Diğer
  Ana SayfaGüzellikÇene dolgusu kimlere yapılır? Türk kadınlarına uygun mu?

  Çene dolgusu kimlere yapılır? Türk kadınlarına uygun mu?

  -

  Son yıllarda ünlü isimlerinde sıklıkla tercih ettiği çene dolgusunun detayları oldukça merak ediliyor. Peki, çene dolgusu neden yapılır? Kimlere uygulanır? Medikal Estetik Hekimi Dr. Meltem Ayran konu hakkında bilgiler verdi.   

  ÇENE DOLGUSU KİMLERE YAPILIR?

  Her ırkın kendine has özellikleri var. Ortadoğu ve Türkiye’deki kadınlar genel olarak yuvarlak yüz hatlarına sahipler, yaşla birlikte bu yuvarlak yapı yüzün aşağı doğru sarkmasına neden olur. Asya’daki kadınların güçlü çene yapıları vardır, yaşlandıkça yüzdeki yağ ve kollajen doku azalır ayrıca daha erkeksi bir görünüm oluşmaya başlar. Asyalı kadınlarda bu görüntüyü yumuşatmak daha feminen bir görüntü sağlar.

  Türk kadınları yaş aldıkça çene yapısı da güçlü olmadığı için yüz aşağı doğru daha kolay sarkar. Yüzü yukarıda tutan yukarı doğru güçlendiren etkiler faydalı olduğu gibi, çene projeksiyonunu güçlendirmek her zaman işe yarar. “5 yıldır Ortadoğu’da hasta görüyorum. Bizim yüz yapımızla çok benzerlik var, jawline ve çene ucuna yapılan dokunuşlar yüzü çok hızlı toparlamaya yardımcı oluyor. Daha genç, daha formda bir yüz yapısı oluşmasını hedefliyor” diyen Dr. Ayran, yüzü her zaman bütün olarak değerlendirmek gerektiğini savundu.

  Dr. Meltem Ayran sözlerine şöyle devam ediyor; Türkiye’ de de çok beğenilen Kim Kardashian da Ortadoğu figürlerine sahip biri ve çene ucu ve jawline yapısının eskiye oranla daha belirgin olduğunu gözlemleyebiliriz.

  ERKEKLERDE ÇENE DOLGUSU NASIL YAPILIR?

  Erkeklerde yapılan çene dolgusu da yüzü daha maskülen göstermek amaçlı yapılır. Teknikler farklıdır. Erkeklerde daha çok mineral dolgu kullandığını belirten Dr. Ayran, dolgu miktarlarının da iyi planlanması gerektiğini vurguladı. “Mükemmel sonuçlar için, doğru miktarda, doğru seçilmiş dolgu materyalinin, doğru noktalara uygulanması gerekir.“ diye de ekledi.

  - Advertisement -

  İLGİLİ İÇERİKLER  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz