumlu etkiler sağlarken, gizli düşmanlıklar ortaya çıkabilir.

  Bu yeni ay bizlere tarım ve çiftçilik konularında, yerel üretimi artırmak adına önemli adımların atılması gerektiğini, dışa bağımlılığın en aza indirgenmesi gerektiğini vurguluyor. Belki de önümüzdeki 15 günlük süreçte bu konuların tartışıldığına tanıklık edebiliriz. Sağlık ve ilaç sektörü de bu yeniayın etkisi altında olacak. İlaç tedariğindeki sıkıntıları ve fiyatlarını konuşacağız bu yeni ay ile. Yangınlar, patlamalar, iklim değişiklikleri ve hatta elektromanyetik enerji dalgalanmalarına dikkat etmemiz gerekebilir. Astrokartografi açısından incelendiğinde ülkemizde Zonguldak, Bolu, Düzce, Eskişehir, Ankara, Isparta, Konya, Antalya hattı dikkat çeken yerler arasında. Yukarıda yapıda bahsettiğim etkilerden bazıları bu bölgelerde görülebilir.

  Eğitim sistemimiz ve din eğitimi de bu yeniayın gündem maddelerinden. Bu dönemde dikkatli ve bilinçli olmak önemli. Başak yeniayı, Mayıs’taki Ay tutulmasının etkilerini de aktif tutuyor. Bu dönemi dikkatle izlemeliyiz.

  Bütünün en yüksek hayrına olması dileği ile.

  BAŞAK BURCUNDA YENİ AY VE BURÇLARA ETKİLERİ

  Koç ve Yükselen Koçlar:

  15 Eylül’de Başak burcundaki yeniay, Koçlar için iş ve sağlık alanında önemli değişimlerin habercisi olacak. İş hayatınızda yeni görevler alabilir ya da yeni alanlar ile ilgilenebilirsiniz. Ekonomik açıdan pozitif sürprizler yaşamanız mümkün, ancak bu sizin özverinizin bir sonucu olacak. Duygusal dengeyi korumak önemli; iş veya kişisel hayatınıza dair ilişki problemlerinizi empati kurarak ve sakin bir dil kullanarak aşabilirsiniz. Sağlığınıza dikkat etmek ve yaşamınızı daha iyi organize etmek için gerekirse profesyonel yardım almayı denemelisiniz. Başak Yeniayı, önümüzdeki süreçte hayatınızdaki karmaşık detayları düzenlemenize ve sağlam bir temel oluşturmanıza adeta fırsat sunuyor olacak. Bu dönemi bilinçli şekilde yönlendirmek geleceğe daha güçlü adımlarla ilerlemenizi sağlayacaktır.

  Boğa ve Yükselen Boğalar:  

  15 Eylül’deki Başak burcu Yeni Ayı, Boğalar için taze bir başlangıcın habercisi olabilir. Bu dönemde, beklenmedik fırsatları yakalamak için sakin, kontrollü ve akılcı olmanızı öneririm. Bu dönemde Aile konuları, medeni durumunuz, çocuk sahibi olma ve maddi denge sizler için ön planda olacak. Hayatınızdaki Gelir-gider dengesi titizlikle yönetilmeli. Sosyal ilişkilerinizi güçlendirmek ve yeni insanlar ile tanışmak için harika bir fırsatınız olacak. Aşk hayatınıza yenilik getiren bu yeniay, ilişki kararlarında aceleci davranmamanız gerektiğini vurguluyor. Bu Yeni Ay, geleceğinizi şekillendirmek için önemli kapıları aralarken, dikkatli ve planlı hareket etmek şart.

  İkizler ve Yükselen İkizler: 

  15 Eylül’deki Başak burcu Yeni Ayı, İkizler için yaşam alanlarını ve aile ilişkilerini gözden geçirmek için önemli bir fırsat sunuyor. Evle ilgili konular, taşınma veya ev satın alma gibi meseleler hız kazanıyor ve net çözümler bulma olasılığı artıyor. Bu dönemde belirsizlikler netleşirken, stres ve yükler azalabilir. Sade ve düzenli yaşam tarzına odaklanmak günlük rutinlerinizi kolaylaştırabilir. İşbirliği ve yapıcı bir tutum, farklı görüşlere sahip olduğunuz durumlarda önemlidir. Detaylara dikkat etmek ve karmaşık sorunları basit çözümlere dönüştürmek mümkün olabilir. Bu Yeni Ay, hayatın akışında mutluluğu korkusuzca yakalamayı hatırlatırken, büyük kararlar verirken dikkatli olmanız gerektiğini vurguluyor.

  Yengeç ve Yükselen Yengeçler: 

  15 Eylül’deki güçlü Başak burcu Yeni Ayı, Yengeçleri geçmişten gelen hataları kabullenmeye ve taze başlangıçlara adım atmaya çağırıyor. Gelecekteki fırsatlar için geçmişi öğrenme aracı olarak görme vakti geldi. Yeni konular, arkadaşlar ve projeler arayışı, kendini geliştirme fırsatları sunuyor. Sabırla çalışarak kazanımlar elde edebilirsiniz. Odaklanma yeteneğinizi korumak, söylem ve eylemlerinizle istediğiniz ilişkileri ve işi şekillendirmenizi sağlayacak. Planlarınıza sadık kalmalı, dikkatinizi dağıtan unsurlardan uzak durmalısınız. Yolculuklar, görüşmeler ve başvurular bu dönemde öne çıkabilir, bilgi ve yetenekleriniz anahtarınızdır. İş hayatındaki belirsizliklere aile ile uygun iletişimle çözüm bulabilirsiniz. Ruh sağlığınıza özen göstermek ve partnerinizin yoğunluğunu dengelemek bu yeni başlangıçlarda sizi daha güçlü kılacaktır.

  Aslan ve Yükselen Aslanlar: 

  15 Eylül’deki Başak burcu Yeni Ayı, Aslanlar için özgüvenlerini artırarak büyük adımlar atmalarına yardımcı olacak. Bu dönemde önemli sorumlulukları üstlenerek büyük başarılar elde etme potansiyeline sahipsiniz. Geçmiş deneyimleriniz gelecekteki kararlarınızı daha bilinçli bir şekilde almanıza yardımcı olacak. Kişisel yaşamınız ve manevi değerler bu dönemde daha fazla önem kazanacak, Bu Yeni Ay, Aslanlar için önemli bir değişim ve büyüme dönemini işaret ediyor, özgüvenle ve bilinçli adımlarla ilerlemeleri bu süreci daha etkili hale getirecektir.

  Başak ve Yükselen Başaklar: 

  15 Eylül’deki Başak burcu Yeni Ayı, Başaklar için şansın ve kazanımların yönünü kendilerine çevirmelerine yardımcı olacak bir dönemi işaret ediyor. Bu yeni ay dönemi sizin için kişisel bir dönüşüm ve yeniden odaklanma zamanı olacak. Geçmişte belki de göz ardı ettiğiniz, ertelediğiniz veya üzerinde yeterince düşünmediğiniz konular ön plana çıkacak. Kendinize olan öz saygınızı yeniden gözden geçirerek, kariyerinizden aile yaşamınıza kadar hayatınızın her alanında daha sağlam temeller oluşturmak için bir fırsat sunuyor. Finansal olarak daha sağlam adımlar atma ve işinizde başarılı olma potansiyelinizi artırma şansınız var. Ancak bu dönemde iş ve özel hayat dengesini iyi kurmalısınız. Bu dönemi, kendinize daha fazla değer vererek ve dikkatlice plan yaparak geçirdiğinizde, geleceğiniz için güçlü temeller atabilirsiniz.

  Terazi ve Yükselen Teraziler: 

  15 Eylül’deki Başak burcu Yeni Ay’ı, Terazi burcu için içsel bir keşif ve değişim fırsatı sunuyor. Bu dönem, içsel dünyanıza odaklanma ve hayatınızı iyileştirmek için kritik kararlar alma zamanıdır. Geçmişte sizi sıkıntıya sokan, gereksiz enerji harcadığınız konuları gözden geçirip değiştirmek için güçlü bir fırsattır. Duygusal dengeyi yakalama ve içsel karmaşayı aydınlatma konusunda hazır hissettiğiniz bir dönemde olabilirsiniz. Mantıklı ve sağduyulu adımlar atma yeteneğinizi geliştirmek için bu dönemi kullanın. İş ve yaşam alanlarınızı düzenlemek, net ifadelerle iletişim kurmak ve motivasyonunuzu artırmak için bu dönemi değerlendirin. Mahremiyetinizi koruyun ve önemli kararlar vermeden önce iyi düşünün. Uzun yolculuklar ve yasal konular bu dönemde daha fazla çaba gerektirebilir, bu nedenle uzman tavsiyesi almak önemlidir.

  Akrep ve Yükselen Akrepler: 

  15 Eylül’deki Başak burcu Yeni Ay, Akrep burcu için mevcut işlerinizi dönüştürerek yeni bir çevre ve yaklaşım getirebilir. Kurallara ve kesin görüşlere sahip olmanın, yalnızlık yerine daha sağlam ilişkiler kurmak ve daha üretken, keyifli ortamlarda bulunmakla ilişkilendirildiğini görebilirsiniz. Bu dönem, yalnızlıkla ilgili olan korkularınızı ve tereddütleri aşmanıza yardımcı olabilir. Küskünlüklerin sona ermesi, ilişkilerin güçlenmesi gibi olumlu gelişmeler yaşanabilir. Ayrıca, yapıcı ve yardımsever yaklaşımınızı gösterebileceğiniz projelerde yer alabilir, organizasyon becerilerinizi geliştirebilir ve çevrenizde ses getiren çalışmalara katılabilirsiniz. Bu dönemde hayatınızı neyin canlı tuttuğunu anlama fırsatı bularak yeni hedefler belirlemek ve bu hedefler için çalışmak daha kolay olabilir. “Çalışma” kelimesini sadece yorucu sorumluluklarla değil, hayatı daha anlamlı ve mutlu kılan bir araç olarak görmeye başlayabilirsiniz. Bu yeni bakış açısı, takıntılarınızı azaltmanıza yardımcı olabilir ve sizi sürprizlere açık bir şekilde hayatın tadını çıkarmaya yönlendirebilir.

  Yay ve Yükselen Yaylar: 

  15 Eylül’deki Başak burcu Yeni Ay, Yay burcu için belirsizliklerle dolu olan ve kariyerde ilerlemenizi zorlaştıran yolları aşmanıza yardımcı olabilir. Her şeyin gerçekten yeni ve daha iyi bir şekilde başladığını görmek mümkün olabilir. Önceden baskı olarak algıladığınız şeylerin sizi ileriye taşıyan bir itici güç olduğunu fark etmek, yorgunluklarınızın getirdiği rahatlığı yaşamanızı kolaylaştırabilir. Terfi, iş değişiklikleri ve gelirle ilgili görüşmeler bu dönemin gündeminde olabilir. Bu süreçte, yaptıklarınızın karşılığını almak ve emeklerinizin takdir edilmesi sizi güçlendirebilir. Hevesiniz ve özgüveniniz yenilenebilir, böylece sorumluluk almaktan korkmayacak ve yoğunluğunuzu daha iyi yönetebileceksiniz. İş ortakları, aile üyeleri veya çevrenizden gelebilecek eleştirilere karşı dikkatli olmalı ve rekabeti olumlu bir şekilde kullanmalısınız. Yeni fırsatları değerlendirmek, güzel ve etkili olabilir. Ancak hırsın sizi kör etmesine izin vermek yerine daha iyi bir perspektifle hareket etmelisiniz.

  Oğlak ve Yükselen Oğlaklar: 

  15 Eylül’deki Başak burcu Yeni Ay, yaşantınızın önceliklerini gözden geçirmenize yardımcı olacak. Belki de uzun zamandır çözemediğiniz sorunların üstesinden gelebilirsiniz. Emeğinize ve bilginize güvenin, ancak bunları güncellemeyi unutmayın. Dikkatli ve özenli bir yaklaşım, zor kararların üstesinden gelmenize yardımcı olabilir. Eğitim fırsatlarına açık olun, yeni teklifleri değerlendirin ve kendinizi geliştirin. Maddi ve hukuki konularda işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Seyahat planları yapmayı düşünüyorsanız, profesyonel destek alın. Özellikle işle ilgili seyahatler söz konusuysa, yöneticilerinizden yardım talep edebilirsiniz. İnsanlarla iletişim kurmaktan çekinmeyin ve hayatın size sunduğu fırsatları değerlendirin. Bu sayede unutulmuş duyguları yeniden hatırlayabilirsiniz.

  Kova ve Yükselen Kovalar:

  Başak burcundaki 15 Eylül Yeni Ayı Kova burçlarını özellikle parasal, finansal sorunların bertaraf edilmesinde önemli bir rol oynayacak. Kendinize güvenin ve finansal konuları cesurca ele alın. Ortaklıklar, ödemeler, borçlar gibi meselelerde geri adım atmayın, aktif bir rol oynayın. Hayatınızda düzen yaratmak istiyorsanız, gereksiz olanı elemek kadar önemli olanı da ihmal etmeyin. Kontrolün değil, emin olduğunuz adımların peşinden gidin. Miras veya ek gelir gibi konularda olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. Ancak borçlanma konusunda dikkatli olun ve öncelikle bir plan yaparak resmi işlemleri başlatın. Sağlık sorunlarınızı ele almak için bu dönemi kullanabilirsiniz. Tüm bu fırsatları değerlendirmek, hayatınızı daha sağlam temellere oturtmanızı sağlayabilir.

  Balık ve Yükselen Balıklar: 

  15 Eylül Başak burcundaki Yeni Ay, hayatınızdaki ilişkilere odaklanmanızı ve bu ilişkileri düzenleme ve organize etmeye itebilir. İkili ilişkilerde önemli değişiklikler ve başlangıçlar yaşanabilir. Bu dönemde kendinizi daha iyi ifade edebilir ve karşınızdakileri hayatınıza dahil etmek veya çıkartmak için yeni yollar bulabilirsiniz. Belirsizliklerin sona ereceği bir döneme giriyorsunuz, bu fırsatları değerlendirmek için hazır olun. İş ve özel hayatınızda iletişiminizin güçlenmesi size yeni fırsatlar getirebilir. Evlilik ve iş ortaklığı gibi konuları ele almak için de uygun bir zaman. Sınırlarınızı belirlemek önemli, ancak bu sınırların içinde nasıl hareket ettiğiniz daha da önemli. Bu yeni dönemi korkusuzca kucaklayarak hayatınızda olumlu değişiklikler yapabilirsiniz.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz